Kim Kimdir [Modelsitesi.com]
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P Q R S Ş T U Ü V W X Y Z
 
Ercan KARAKAS
Ercan KARAKAS


Nam-i diger Captainairbus veya eski copilot olarak da bilinir. 70nci yilda Izmir'de dogmus Türkiye'yi gezerek büyümüs. Havacilikla ilk tanismasi Hatay Dörtyol'da karahavacilarinin haki uçaklari ile olmus. Bundan sonra ise her uçak sesi duydugunda kafasini kaldirir olmus. 13 yasinda ise gazete kösesinde gördügü bir ilanla PM ile tanismis.Ilk yabanci yapim maketi italeri f16olmus ve bir daha f16 yapmamis.

Havaciliga merakim su an meslegim. Ilk asiyi aldiktan sonra sanirim zehirlenmem THK parasüt kursuna katilmakla oldu. Bu hastaligim zaman zaman nüksetmekte.Arkadaslarim beni maket yaparken gördüklerinde eve is getirdigim fikrine kapilip bu duruma üzülseler de ben memnunum.

Sevgili minik oglum dogduktan sonra 2-3 yil kadar model yapimina zoraki olarak ara versem de son bir kaç senedir bu eksikligimi tamamlamaya çalisiyorum. Benim için model yapimi; dünyadan biraz kopmak, kafa toplamak ve yeni dostlarla tanismak olarak tarif edilebilir.

Son olarak ben Dünya Krali olsaydim; Bütün insanlarimi uçaga bindirir Afrika üzerinde uçurur, onlara aç olan çocuklari gösterirdim. ( Pardon bu son kisim güzellik yarismalarinda söyleniyordu galiba )

Saygilarim ve sevgilerimle.

Ercan KARAKAS.

 

11/14/2006

13