Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: great models mi luckymodel mi? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Yazar Mesaj
phantom80
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 503
Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/04/2007 Saat 09:02
arkada?lar az önce yine lucy'den sipari? verdim.önceki sipari?im tam 10 gün sonra elime ula?ty.ve elime geçti?inde sapasa?lamdy.umarym bu sipari?im de ayny süre içerisinde elime ula?yr..
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/04/2007 Saat 09:08
Aksilik çykmazsa ula?yr. Lucky'nin bende kyrdy?y hyz rekoru 5 gün, en geç ise 16 gün. Hayyrly olsun.

Bu arada paketleri kaybolan arkada?lar bizim gümrü?ü de soru?tursun, Türkiye'ye girmi? mi postaneye teslim için çykmy? my ö?rensin. Benim zamanynda bir paket öyle kaybolmu?tu, soru?turduk en son Mecidiyeköy postanesinde çykty, postacy kenara ayyrmy? getirmek için sonra izne çykyp unutmu?.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/04/2007 Saat 12:21
bir keresinde bir paketimin geli?i normal süresini a?ty.paket girmi? memlekete ama ortada yok.bende pttye ba?vurdum faks ile.derken takip eden hafta içinde geldi.hem ankara hem boludaki postaneden aradylar.ankarada kaldy?ym yere arabayla adamlar geldi bana form doldurttular.rica ediyoruz faksla paketimi aldym diye tebli? edin yoksa bizim ba?ymyz belaya giriyor dediler.burdan anla?ylan sonuç gerçekten ptt hassas bu konuda.

yani paketimizin geli?i ?ansa kalmy? diye bi?ey söz konusu de?il.normal ?artlarda her paket gelir gelmeyenlerinde niye gelmedi?i çykar ortaya.ben 50 kadar paket aldym bugüne kadar bu yazdyklarymy sorundan sayarsak i?te bu kadary oldu en fazla.
IP
purdey
Üye
Üye

Gönderilenler: 196
Alıntı purdey Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/04/2007 Saat 13:04
Bende Hannants'dan yakla?yk 250Pounds luk bir sipari? vermi?tim 1 ay geçmesine ra?men gelmedi.Hannants'a sordum çoktaaan gönderdik dediler.PTT ye telefon ettim benimle ilgilenmediler bile,bir kaç ay sonra bir ba?ka Hannants paketi için gümrü?e gitti?imde oraya da sordum onlarda biz bilmeyiz diyip beni ba?laryndan savynca bende yakla?yk 700 ytl ödedi?im ?ipari?imin üstüne bir bardak su içtim.üstelik i?in daha kötüsü bu durum ba?yma ilk kez gelmi? te de?il.yani insanyn birazda ?ansy olacak.
IP
jacko
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 208
Alıntı jacko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2007 Saat 14:07
jadarhobby'den aly?-veri? yapmy? olup herhangi bir ?ikayeti olan var my? sitesinde stok durumunu göremiyoruz fiyaty verilmi? olan ürünleri stoklarynda var olarak my dü?ünece?iz?
IP
wolf1
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 175
Alıntı wolf1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2007 Saat 16:09
1.Tercihim Lucky 2. Jadarhobby bu sitelerde hiçbir sykynty ya?amadym .3. olarak hobbyeasy diye bir site 1 haftada malzeme elinde luckyden biraz pahaly ama güzel bir site ,
Jadardan ürün almadan mevcut olup olmady?yny sormakta fayda var
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2007 Saat 20:17
bugün ilk laki sipari?im elime ula?ty.16 mayys çyky?lyydy koliler.

lakideki available,in stock olayyna dikkat.
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2007 Saat 21:37
jadarhobby de ürünlerin instock yada available oldu?unu nasyl anlyycaz.bu site plonya kökenli de?il mi:?
IP
jacko
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 208
Alıntı jacko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2007 Saat 22:17
sa? tarafta ingilizce seçene?i mevcut
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/05/2007 Saat 05:38
te?ekkür ediyorum:)
IP
Dragut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 66
Alıntı Dragut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/06/2007 Saat 23:05
Mart ayynda ilk defa deneme için bir adet sipari? verdim surface mail seçmi?tim yakla?yk belirttikleri süre içinde kazasyz belasyz elime ula?ty.Suraface mail yerine Air parcel seçsem herhangi bir problem ya?ama olasyly?y nedir?
Ayryca mail adresime sürekli reklam gönderiyor Lucky model kampanyamy var ne var maketler ucuzcana geldi gözüme sipari? etti?imde acayip bir fiyat arty?y olur mu gümrük olayy kargo olayynda acaba?
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/06/2007 Saat 02:26
-air seçince daha hyzly gelir,kargo daha pahaly olur.ba?ka bir?ey farketmez.

-maketlerin fiyatynda arty? olmaz ama kargo ücreti eklenir tabiki.

-luckymodel paketleri ayry ayry yollady?y için gümrükte sorunda çykmaz.tabi büyük ölçek 100 dolarlyk modellerde i? de?i?ir.gümrük paketinizin üstünde yazyly toplam bedel (kargo dahil) 100 euroyu,paketin a?yrly?yda 3 kiloyu geçmemeli.
IP
burcinemren
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 38
Alıntı burcinemren Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2007 Saat 11:45
arkadaslar herkse slm,
bana biraz yardimci olun ve bilgi verin ltf.. simdi diyelim ki hasegawa 1/48 olcek bir model tr de 100 - 120 ytl den daha ucuz degil , lucky model de ise fiyat 30-35 usd gibi birsey , buna bir de cargo vs ekleniyor , o da sanirim 15 usd gibi - simdi baska bir maliyeti oluyor mu bunun elimize gecmesi icin , ben izmir'deyim tabii ki , devlet bunu icin kdv aliyor mu gumrukte veya vergi , hava kargo ile geldigini varsayarsak havaalaninda..
deneyimlerinizi paylasir misiniz ltf..
''bunlar oyuncak degil kardesim olcekli model , anlayin artik yaw''
IP
burcinemren
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı burcinemren Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2007 Saat 12:40
arkadaslar,

burak arkadasim asagidki sekilde yazmis..

..quote..
luckymodel paketleri ayry ayry yollady?y için gümrükte sorunda çykmaz.tabi büyük ölçek 100 dolarlyk modellerde i? de?i?ir.gümrük paketinizin üstünde yazyly toplam bedel (kargo dahil) 100 euroyu,paketin a?yrly?yda 3 kiloyu geçmemeli.
..unquote..

olay bu mudur kisaca , 3 kgs ve 100 eur siniri asilmadikca gumruk sorun yaratmiyor , fiyat degismez , dogru mudur ?
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2007 Saat 12:56
Sayyn Burçin Emren,

Zamanynda bunlar çok yazyldy çizildi ama ben hemen özetleyeyim tekrar... Daha detayly isterseniz forumda arama yaparak bulabilirsiniz.

Luckymodel'den sipari? verdi?inizde 1- Kitin parasyny 2- Orada yazan kargo parasyny (Shipment) ödersiniz. O kadar.

Sipari?iniz 100 Euro'dan fazla de?ilse ve 3 kg'den hafifse, sorunsuzca gümrü?ü geçip gelir. Ba?ka bir ?ey ödemezsiniz. Bazen postacylar bah?i? ister o kadar.

E?er sipari?iniz 100 Euro veya 3 kg üstü ise gümrük pakete el koyar. Bu durumda paketiniz bir süre kaybolur, belirtilen sürede gelmez. Daha sonra ise posta yoluyla size tebligat yollarlar. "?u ?u paketiniz gümrükte gelin alyn" diye. Kesilen vergilerin orany hakkynda bilgim pek olmasa da, bana Polonya'nyn parasyndaki kur de?i?imi sonrasy sipari? tutarym 101 Euro oldu diye 30 Euro vergi ödetmi?lerdi haberiniz olsun. Bu konuda dikkatli olun, synyry çok zorlamayyn. Bir de synyr 100 dolar de?il 100 Euro. Ama yine de pariteden zorlamayyn.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
burcinemren
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı burcinemren Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2007 Saat 13:24
cok tesekkur ediyorum ,
yok siniri zorlamak riskli tabii ki , birer birer siparis vermek daha mantikli gorunuyor , bilemiyorum fikirleriniz ne ama ozellikle kaliteli modellerde diyelim , hasegawa ve tamiya ornek verirsek , yurtdisindan siparis vermek cok daha uygun oluyor seklinde gozlemledim..
saygilarimla
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2007 Saat 15:53
Kargo dahil konu?ursak Tamiya ve Trumpeter Türkiye'de genelde daha ucuz, bilginize...
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
SolidSnake
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 53
Alıntı SolidSnake Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/06/2007 Saat 08:02

Arkada?lar kafanyzy kary?tyrmak istemem ama ne 100 Euro ne de 3 kilo olayy hikaye ne yazyk ki! Size birkaç tane örnek vermek istiyorum yakyn gelecekten, saçmaly?y sizde anlarsynyz. Site çe?itlemesi yaptym ancak ayny siteden de stabil bir geli? zamany ve durumu yok. Yazdy?ym fiyatlar shipping dahil.

History Agents 70 Pound (6 günde kapymda)
Internethobbies 120 Dolar (7 günde kapymda)
Jadarhobbies 80 Dolar (9 Günde kapymda)
Modellbau-Koenig 70 Euro (5 günde TC'de 20 gün yaty? postanede, 25. gün gidilip Topkapy'dan alyndy)
ve asyl bomba greatmodels (hiçbir ?ekilde zorda kalmadykça burdan sipari? vermiyorum artyk) 70 Dolarlyk sipari? bundan tam 9 ay önce verildi. 1.5 ayda TC'ye gelen paket 3 ay rafta bekledikten sonra (tebli? ka?ydy göndermeyi unutmu?lar :)) geri gidiyor ve 30 Mayys'ta TC synyrlaryna gidri?i halde dün gidip alyyorum gene Topkapy'dan.

Posta idaresinden aldy?ym tüm koliler için her seferinde 1.750.000 LYRA para verdim. Ba?ka da bi?i vermedim. Ancak dünkü olay çok sykycy oldu. Kolinin içinden "item content" ka?ydy fiyat ve adetleriyle çykmasyna ra?men adam benden 9 ay önce sipari? etti?im mallaryn internet kaydyny istedi. Neymi? efendim adamyn biri 400 Dolarlyk malzeme getirtmi?, kutuda 15 Dolar yazyyormu?. Bu yüzden kontrol edilmesi gerekiyormu?. Ama adam bir önümdeki adamyn kolini kontrol etmeden aldy?y bir adet gömlek HEDYYESY kar?yly?ynda hemen teslim etti :)). Ystanbul'daki arkada?lar için söylüyorum, zaten biliyorsunuzdur ama oradaki adama gerçekten dikkat edin beyler. Artyk bu zamanda ingilizce bilmeyen ve internet kullanamayan birinin orada karar mercii olarak çaly?masy çok içler acysy bir durum.

Özetle olay tamamen allaha ve bizim synyrlarymyzdaki lavuk tiplere kalmy? durumda. Ama sipari? verdi?im internet sitelerinin hepsi gerçekten i?lerini çok iyi yapyyorlar. Greatmodels dahil.

Herkese sorunsuz Shippingler :)
Silencer Whisper The Gun Shot
IP
<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma