Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: badger serisi airbrush Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2436
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/06/2007 Saat 17:28
Ben uzunca süre Proffecional diye geçen bir aletini kullandym. 400 serisi. 430'a benzer ama gövdesi daha düz benimkinin. Sayyn Levent Ba?ara'dan ikinci el olarak almy?tym ve beni çok ciddi miktarda mutsuz etmemi?ti hiç bir zaman; hatta 1/144 zyrhly araca kamuflaj bile atmy?tym(hani tabii çok iyi olmady da...). Cins bir alettir. Normalde di?er airbrushlaryn atamady?y kalynlykta boya ile rahat çaly?yr ve daha yüksek basynç ister ama dedi?im gibi tam aygyr kyvamy bir alet oldu?u için (bence) ilk airbrush için idealdir. Yyice hyrpalar acemili?inizi atarsynyz. Ben üzerine Sprite'a geçince uzaygemisine rot ayary yapmaya gönderilmi? Ewok gibi hissetmi?tim kendimi. Çok kolay bir alettir kysacasy. 430 ya da 470 gayet i? görür bir alettir. Kolay gelsin
Consume Ergo Sum
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 503
Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/06/2007 Saat 05:49
?imdi bi acemi sorusu daha gelecek size umarym kusuruma bakmyyorsunuzdur.aztec hakkynda özellikle 470 modeli hakkynda sa?lam de?il plastik aksamly olu?u nedeniyle kyrylabilir diye okumu?tum.mesela badger 100 g aldym.her boya i?lemi sonrasy temizlik mi yapmam gerekir yoksa belli periyotlarda yapylacak temizlik i?lemi bunun için yeterli midir?
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1408
Alıntı Clumsy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/06/2007 Saat 07:21
sabyrly olunup yüzeyi bir kaç katta kapataca?ym derseniz her atymdan sonra kabaca temizlik ama her 7-8 atymdan sonra da ince temizlik gerekir.
Kysacasy atty?ynyz yo?unlu?a göre de?i?ir.
Saygylarymla,
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu de?il canym. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
SolidSnake
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 53
Alıntı SolidSnake Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/06/2007 Saat 09:30
Konuya bodoslama daldym ama; 3.5 yyldyr Badger 100G, 2 yyldyr da Paasche HS kullanyyorum. Biri ince i?ler için double action, di?eri de büyük haznesiyle genel boyamalar için single action bir alettir. Ykisinden de çok memnunum. Paasche'nin temizli?i çok çok çok kolayken (ama sizin i?inizi görmez, ince i?lerde zorlar çünkü) Badger temizlikte biraz dikkat isteyen bir alettir. ?imdi yapty?ym temizli?in hyzy ve kalitesi ile ilk zamanlar ki temizlik durumum kyyas kabul etmez. Ben hiç alete zarar vermedim ama size tavsiyem, hangi tabancayy alyrsanyz alyn yedek kafa, i?ne, uç vb...dikkatsizlikle da?ylabilecek parçalary mutlaka yedekleyin. Ben; 4-5 boya (akrilik), 2-3 boya (enamel) attyktan sonra aleti temizlerim komple. Bunlaryn arasyndaki geçi?lerde de, akrilikse önce sentetik (yada alkol) ve su, enamelse direk selülozik püskürtürüm. Onun dy?yndaki ana temizlik konusu ayry, zaten makale olarak var site.
E?er 1/72 çaly?acaksanyz (ki bence bu çok yanly? bir dü?ünce, çünkü ömür boyu 1/72 yapmazsynyz) 100G i?inizi görür. Ama yerinizde olsam 100LG alyrym. Daha sonra ölçek de?i?tirirseniz diye.
Devil ve Aztek konusunda hiç tecrübem yok ne yazyk ki. Jolly gayet güzel yazmy?.
Ynsanlaryn farkly tecrübeleri ve tarzlary vardyr. Zamanla sizinde bir tarzynyz olu?acak ancak bunu bizlerden fikir alarak tabiki yapabilirken, mümkün oldu?u kadar ara?tyrmanyz sizin için faydaly olacaktyr. Ystedi?inizi sorunuz lakin, mutlaka tabanca kar?yla?tyrma testini de tekrar tekrar okuyunuz özetle :)
Silencer Whisper The Gun Shot
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/06/2007 Saat 11:05
Orjinalini yazan: SolidSnake

E?er 1/72 çaly?acaksanyz (ki bence bu çok yanly? bir dü?ünce, çünkü ömür boyu 1/72 yapmazsynyz)

Tabii insan delirip 1/144'e kayyyor ihihihihi...
Aztek hakkynda yazylanlar kysmen do?ru. Daha yeni modeller eskileri kadar sa?lam de?il bildi?im kadaryyla bir de üstüne kullanycy hor kullanyyor(tam hor kullanmalyk bir alet oldu?u için). Demem odur ki eliniz aly?masy için güzel makinedir, siz onu paralayacak hale getirene kadar zaten pistole kullanmayy ö?renmi? ve yenisini arar olursunuz. Ha burada diyecekseniz ki "Ben Badger alayym tam alayym", onda da acemilik hatalary ile aleti paralamanyz ve Aztek'de çykarabilece?inizden oldukça yüksek maliyetli hasarlar ile kar?yla?manyz olasy. Aztek'in nozulu, ki her birinin i?nesi kendi içindedir, 10-12$ bir?ey. Badger'ynkinden emin de?ilim ancak oldukça daha üstünde bir maliyet diye biliyorum. Beraberinde yurt dy?ynda çok kaynakta da Aztek kullandyklaryna rast geldim. Peki ben niye Aztek partizany oldum ki ?imdi?:} Aman neyse ben aklyma gelenleri yazdym da nedense elime Aztek bayra?y alyp sallar ve gözümden ya? gelerek "AZTEEEEE????K" diye ba?yryyormu? gibi hissettim bir an:}
Consume Ergo Sum
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 503
Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/06/2007 Saat 11:40
yalym bey bildi?im kadaryyla pervaneli uçak yary?masynda 72 ölçek la 5 yapmy?tynyz.düz boyama i?ine kafam basyyord kamuflaj nasyl atylyr pek anlayamadym do?rusu.tabancalarla kalem gibi ince hatlar çizebilir miyiz?bi de kompresör için 100-150 ytl'lik çözümler var mydyr?
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 759
Alıntı Batur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/06/2007 Saat 11:56
link

link

link

link

link

Düzenleyen Batur - 13/06/2007 Saat 12:04
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/06/2007 Saat 17:54
AZTEE... ehem... pardon dalmy?ym... Benden daha yetkin bir noktadan cevabynyz gelmi?, daha da hayyrly olmu?:} La-5 çok kötü nir örnek açykçasy. Aceleyle yapty?ym için çok uyduruk oldu.
Consume Ergo Sum
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma