Modelcilik Veritabanı [Modelsitesi.com]
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z
Veritabanında toplam 58 başlık, 95 yazı vardır.
Yesil Kafa


Bu başlık altına siz de yazabilirsiniz

Yesil Kafa


Modelci argosu.

Yesil kafa, ismini Tamiya firmasinin sise kapagi yesil olan "Extra Thin Cement" isimli firçali ince yapistiricisindan alir. Modelci argosunda bu ürün ve muadili olan her türlü ince kivamli yapistiriciyi tanimlamak için kullanilir.

4/15/2006
Emre Efli
45



Mr Hobby tarafindan ayni yapistirici açik mavi kapak olarak Mr cementS olarak çikarimistir.

4/15/2006
Ercan KARAKAS
46



Muadili örneklere kiyaslarsak içlerinde en kaliteli olanlarindan.çok ince ve akiskandir.uçucu bir kimyasal oldugundan fazla solunmamali,çok çabuk uçtugu için gövde vb.gibi büyük yüzeylerde pek sonuç alamiyorum.bir uçtan sürmeye basladiginizda öbür uca ulasana dek kuruyabilir.

  ayni firmanin beyaz ve sari kafalarida var.ama marka ismine güvenip 'yesil kafa'bulamadim,herhalde bunlar da ayni isi görebilir diye alinmamali.biraz daha koyu kivamli,saga sola bulasmaya müsait,kalin firçali yapistirici bunlar.

4/16/2006
hüdaverdi aksu
48



Bu yapistirici, plastik parçalari,  gerektigi kadar eriterek birbirine kaynatma sureti ile yapistirmaktadir. Bu nedenle gereginden çok kullanmak plastigin deforme olmasina neden olabilir.

4/18/2006
Erhan Atalay
65



Bunun yerine bütil asetat da kullanabilirsiniz. Ben öyle yapiyorum. bir kere yesil kafa aldim bittikçe yerine bütil asetat dolduruyorum. Ayrica micro sol yerine saf suyla seyreltilmis butil glikol, mikro set yerine de asetik asit (sirke asidi) kullanabilirsiniz.. Akrilik boya incelticisi olarak izo propil alkol (IPA) çok uygun.

Bunu laboratuar malzemesi, kimyasal malzme satan yerlerden alabilirsiniz çok daha ucuza geliyor.

5/29/2006
Mustafa KAYA
80