Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Site Hakkında
 Modelsitesi Forumu : Genel : Site Hakkında
Mesaj icon Konu: sorular ve cevaplar Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Atilla Sülün
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 579
Alıntı Atilla Sülün Cevaplabullet Konu: sorular ve cevaplar
    Gönderim Zamanı: 05/10/2005 Saat 03:37
bazen sorduğum sorulara çok güzel cevaplar alırken bazen de bu olmuyor. mesela bazen öyle cevaplar yazılıyor ki sanki aşağılama küçük görme içeriyor. bir de aklıma takılan sanki bir gruplaşma var ve bazı üyeler gruptan dışlanıyor gibime geliyor. ilginize ve bilginize.
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/10/2005 Saat 04:05
Örnek verirseniz daha uygun olur gibime geliyor.
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
Atilla Sülün
Üye
Üye
Simge

Alıntı Atilla Sülün Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/10/2005 Saat 05:17
mesela sivil araçlar bölümünde z3 boyama konusuna sadece üyelerden cerginbas'ın fazlaca ilgi göstermesi (Tamer Özkan'a yorum yapması için pm attığım halde cevap yazmaması), afv bölümünde tamiya m41 walker bulldog konusunda typhoon beyin "Makaleler bölümüne bir baksaydınız, oldukça faydalı bilgiler bulabilirdiniz" şeklindeki mesajı ve link vermesi. oysa ki ben makaleler kısmına bakmış vermiş olduğu linklerdeki makaleleri de okumuştum. daha sonra carlgustav'ın açıklamaları doğrultusunda işlemi nasıl yapmam gerektiği sorusuna alamadığı yanıt gibi vs. vs. örnekler çoğaltılabilir. aklınza takılan her şeyi çekinmeden sorabilirsiniz dendikten sonra bu tip şeylerle karşılaşınca insanın bir şey sorası gelmiyor. hal böyle olunca da bu forum amacına hizmet etmekten çok uzaklaşmış oluyor.
IP
USS Enterprise
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 730
Alıntı USS Enterprise Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/10/2005 Saat 05:58
Atilla Bey, bahsettiginiz topikleri bir daha okudum...

Walker Bulldog topigi ile ilgili olarak toparlamak gerekirse:

1- Hakkinda makale yazilmis bilgilerin tekrar tekrar forumda cikmalari genel olarak bir sorun teskil etmiyor. Ancak uzun uzun yazilmis (hem de konunun uzmanlari tarafindan) makaleler varken bunlara link vermek ayni bilgiyi tekrar yazmaktan daha pratik degil mi sizce de?

2- Bahsi gecen makalelerin en az ikisinde sormus oldugunuz teknigin nasil uygulanacagi yaziyor. "İlk aşamamız "Wash" tabir edilen yıkama aşamasıdır." seklinde baslayan pragrafta Serhan Oflas, Figür boyama makalesinde, hem de cok etraflica, anlatmis, sagolsun

Bunun yani sira Ufuk Aydiner'in Hızlı AFV Toplama Teknikleri
makalesinde de "Öndeki ızgaralara neftle inceltilmiş siyah yağlı boya tatbik ettim, fazlalıkları silince istediğim yerlerin siyah olmasını sağlamış oldum" seklinde baslayan detayli bir tarif var, Ufuk da sagolsun

Sizin sorunuz uzerine de iste bu makaleler referans verilmis.

3- Butun bunlarin yani sira carlgustav wash tekniginin nasil uygulanacagini bir kez daha sizin icin yazmis.

Siz de bunu uzerine bir soru daha sormussunuz ve o sorunun cevabi hem Ufuk'un makalesinde ( hem de resimli olarak) hem de carlgustav'in yanitinda var. Buradaki problemi anlayamadim.

Z3 boyama konusundaki topige gelecek olursak.. Mesajlariniza pek cok farkli modelci yanit vermis ve Ceki ise bu modeli daha yeni bitirdiginden olsa gerek cok ciddi bir sekilde size yardimci olmus. Ceki'ye tesekkur edelim bu vesile ile buradan. Burada da sorunuzda bahsettiginiz problemi goremedim.

Tamer Ozkan degindiginiz PM meselesini muhakkak acacaktir. Ama izninizle ben iki satir ekleme yapayim:

Hangi modelciye PM atarsaniz atin, aklinizda tutmaniz gereken sey PM'in "ozel" bir mesajlasma yontemi oldugudur.

Bu vesileyle tekrarlamak isterim ki

1- Modelsitesi forum alanlarında cevabi bilinip de yazilmayan ya da cevabin oldugu yere link verilmeyen tek bir soru bile yoktur.

2- Modelsitesi forum alanlarinda ne sizin ne de bir baskasinin mesajlarina kimse asagilayici, kucuk gorucu cevaplar yazamaz, yazmamistir da.

PS: Gruplasma konusunu ise sizden ricam, PM ile aktarirsaniz, belki de bizim de farkinda olmadigimiz bir durumu aydinlatmis oluruz.

Sıkıntınızı dile getirmek medeni cesaretini godterdiginiz icin tesekkur ederim, umarim herkes fikrini diledigi gibi paylasir bundan sonra da.

Sevgiler

Tayfun

Düzenleyen USS Enterprise
IP
Tamer Özkan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge
Sivil Araç / Gemi Grup Sorumlusu

Gönderilenler: 432
Alıntı Tamer Özkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/10/2005 Saat 07:52
Orjinalini yazan: Atilla Sülün

mesela sivil araçlar bölümünde z3 boyama konusuna sadece üyelerden cerginbas'ın fazlaca ilgi göstermesi (Tamer Özkan'a yorum yapması için pm attığım halde cevap yazmaması),
aklınza takılan her şeyi çekinmeden sorabilirsiniz dendikten sonra bu tip şeylerle karşılaşınca insanın bir şey sorası gelmiyor. hal böyle olunca da bu forum amacına hizmet etmekten çok uzaklaşmış oluyor.

Atilla Bey,
Yazılarınızı eleştiri olarak aldım.Gruplaşma olduğu veya dışlama ,hakaret olduğu varsayımı yanlıştır.
Forum kuralları haricindeki mesajlar editlenmekte ,bazen silinmektedir.

Üyeler yoğun iş temposunda olabilir,şehir dışında olabilir,veya cevap başka üye tarafından verilmiş olduğundan tekrardan kaçınabilir.

Cevapların geç veya bir kaç üyeden gelmesi, forumun amacına ulaşmadığını değil, sizin forum işleyişini anlayamadığınızı gösterir.

Z3 sorularınıza dekal aramaya başladığınızdan beri yanıt vermekteyim.PE sorunuza herkeze faydası olsun diye forumdan cevap vermiş bulunuyorum.
Konuya tekrar bakınız.

Düzenleyen Tamer Özkan
IP
CErginbas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1160
Alıntı CErginbas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/10/2005 Saat 08:40
Atilla bey

Öncelikle bu mesajlar tamamen iyi niyet ve, güler yüz ile atılmıştır, zira internette jest ve mimikler olmadığından, bir çok madde sıralayarak cevap vermek, sanki kızgın bir tavırla yazılmış gibi anlaşılabilir. Ancak sizi temin ederim ki ortada böyle bir durum yok    Aslında bu yanlış anlamaya gebe mimiksizlik durumu, sadece bu konu için değil, tüm forum için geçerli. Bazen, bazı mesajları, surat ifadesi olmadığından yanlış yorumlayabiliyoruz. Tayfun abinin makaleler bölümüne link vermesi olayında da sanırım bu durum yaşanmış. Zira tayfun abinin iyi niyetinden şüpheniz olmasın. Zaten bu forumdaki insanların çoğunluğu bu kısa sürede tanıyabildiğim kadarıyla, gül güleç, insanlar.
    Tamer abinin dediği gibi, bir süre sonra, foruma gire çıka insan, buradaki konuşma tarzını, komik bulunan şeyleri vs.yi daha iyi kavrıyor. Forumdan daha ii yararlanabiliyor.

Forumdan daha iyi yararlanmak, sorunlarımıza daha çabuk cevap alabilmek adına şöyle bir altın önerim olacak: Bir model üzerinde çalışmaya başlamadan evvel, bir konu açıp, modelde uygulamayı düşündüğünüz, adımları tek tek yazın. Ve bu adımlar doğrumudur? eksiğimiz artımız nedir şeklinde sorun. Böylece hem yanıtlayanlar, sizin neleri bilip neleri bilmediğinizi daha iyi anlayıp, daha isabetli yanıtlar verebilecekler, Hem de üretim esnasında eksik, veya yanlış adımları, size söyliyerek, sizi doğru yolda yönlendireceklerdir.   

Bunun dışında, polemiklere fazla takılmadan, üretime devam etmenizi bekliyoruz.

Düzenleyen CErginbas
Üretime evet, polemiğe hayır!!!
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/10/2005 Saat 18:30
Modlar ve Adminler en iyisini bilirler. Nitekim burada da onlara söz düşer.

Düzenleyen ardeth
Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
carlgustav
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1190
Alıntı carlgustav Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/10/2005 Saat 19:11
Mesajlar, kişisel sorunların, farklı alanlara taşınması sebebiyle silinmiştir.
A critic, is a legless man who teaches running.
IP
Atilla Sülün
Üye
Üye
Simge

Alıntı Atilla Sülün Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/10/2005 Saat 22:03
herkese yazdıkları için teşekkürler. şimdi sorunu çözdüm. tabi bu işlerde yeni olduğumuzdan kaynaklanıyor. bir çok şeyi bilmiyoruz. mesela figürlerle aram iyi olmadığı için o konuyu es geçtim. ama ne bileyim ben wash tekniğinin hem afv de hem figürde kullanıldığını. herkesten özür diliyorum. sizlerin hep yanımda olacağını bilmek güzel.
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/10/2005 Saat 22:20
Atilla bey hepimiz aynı yollardan geçtik, burda esas temel teknikleri öğrenmektir, sonra hangi alanda kullanacağız tamamiyle size kalır
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide