Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: f-104 ortak projesi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   23 Sonraki >>
Yazar Mesaj
CErginbas
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1160
Alıntı CErginbas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/11/2005 Saat 05:30
Levent abi
Bu kamuflaji sormamin nedeni, koltugu ona göre seçecegim içindi. Ama söyledigini anliyorum. o yüzden Alman koltuguyla ise giriyorum. Artik decallere gelince de basacak bir abimzi çikar elbet.

Yuvarlak kalip çukurlarini, Tamiya yesil kafa, putty karisim ile doldurdum.

Uçagin burnunu, ve yakit tanklarini toplayip, tesviye islemine giristim. Motor kisimlarini airbrush ile metalic grey rengine boyadim.

Üretime evet, polemige hayir!!!
IP
CErginbas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1160
Alıntı CErginbas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/11/2005 Saat 05:34
Kokpit parçalarini temizleyip, airbrush ile açik gri attim. Tabi sari kisimlari boyarken de modelciligin 7 günahindan birini islemeden ynie airbrush kullandim.

Ardindan, macunla doldurdugum delikleri 2000 nolu su zimparasiyla düzelttim. Bakalim olmus mu diye, kokpit parçalarini boyarken, bu parçalari da gri ettim. Deliklerin çogu güzelcene kapanmis. Birkaç olmayan delige de gerekli müdahaleyi yapacagim.
Üretime evet, polemige hayir!!!
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1206
Alıntı Rahmi K. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/11/2005 Saat 07:13
U biçimli firlatici kolunu çerçeveden ayirip sariya boyasaydiniz keske. Çünkü tam sirti disa bakacak ve tekrar sariya boyamaniz gerekecek
IP
Mueve
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 581
Alıntı Mueve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/11/2005 Saat 07:17
Herkese merhaba. Sanirim yarin sabah kitimi teslim almis olacagim
Kamuflaj ve versiyon konusunda kararlar verilmeye çalisilmis. Sonuç olarak; simdilik arayislar birakilip, seçimlerin sona birakilmasi kararlastirilmis.
Aslinda ben de kamuflaj ve versiyon konusunda tereddütler yasiyorum. Bu tereddütlerimin sebebi kararsizlik degil, yapacagim kit ile karar verdigim decal setinin uyumlu olup olmayacagi.
Fotograftaki decal setini ismarlamayi düsünüyorum.

Grafigin "j" versiyonuna ait oldugu yaziyor. Malum, kitimiz "g". Yanda ise "a/g/j" olarak yazilmis.
Konu hakkinda bilgim olmadigi ve yaptigim arastirmada bu kamuflaj hakkinda internet te bilgi bulamadigimdan soruyorum; fotograftaki decal setini ismarlayip, mevcut kitimize decal/kamuflaj olarak uygulamam dogru olur mu? Sonradan düzeltemeyecegim farkliliklar çikip, modeli "hatali" sinifina koyar mi?
Herkese kolay gelsin.
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/11/2005 Saat 14:56
Pascalpati
Izmir de hobi dükkani vardi.Sitenin dükkanlar bölümünde adresi vardir.Ege model.
IP
pascalpati
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 242
Alıntı pascalpati Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/11/2005 Saat 18:37
ege modele sordum ellerinde boyalardan biri de vardı ama nasıl olsa diğerlerini netten alacağım için onu da aralarına ekledim. ege modele gidiyorum arada, hatta bu F-104 kitini de oradan aldım. hiçbişey olmasa oradan geçerken vitrindeki modellere bakıyorum zaten :)
Ulas Demirdag
IP
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 883
Alıntı KaanX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/11/2005 Saat 19:07
Mueve, yanlis hatirlamiyorsam G ile J ayni yapi itibariyle. Yalanim varsa biri düzeltsin
Yeminli modelci
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1375
Alıntı Clumsy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/11/2005 Saat 19:36

inis takimlarinda küçük degisiklikler var ki aslinda kitten o arçalarda çikiyor galiba.
parça konusunda Copilot-Ercan abi yardimci olabilir zannedersem, on da J vardi galiba.
Saygilarimla,
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu değil canım. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı KaanX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/11/2005 Saat 19:49
Orjinalini yazan: akhilleus

U biçimli firlatici kolunu çerçeveden ayirip sariya boyasaydiniz keske. Çünkü tam sirti disa bakacak ve tekrar sariya boyamaniz gerekecek

Sart degil, oraya siyah denk getirilebilir
Yeminli modelci
IP
Mueve
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 581
Alıntı Mueve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/11/2005 Saat 20:21
Tesekkürler. Zaten bu grafik disinda birakin bilgiyi, fotograf dahi bulamadim. Yani hatali da yapsam anlasilmaz herhalde
IP
Levent Basara
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 293
Alıntı Levent Basara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/11/2005 Saat 00:23
Bende bugüne kadar yaptiklarimi teshir edip sirami savayim. Çarsamba günü Revell F-104'ün kutusunu açtim. Söyle bir kaliplara baktim kopan parça falan var mi diye. Sonra yapim kilavuzunu inceledim biraz. Kafamda neler yapmam gerektigini, ilk hangi parçalari koparip temizlemem gerektigini planladim. Bu arada yapim kilavuzundaki hatalari bende kesfettim. Bazi parçalarin numaralari yanlis verilmis.aman dikkat!
Klasik olarak önce kokpit parçalarini yerlerinden Tamiya yan keski ile incitmeden kopardim. Daha sonra maket biçagi ucuyla kestigim tüm parçalarin çapaklarini temizledim. Bunu her kopardigim parçaya uyguladim. Çapak temizlemeyen bir modelci bizden degildir
Son olarak parçalarin etrafindan zimpara ile bir tur daha geçtim. Bir sürü yerde kalip izleri kabak gibi çikti ortaya. Buralara Squadron yesil puty ve Mr.Dissolved Puty sürdüm. Bu son sürdügüm sivi çöktükçe üstüne ekleme yaptim. Iste parçalarin macunlanmis hali:

I'd Rather Be Flying...
IP
Levent Basara
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 293
Alıntı Levent Basara Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/11/2005 Saat 00:29
Gövdeyi kapatmadan önce yerlestirilmesi gereken parçalari yerlerinden koparip yine yukarida anlattigim sekilde temizledim. Bunlardan bir kismi Cumartesi günü Testors Light Ghost Gray ile boyanacak.

Bugün gövde ve kanat parçalarini temizledim. Içerde iki parçanin yapismasini engelleyecek kabartilari yok ettim. Parçalari test fit yaptim. Radom gibi yakit tanklarini da yapistirip hazir ettim. Ayrica hava frenlerini de yerlerine yerlestirip Tamiya yesil kafa marifetiyle sik bir sekilde yapistirdim.

I'd Rather Be Flying...
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1206
Alıntı Rahmi K. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/11/2005 Saat 00:41
Bu kadar parçayla ugrasinca kesin kaybediyorum. Revell'in kutusu bu kadar küçük parçalar için pek güvenli degil. Uçak ebatlarinda bir saklama kabi ayarladim. Sadece F-104 projesine ait parçalari içine koyuyorum. Uzun süreceginden tozlanma ve kaybolma riski azaliyor. Benim gibi darmadagin çalisanlara tavsiye ederim.
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/11/2005 Saat 01:19
Bu modelimi çok sik yapmak istiyorum ancak bir kaç sorum olacakti.Bildigim kadariyla yerde uçaklarin Flaplari elaronlari vs. parçalari salinmis bir sekilde oluyor ancak hava frenlerinin buna dahil olmadigini biliyorum.ama detayli yapmak amaciyla da hava frenlerini açik yapmak istiyorum.Hava frenleri açik olsa biraz gerçekçilikten çikicak sanirim.Ne dersiniz nasil yapmak makbuldür???
I feel the need The Need for Speed...
IP
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı KaanX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/11/2005 Saat 01:31
Genelde park halinde hava frenleri kapali tutulmasina ragmen açik olmasi "hatali" olmaz. Sonuçta açtin mi açilir bunlar.
Yeminli modelci
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 759
Alıntı Batur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/11/2005 Saat 08:19
gövde içinde kalacak parçalar çerçevelerinden çikarildi...gövdeye uyum durumlari test edildi..çerçeve baglanti yerleri temizlendi...yarin boyanacak...
bu arada gövdede delikler açip yerlestirdigimiz seffaf parçalar nedir acaba ?

yani sunlar ??

Düzenleyen Batur
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1375
Alıntı Clumsy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/11/2005 Saat 08:35
isik... ama tam olarak ne için su an bilemiyorum.
saygilarimla,
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu değil canım. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 759
Alıntı Batur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/11/2005 Saat 08:40
aman ne güzel...ben bunlardan 8 tane saydim...gövde içinde kaldigina göre,model bitene kadar maskelememiz gerekiyo...sivi maske is görür herhalde...
IP
<< Önceki Sayfa   23 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04