Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: great models mi luckymodel mi? Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   5 Sonraki >>
Yazar Mesaj
phantom80
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 503
Alıntı phantom80 Cevaplabullet Konu: great models mi luckymodel mi?
    Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 11:38
merhabalar..saygyde?er a?abeylerim ve karde?ilerim,luckymodel ve gerat models arasynda sipari? verme konusunda kararsyz kaldym.lucky model'i denedim ve memnun kaldym.ancak orada bulamady?ym bazy modeller great models te var.hangisi daha hesaply?(gerat models te maketler biraz aha pahaly)ve hangisini tavsiye edersiniz.saygylar selamlar..
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 13:09
sanyrym lakimodelde available olan bi ürünü sipari? edip uzun sürece beklediniz bunun için memnun kalmadynyz ama genelde laki modelden sipari? veren herkes memnun kalmy?tyr.greatmodelsla ilgilide bir iki problem duymu?tum ama bunlar olabiliyor tabiki.

lakimodel uzakdo?u satycysy oldu?undan hem posta olsun hemde malzemenin kendisi direk üreticiden alyndy?yndan abd satycysy greatmodelse göre daha ucuz.fakat greatmodelste bulunamyycak neredeyse hiçbi?ey yokken,lakimodelde ço?unlukla uzakdo?u üreticilerinin maketleri bulunabiliyor.yeterlide sayylyr:)

available olayyna yeniden de?inecek olursam,bazy modeller in stock bazy modeller available dyr.in stock derhal göndermeye hazyr,available ise gönderilmeden önce tedarik edilmesi gereken modelleri gösterir.bu yüzden ordan aly?veri?lerde in stock olanlary almakta fayda var.

birde jadar diye bi site var http://jadarhobby.home.pl/ burasyda avrupa birli?i üyesi olmadymyzdan sebep bize %22 indirim uyguluyor fiyatlarda uygun.

ben bunlaryn hiçbirinden aly?veri? yapmadym onuda ekleyim:)genelde ebayde gözden çykarylmy? yary fiyatyna 3te biri fiyatyna giden kitleri avlyyorum.
IP
SolidSnake
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 53
Alıntı SolidSnake Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 13:34
Arkada?lar ?u aralar bu konuda ihtisas yapty?ym için size ?unu söyleyebilirim ki Greatmodels'tan mümkün oldu?unca uzak durmakta fayda var. 8 ay önce söyledi?im siprari?im hala gelmedi. 2 ay önce sipari?ini verdi?im ?eyi de bekliyorum hala. Diyeceksiniz ki maden biri gelmedi, neden bir daha söyledin...Tamamen bulunamayan bir?eyi buldu?umdan dolayy ama sanyrym kavu?amayaca?ym kendisine.
Alternatif olarak internethobbies.com'u önerebilirim. Shipping biraz tuzlu ama paketinizin her noktadaki hareketini haber veriyorlar ve 1-1.5 haftada kapynyza geliyor. Express Priority gönderiyorlar. USPS Airmail'den mümkün oldu?unca uzak durun derim. Yoksa benim gibi söyler armut gibi beklersiniz.

Kolay Gelsin
Silencer Whisper The Gun Shot
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 15:01
benim sipari?lerim %90 airmail ile gelir.paketleri takip edebilmek için 1.5 dolar ödeyip insurance satyn alyyorsunuz o zaman yine paket nerde napyyo ö?renebiliyosunuz.zaten greatmodels ta ve heryerde insurance ödenmeyen paketlerin mesuliyeti kabul edilmez ?eklinde bir uyary vardyr.

insurance ödemesenizde her paketin bir gümrük kodu vardyr.bu kod takibe yaramaz ama en azyndan paket gerçekten varmy yokmu çykmy?my Türkiye'ye ula?my?my bunlary gösterir.bunu isteyebilirsiniz.

satycylar bu verileri sa?lamady?y takdirde paypal size geri ödeme yapyyor.
IP
SolidSnake
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 53
Alıntı SolidSnake Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 15:08
?öle bir bahsyzlyktyr benim ba?yma gelen...insurance olmasyna ra?men benim paketten tyk yoktu (8 ay önce verilmi? sipari?te). Baya?y bir yazy?madan sonra (hep bizim gümrü?ü suçladylar ama mal TC'ye girdi diye de gözükmüyordu) bi sonraki aly?veri?te meblayy dü?üriz dediler. Son aly?veri?im bu ?ekilde oldu ama akybet pek de?i?ecek gibi gözükmüyor. Gümrük koduna göre de paket mevcut ama en son 2 ay önce US gümrü?ünde oldu?una dair bir bilgi var. Shipping dair bedeli de 65 dolardy. Ben sadece ba?yma gelen bir olayy payla?ayym istedim. Gelmez gelmez bir geliyor insanyn ba?yna i?te, gerisi can sykyntysy ve tamamlanamayan maketler!

Herkese Kolay Gelsin
Silencer Whisper The Gun Shot
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 18:42
Luckymodel'i tek geçerim, her türlü konuda. Evet ne yazyk ki her ?ey bulunamayabiliyor ama kanaatkar olmak lazym :)

"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
wolf1
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 175
Alıntı wolf1 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 19:26
Banko Lucky 1. syra
jadarhobby 2. syra
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 21:27
?imdiye kadar sadece lucky,hlj,hobbyeasy ve hannats'y denedim. Hannats hariç di?erlerinden oldukça memnun kaldym. Hannatstan memnun kalmama nedenim yollady?y resin koltuklaryn orasy burasy kyryk çykty ve bazylarynda photo-etc eksi?i vardy. Hyz konusunda hepsi iyiler, en geç gelen 18 gün.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
SweetChild
Üye
Üye

Gönderilenler: 372
Alıntı SweetChild Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/04/2007 Saat 21:43
konu ba?ly?y 2 internet sitesi arasy seçim olmasy ra?men ben, gene daha önce sürekli de?indi?im konuya tekrar temas etmek istiyorum.
Bili?im sektorunde çaly?mam, sitelerin çaly?ma ?ekillerini yapylaryny bilmeme ra?men gene de internet'ten aly?veri? yapmyyorum. tektük yapty?ym aly?veri?ler de eski hobici ve hobbytime olmu?tur. de?inmek istedi?im konu yerli satycylardan aly?veri? yapylmasy.
her ne kadar ucuz olursa olsun arady?ym kiti yerli satycylardan tedari?i yoluna gidiyorum. yerel satycylaryn da ayakta kalmasy hepimiz için faydaly.
günün 18 saatini internet ba?ynda geçirsem de gene de bir maket dükkanyna gidipte kiti myncyklamak, dekallerine bakmak, ?emasy olmamy?, -yaw 20 senelik kalyp bu- demek internetten kazanaca?ym -en azyndan öyle sandy?ym- 3 5 kuru?a de?iyor.
konu ba?ly?yna yönelik konu?acak olursam, lucky model. çünkü ismi güzel :)
SweetChild
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 503
Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/04/2007 Saat 12:19
luckymodel den memnunum.allah var sipari?im bitliste ya?yyor olmama ra?men 7 günde elime geçti.ancak buradabulamadyklarymy great modelste bulabilirim diye dü?ünmü?tüm.ama vaz geçer gibi oldum.:)

Düzenleyen phantom80 - 06/04/2007 Saat 12:22
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2436
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/04/2007 Saat 13:09
?imdiye kadar aly?veri? yapty?ym siteler içinden en memnun kaldy?ym HLJ oldu. Figür konusunda bakylabilecek bir adres ise, ki ?ahsen hiç bir sorun ya?amamy?tym, Warstore. ?imdiye kadar hep Amerika'ya giden bir arkada?ym oldu?unda onun adresine sipari? verip getirttim ancak sanyyorum Ragyp abi buraya da bir?eyleri sorunsuz getirtmi?ti. Gelecek hafta içerisinde Modelimex, Hobby Easy ve Lucky Model'in de nasyl çaly?ty?yny ö?renece?im bir sorun çykmazsa yolda:} Yerli dükkanlar konusunda U?ur beye katylyyorum. Ancak burada bulunamayan, Türkiye'ye geli?i olmayan vs firmalaryn ürünleri için yurtdy?yna yönelmekteyim. Yoksa yakaladykça Hobbytime'dan (hatta Atlantis modelden bile ehehehe) online aly?veri? yapyyorum.
Consume Ergo Sum
IP
jacko
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 208
Alıntı jacko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/04/2007 Saat 21:19
Herkese merhaba
Benimde hannats'dan daha önce aly?-veri? yapmy? arkada?lara bir sorum olacak sayfada Department yazan yerin altynda Catalogue yazyyorsa bu stoklarynda oldu?u anlamyna my geliyor ayryca decal gönderiminde herhangi bir sorun ya?ayan oldu mu aranyzda lucky,hannats,greatmodels,hlj gibi sitelerde kredi kartyyla aly?-veri?lerde sorun ya?anabilir mi(kart güvenli?iyle ilgili)
IP
SweetChild
Üye
Üye

Gönderilenler: 372
Alıntı SweetChild Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/04/2007 Saat 22:21
kart konusunda ?öyle bir önerim olacak, daha önce de bahsetmi?tim.
her kredikartynyn web sitesinde sanal kart ve sanal limit yaratma olana?y var. ben ilk önce sanal kart yaratyp aly?veri? limitine uygun olarak bir limit atyyorum.
aly?veri?im bitti?i zaman sanal karty iptal ediyorum. böylece daha sonra kartyn bir ba?kasy tarafyndan kullanylmasy engellenmi? oluyor.
sanal kart yaratma i?leminden bildi?im birçok banka ek bir masrafta almyyor.
herkese iyi modeller....
SweetChild
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/04/2007 Saat 22:46
pek çok internet sitesi paypal denilen sistemi kullanyyor.bu sisteme üye olmanyzyda tavsiye ederim.son derece kullany?ly ve sorunlary halletmek içinde kendi içinde bi mahkemesi var oraya ba?vuruyosunuz.

bugüne kadar hiç sanal kart kullanmadym kredi kartymy heryere vermekten çekinmedim hiç problemde ya?amadym.ekstra durumlar dy?ynda bu tip sorunlar artyk olmuyor zaten,e?er bilgisayarynyzda güvenli?iniz tamsa,internet üzerinde kredi karty kullanmak pos makinasynda kullanmaktan daha bile güvenli bana göre.lakin benim kartymyn limiti zaten 500 ytl yani kendiside bi sanal kart sayylyr.sanal karty her seferinde ayarlamaktansa bunu kullanyyorum.tabiki yinede limiti çapynda bi riski var o riski azda olsa almamak adyna sanal kartta güzel bi yöntem.
IP
mozkar
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 174
Alıntı mozkar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/04/2007 Saat 23:42
Orjinalini yazan: jacko

Catalogue yazyyorsa bu stoklarynda oldu?u anlamyna my geliyor

Evet.

Uzunca bir suredir Hannants'tan aly?veri? yapyyorum. Hiçbir sorun ya?amadym.

Tavsiye ediyorum.

mete
IP
Dragut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 66
Alıntı Dragut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/04/2007 Saat 12:51
Lucky modelden bi sipari? verdim yakla?yk 37 gün oldu hala bekliyorum daha ne kadar beklemem gerekir acaba?
Bir de maketin yolculuk esnasynda kazasyz belasyz gelme olasyly?y nedir?
IP
grond
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 235
Alıntı grond Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/04/2007 Saat 19:19
   Benim luckyden verdi?im sipari? 4-5 ay gibi bir sürede geldi 1 ay kadar sipari?de ellerinde olmayan parçayy beklediler. ( hepsi in stock gözüküyordu oysa) Tamam hazyrdyr deikleri tarihden 40 gün kadar sonra benim paket anca honkong post ofice ula?ty. Bir elli gün civaryda istanbula geli?i sürdü en son istanbulda 6 gün kadar bekledi ve ben gidip acybademden aldym :( (not tabi bu arada ucuz olsun diye normal posta seçmi?tim.
   Hlj de ise verdi?im sipari?i gene 1 ay sonra hazyr ettiler ve postaladyk dedikleri tarihden sonra 13. gün paketim kapymdaydy ( gene ucuz olsun diye sal seçmi?tim )
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/04/2007 Saat 23:49
Lucky'den epeydir gerek kendim gerek ihtiyaç duyan arkada?larym için aly?veri? yapyyorum. Bugüne kadar "Available" dedikleri haricinde hiç beklemedim, azami 15 günde sa?salim kapyma ula?ty.

Bazen "In Stock" görünen mallar siz sipari? verirken tükenebiliyor veya 1 adet oluyor siz 2 tane istiyorsunuz, ikinciyi bulmak için bekletiyorlar. Bu tür durumlarda e-mail veya "My Requests" bölümlerini kullanarak temasa geçebilir, gerekirse çok uzady?yny dü?ündü?ünüz sipari?lerinizi iptal ettirip yerine ba?ka ?eyler alabilirsiniz.

"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
Sayfa   5 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme