Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: ?a?kyn P-51 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2436
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Konu: ?a?kyn P-51
    Gönderim Zamanı: 04/01/2016 Saat 17:28
Yine Revell 1/72 P-51B kiti. Uzun süredir KG200'ün uçurdu?u dört P-51B/C'den birini yapmak istiyordum. Seçti?im uçak T9+HK kodlu çyplak metal (ilerki tarihte sanyyorum ye?ile boyanmy?) "Hergele" oldu. Özellikle bir de elimde Sweet'in 1/144 POD M****ngs kitinde bunun ufa?y da olunca iyice bir hararet yapmy?ty. Eldeki foto?raflar ve 144 yapym ?emasyndan eldeki dekalleri kullanarak i?lemeye ba?ladym. Ancak kysa sürede farkettim ki uygun fors sto?um kysytlyymy?, daha da kötüsü yan taraf için ihtiyaç duydu?um H ve K harfleri dy?ynda elimdeyse neredeyse bütün alfabe var. Ben de "Amaaan ne olacak bir H bir de K" diyerek elle maskeleme?e karar verdim. Sweet'in kylavuzuna güvenerek göz karary bir mse kesip giri?tim.

Giri?mez olaydym. ?ap?al Sweet sa? tarafy ters vermi?. Daha sonra uça?yn bir foto?rafyna bakarken farkettim.
Consume Ergo Sum
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/01/2016 Saat 17:34
Tabii bu durumda esasa ?ap?al ben oluyorum. Durumu farkedince sinirlerin yaty?masy ve boyalaryn kurumasy için ertesi güne kadar byraktym. Ertesi gün makine kesimi daha düzgün bir HK maskesi alyp önce sykyntyly bölgeye metalik boya attym ama tabii bir ?ap?ally?ym daha metalik boyanyn alttaki yüzeyi aldy?yny unutmam oldu. Parlak metal yüzeyin ortasynda mat metal HK harfleri ne kadar sinir bozucu duruyordu bilmek bile istemezsiniz. Bunun üzerine söz konusu bölgeyi ince zympara ile iyice e?itleyip tekrar metalik atyp sol tarafyn harflerini tatmin edici bir biçimde uyguladym ancak bu sefer de sa? taraf forsa fazla yakyndy. Ben çekice çekiç bana bakty bir süre. Sonra biraz daha yaty?ma ardyndan ayny i?lem tekrar ya?andy ve sonuçta "Bundan daha do?rusu için u?ra?mam ben" diyip mat verniktir, kirdir, pastyr, istir ekleyip sene sonuna yeti?tirdim.

Consume Ergo Sum
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/01/2016 Saat 17:37

Not: Yaz ortasynda bir ak?am Arkut, Nezih ve ben Ydris a?abeyin dükkanynda otururken "Bu hafta üç M****ng vitiriyorum." ?eklinde gayet iddialy bir cümle sarfetmi?tim, hatyrlayacaklardyr...tamam belki Nezih hatyrlamaz...her neyse, i?te bu ikincisi...3 yolda.
Consume Ergo Sum
IP
mithat
Üye
Üye

Gönderilenler: 233
Alıntı mithat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/01/2016 Saat 11:07
Seni modelsitesi'nde ayyn elemany ilan ediyorum! :))
ellerine sa?lyk...
mithat
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/01/2016 Saat 12:49
Sebep? Btün yyl oturup son hafta maket yaptym diye mi? Keh keh!
Consume Ergo Sum
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04