Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: Fikir teatisi(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3
Yazar Mesaj
freeman
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 959
bullet Gönderim Zamanı: 30/10/2006 Saat 03:57
Arkadaslar, konu savas alanina dönmeye basladi.. Kin kusmak yerine, makul fikir carpismalari yapmak herkes icin daha faydali olacaktir..
IP
judas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 772
bullet Gönderim Zamanı: 30/10/2006 Saat 04:11
Ve beklenen kahramanlar ortaya cıktı.

Rahmi hocam,
Hocam diyorum cunku hala saygım bir sekilde de olsa devam ediyor.
Oncelikle ve maalesef msn deki yapıcı tavrını burada sürdürmemen tuhaf olmuş. Sıklıkla vurguladıgın ben onlardan değilim, beni onlarla karıştırmayın ben tarafsızım laflarının enformasyon toplamaya yönelik (kasaba kurnazı), ne kadar sığ ve anlamsız oldugu boylece ortaya cıkmış oldu. Burakla yapmış oldugun konusmadan sonra seni tanımıştık, şimdi iyice tanıştık.
Küfür nedir? orada rezil denmesidir. Hala bunu göremiyorsan soylenecek pek birsey de yok aslında. Yok küfür diyorsan da bu senin fikrindir, siz benim fikrime saygı gostermemenize ragmen ben sizinkine saygı duyuyorum. Admininden emir gelmeden bu topike mudahale edememen de ayrıca garip bir durumdur. Bu topikin basından beri vurgulamaya calıstıgımız adamına göre (admin arkadası, kankisi) muamele durumuyla da örtüşmektedir.

Arkut bizim forumdan neden atıldı?
Düpedüz site yöneticilerinden birine yani bana yaptıgı saygısızlıktan dolayı. Arkutun son mesajını okumamana ragmen (ki bunu daha sonradan ben sana yolladım. Tavrın garip oldugunu kabul etmiştin.)
Bu olaydan iki gün önce Barkının Ufuk hak. yazdıklarına akabinde müdahale edip, barkını uyaran ve cevabı silen bendim. Benim gösterdiğim insiyatifin onda birini sen gösteremedin netekim. Admin emir durumu.

Ayrıca olayı saptırıp benim üstüme dogru gelmeden Murattiye yapılanların üzerine yogunlaşmanızı öneririm.
Birisine boş denerek küfür ediliyor, diğeri daha karpuz kesecektik diyerek gideni aşağılıyor. Siz Arkutun işleriyle mesgul oluyorsunuz. Aslında bu topiki bu kadar uzatmakla siz rezil oluyorsunuz. Farkında mısınız.
Msn de sarf ettiğin Murattiye kim ucsa zaten ellemeyecektim lafları da bu dediklerimle uyusuyor.

Düzenleyen judas
feed the troll
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1212
bullet Gönderim Zamanı: 30/10/2006 Saat 04:22
Orjinalini yazan: judas

Ayrıca olayı saptırıp benim üstüme dogru gelmeden Murattiye yapılanların üzerine yogunlaşmanızı öneririm.

Öncelikle bana küfür ediliyor ve mod müdahale etmiyor diyerek olayı geniş açıya sokan sensin. Beni ilgilendiren bölümüne cevabımı verdim. Sana yıkılan bir şey yok. Ortada küfür falan da yok, tam Türkçe karşılığı "rezil" olunmuş bir duruma yapılmış gönderme var. Her yazılandan kendine küfür biçeceksen kolay gelsin, dolmuşa binmiş gidiyorsun, ama terbiyeni bozmadan devam etmeni tavsiye ederim.
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
bullet Gönderim Zamanı: 30/10/2006 Saat 04:36
Ayhan, vurgulamak istediklerini demek ki anlatamamışsın. "Eskiden yaptıklarının ortaya çıkması" kadar da saçma bir şey duymadım. Pardon usta modelciler analarının karnından "usta" olarak mı doğdular? Senin 5 sene önce yaptıklarınla şimdi yaptıkların arasında ne kadar fark var?

Artı yine üsluba geliyoruz. "ve beklenen kahramanlar da ortaya çıktı" ne demek Allah aşkına? Maç çıkışı rakip taraftar bekliyoruz sanki, "Aha geldiler yürüyün" diye. Çuvaldızı kendimize batıralım derken demek istediğim şey de buydu zaten. Hala "Yürüyün fırsat bulmuşken çullanın".

Olayı kişisel boyuta çekmek istemiyorum ama, "terbiyesizlik" derken bile hemen seni ima ettiğimi düşünüp kıllanarak, benim genelde vermek istediğim mesajın doğruluğunu gösteriyorsun. Herkes o kadar gergin ve o kadar cephelere bölünme eğiliminde ki bir bardak suyu bulduğumuz an fırtına kopuyor. Özellikle imada bulunmam sana değil, kraldan kralcı bazı arkadaşlara, ki kalkıp "Vay Ayhana bunu demiş röaaaaah" diye meydana yürümesinler "klavye delikanlılığı" yapıp.

Gönül ister ki, sendeki tarihi bilgiden yararlanayım, ben modelinde bir eksiğini görürsem uyarayım, sen "Şu şu benim bilgime göre böyle" diye yardımcı ol. Ama ne yazık ki biliyorum ki böyle giderse asla böyle bir şey olmayacak.

Neyse, herkes kendi işini bilir, daha fazla uzatmak gereksiz diye düşünüyorum.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
grond
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 235
bullet Gönderim Zamanı: 30/10/2006 Saat 05:10
Kusura bakmayın sabahdan beri topiğe kitlendim. Ama ortada bir durum var bir insan ne kadar boş konuşursa konuşsun ortaya çıkı o demişse boş demiştir vs gibi cümleler kurmak çocukca. Onun dışında foruma 3-4 aydır üyeyim ama mümkün olduğunca eski konularıda okuyorum görünen o ki hakikaten bir gruplaşma var. Belirli kişiler her fırsatda birbirlerine yükleniyormuş gibi, hadi yüklenme demeyelim birbirlerinden alınıyormuş gibi Bir de murat bey şu 72 lik dioroma konusunda o çıkışları yapmasaydı heralde bu gün durum farklı olurdu gibime geliyor. Çünkü gözüken o ki, o günden gelen bir gerginlik artarak devam etmiş taraflar arasında. Kısaca kendimi ayşegülün penceresinden kadınca hikayeler izliyor gibi hissetmeye başladım iş sarpa sarıyor gitgide üslupta bozuluyor
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
bullet Gönderim Zamanı: 30/10/2006 Saat 05:19
Şuanki durum Birinci Dünya Savaşındaki siper savaşlarına benziyor. Kimsenin siperinden çıkıp barış yapma niyeti yok ve bu böyle bir taraf savaşı bırakıp çekilene kadar devam edecek. Bu durumda bu başlık altında daha fazla fikir beyan etmeninde pek bir anlamı kalmıyor çünkü yazılanlar suya yazılmış yazı gibi oluyor. Ben modelimin başına dönüyorum, mücadele azmimi onu birşeye benzetmeye çalışmakta harcıyacağım.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
bullet Gönderim Zamanı: 30/10/2006 Saat 05:37
Orjinalini yazan: oy61

Ben modelimin başına dönüyorum, mücadele azmimi onu birşeye benzetmeye çalışmakta harcıyacağım.

En doğrusu, ben de örneği takip ediyorum.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
wehrwulf
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 214
bullet Gönderim Zamanı: 30/10/2006 Saat 05:58
Orjinalini yazan: Emroglan

Özellikle imada bulunmam sana değil, kraldan kralcı bazı arkadaşlara, ki kalkıp "Vay Ayhana bunu demiş röaaaaah" diye meydana yürümesinler "klavye delikanlılığı" yapıp.

Bu "klavye delikanlılığı" sözü bana modelciler.org da bir topikte yazılanları hatırlattı.Küçük bir çocuk İstanbuldan Ankaraya gelinip dövülecekti.Neyse hayırlı olmuş vazgeçilmesi.

Not:Yazdığın "Kralcı arkadaşlar" sözü üstüne yazmadım bunu.Sadece nostalji oldu bana.İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır ata sözüne güzel örnek olmuş cümlelerin.
Varly?y bir?ey kazandyrmayanyn,yoklu?u hiç bir ?ey kaybettirmez aga
IP
SADAK taşıyıcı
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 86
bullet Gönderim Zamanı: 30/10/2006 Saat 06:07
Wehrwulf yazdı
Bu "klavye delikanlılığı" sözü bana modelciler.org da bir topikte yazılanları hatırlattı.Küçük bir çocuk İstanbuldan Ankaraya gelinip dövülecekti.Neyse hayırlı olmuş vazgeçilmesi.

Not:Yazdığın "Kralcı arkadaşlar" sözü üstüne yazmadım bunu.Sadece nostalji oldu bana.İğneyi kendine çuvaldızı başkasına batır ata sözüne güzel örnek olmuş cümlelerin.

Katılıyorum....

Düzenleyen SADAK taşıyıcı
IP
grond
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 235
bullet Gönderim Zamanı: 30/10/2006 Saat 06:15
Beyler korkmaya başladım. Bir daha maket almaya yanımda arkadaşlarımla gideyim bari ne olur ne olmaz :)(şaka yapıyorsunuz demi şaka kesin şaka)
IP
Kesifci
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 591
bullet Gönderim Zamanı: 30/10/2006 Saat 06:50
Bütün bunlar ve memlekette bir IPMS olmaması, kalenderlik duygusunun eksikliğindendir!

Aptalca!

Her türlü kültürel faaliyette farklı akım ve gruplaşmalar olmaktadır.Gruplaşmak,Türk Modelciliği'ni bölmez.Grupların hasımlaşması böler!Hasımlaşmada etken,kalenderlik duygusunun azalmasıdır.

Züppelik,her maketçide vardır biraz.Bende bile var:)

Amerikalıların bir sözü var,daha ziyade çok ileri geri konuşan tipler için söylenir (kusura bakmayın İngilizcesini bilemiyorum),"İpini bol tut ki,kendi ipiyle kendini assın" diye.Tüm forumların adminlerinden ricam,iplerini bol tutun!
-Ispanaktan agaç olur mu?
-Olmaz mi?
IP
Kesifci
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 591
bullet Gönderim Zamanı: 30/10/2006 Saat 06:56
Bu arada utanın diyorum.Bir önceki sayfada Ozan KESKİN'in (blackbird) mesajını okudum.Çocuk ondört yaşında ama hepinize ağzınızın payını vermiş.
-Ispanaktan agaç olur mu?
-Olmaz mi?
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
bullet Gönderim Zamanı: 30/10/2006 Saat 06:57
Konu başlığı ve tartışan taraflarla alakasız olarak aradan ortamı gereyim mantıgıyla demagojisel "flame war" başlatma arzusu ve bunun akabinde cevaben yazılanların anlaşılmaması neticesinde konu cevap hakkını bu ortamda kullanmak isteyemeyecek kişilere kadar uzanacak bir rotaya girmiştir.

Defalarca yapılan uyarılara rağmen alakalı alakasız konulara somut katkı sağlamadan "geyik" yüzdesi yüksek mesajlar atıp post kirliliği yaratıp konuları başlangıç noktalarından uzaklara taşımak suretiyle forum üyelerinin çoğunun tepkisini artan oranda çeken "üzümü" bahane edip bağcıyı dövmeye çalışmak ise sorunun temelinin başka yerlerde olduğunun işaretidir.

Yukardaki mesajlardan birinde belirtilen "admine saygısızlık" eğer forumdan atılma sebebiyse, tillahı bu mesajlaşmalarda defalarca yaşanmıştır, ama atmak bir çözüm değil, mevcut sorunların hasıraltı edilmesidir

AMK admini sıfatıyla "bu tip bir sorunda yanlış anlaşılmaları" önlemek adına yüzyüze konuşulması gerektiğini söyleyen Ayhan'a ve nezdinde bu başlığı okuyan modelcilere çağrım da bu yöndedir. Bir araya gelmek için önümüzde bir yarışma fırsatı vardır. Modellerin cumartesi teslim edileceği ve yarışmanın pazar günü olacağından yola çıkarak 11 Kasım Cumartesi akşamı yemek yemeyi öneriyorum, mekan olarakta herkesin orta noktası olabilecek Taksim'de Deep olacağını belirtiyorum. Buluşma noktası olarak Istanbula yabancı olanlarıda gözönüne alarak 1930 2000 arası Taksim Burger King uygundur.

Düzenleyen Ares
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
<< Önceki Sayfa   3
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04