Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: Kompresör ve tabanca mini set acil yardym Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Blackfuut
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 26
Alıntı Blackfuut Cevaplabullet Konu: Kompresör ve tabanca mini set acil yardym
    Gönderim Zamanı: 17/05/2015 Saat 16:37
Arkada?lar a?a?yda fotosu olan takymy dü?ünüyorum 1/48 ve 1/72 modellerde kullanaca?ym ve amatörüm, yardymcy olur musunuz?

IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2435
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/05/2015 Saat 08:46
Hmm pek kimse cevap vermemi?, ben de geç gördüm kusura bakmayyn. Buradan bakylynca i?inizi görür gibi duruyor ancak kompresörden emin olamadym. Forumda gezinen birkaç kompresör canavarymyz var, denk gelmemi?ler muhtemelen. Pistolesi kuvvetle muhtemel en azyndan ?imdilik i?inizi görecektir. Yleride daha iyi bir alet ihtiyacy duyarsanyz da yedek olarak kullanyrsynyz. Birden fazla pistole göz çykarmaz.
Consume Ergo Sum
IP
Blackfuut
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Blackfuut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/05/2015 Saat 08:18
Çok te?ekkür ederim bende emin olamadym, siz de?erli kullanycylaryn görü?ü önemli. Bu siteyi yeni ke?fettim ve çok yeni modelciyim, çok sorularym oluyor ama malesef kime dany?aca?ymy bilmiyorum :( siteyede baktym ço?u yazy?malar 3-5 yyllyk

Düzenleyen Blackfuut - 21/05/2015 Saat 08:19
IP
Gallardo
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 12
Alıntı Gallardo Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/05/2015 Saat 12:48
Orjinalini yazan: Blackfuut

Çok te?ekkür ederim bende emin olamadym, siz de?erli kullanycylaryn görü?ü önemli. Bu siteyi yeni ke?fettim ve çok yeni modelciyim, çok sorularym oluyor ama malesef kime dany?aca?ymy bilmiyorum :( siteyede baktym ço?u yazy?malar 3-5 yyllyk

Sitenin Anasayfa daki incelemeleri ve makaleleri muhakkak okuyun. Ben de sizin gibi yeni bir modelciyim. Orada okuduklarymyn çok faydasy oluyor.
Bende bu ürün var. tabancasy ve 3m kauçuk hortumuyla 200 TL ye almy?tym sahi binden sitesinden. Kampanyalar oluyor takip edin. ben memnunum.

Kolay gelsin.
Semih
IP
Blackfuut
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Blackfuut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/05/2015 Saat 13:24
Çok te?ekkür ederim. Videolar da izliyorum ama yine insan ?ahsen görüp soru da sormak istiyor her ne kadar okusamda. ?uan Arabistan'da çaly?maktayym modellerim orjinallikten uzak sadece kendi zevkime boyady?ym basit çaly?malar ama bir de ?u var burada malzeme bulmak zor ve olanlarynda en basiti çykartmalary bozulmu? da?ylyyor. Belki tr de olsam mutlaka birilerini bulurdum ama burada zor.
IP
Gallardo
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 12
Alıntı Gallardo Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/05/2015 Saat 16:52
Orjinalini yazan: Blackfuut

modellerim orjinallikten uzak

Bu forumdan önce ba?ka bir forumda üyeli?im vardy. Albatros D.III yapmy?tym ilk model tecrübemdi. Resimleri yayynladym. Bu i?in Pir leri bana referans almamy?synyz dediler. Yani yapty?ym i? modelleme de?il de oyuncak statüsündeymi? :) Bir ton laf yedim, ancak amaçlary do?ru olany ö?retmekti. Ondan sonra referans bulabilmek için modelle ilgili ara?tyrmaya ba?ladym. %70 uygulayabiliyorumdur. Hakkyyla yapanlara ?a?yryyor ve bir o kadar da imreniyorum. ;)

Semih
IP
Blackfuut
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Blackfuut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/05/2015 Saat 07:06
Evet benim yayynlady?ym fotolara yorum bile yapmadylar size yine iki çift laf edilmi? :) Boya tabancasy olmadan ve bazy teknikleri iyi bilmeden zaten orjinale yakyn bir?ey yapmam mümkün de?il, tabi zaman alacak ama denemek istiyorum.
IP
Farhad
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 332
Alıntı Farhad Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/05/2015 Saat 08:38
Merhaba - Madem bu i?e heveslendiniz kompresör ile ilgili bir kaç ?ey söylemek isterim:

- Öncelikle ço?u maketçinin tercihi, modeli yapma ?ekli birbirinden farklylyk gösteriyor. Bu tercihler yardymcy malzeme ve alet edevat seçiminde de farklylyklar olu?turmakta. Bunu göz önüne alyn ve forumlarda yazanlary tecrübe etmeye çaly?yn. Kompresörü yurtdy?yndan veya internetten almaktansa önce görüp ebatty, sesi gibi etmenleri tecrübe edin derim. Mesele belki bu alet çok verimli olacak ama sesi fazla olabilir sizi ve çevrenizi rahatsyz edecektir. Benim size tavsiyem Karaköy'deki hyrdavatçylarda ki kompresörleri gidin görün çaly?tyryn sesi sizi rahatsyz edip etmeyece?ine bakyn. Yok ses benim için önemli ve bütçemde uygun derseniz ekovatly ve tankly ürünlerde mevcut. Ama deminde dedi?imi gibi bu i?e uzun vadeli bakyp bakmady?ynyza da ba?ly bazy ?eyler.

- Mesela Double Action tabancalar bence temizlemesi biraz daha zor, belki bu yüzden single action denilen kolay sökülüp temizlenen bir tabanca tercih etmek istersiniz.

- Gene ayny ?ekilde bu hobiye yakla?ymynyza göre belki piyasadan temin edece?iniz kaliteli bir markayy tercih edip bir defa bu yatyrymy yapmak isteyebilirsiniz.

Çok uzattym galibe, en iyisi bence varsa çevrenizde kullanycylar tecrübe etmeniz yönünde. Ekovatly ürün isterseniz Yzmir'de bir firma yapyyor, tanksyz ve ya?syz denilen az yer kaplayan ama biraz gürültülü Türkiye'de çok uygun fiyata rahatlykla bulursunuz. Tabancaya gelince bence Paschee ve Badger ile ba?layyn e?er uzun vadeli dü?ünüyorsanyz. Ayryca nem tutucuyu da unutmayyn.

Dedi?im gibi bu i?ete herkesin tercihleri, bütçesi ve baky? açysy farkly. Maalesef tek do?ru yok :)

Farhad
Tembel Modelci! http://farhadsi.blogspot.com.tr/
Yapymdakiler: F-14B, T-90
IP
Blackfuut
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Blackfuut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/05/2015 Saat 12:22
Çok te?ekkür ederim elinize sa?lyk. Yurtdy?yndayym malesef ve gidip görebilece?im bir yer yok, her?eyi kendim tecrübe etmek zorundayym :( Tankly dü?ündüm önce kargo fiyatyyla + tabanca ile maliyeti çok yükseliyor (yinede TR den ucuz) ?imdilik kendimi görmek adyna uygun fiyatly ikisi bir arada bir ?ey bakyyorum, daha ?imdiden kompresör ve tabanca hariç 300 dolar harcadym modellerle beraber.
IP
Blackfuut
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Blackfuut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/05/2015 Saat 12:27
Orjinalini yazan: Farhad

- Mesela Double Action tabancalar bence temizlemesi biraz daha zor, belki bu yüzden single action denilen kolay sökülüp temizlenen bir tabanca tercih etmek istersiniz.
Farhad

Arada ki fark nedir acaba temizlikten ba?ka?
IP
Farhad
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 332
Alıntı Farhad Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/05/2015 Saat 21:01
Mesela Single Action External Mix boya spreylerine benzer boya ve hava tabancanyn ucunda bulu?ur ve uygulanyr, internal mix olanlary da vardyr. Double Action ise boya ve hava tabancanyn içinde bulu?ur ve öyle dy?ary çykar, ayryca boya teti?i arkaya çekilerek akacak boya miktary artyrylabilir. ?u video yardymcy olabilir umarym.

https://www.youtube.com/watch?v=REkKctz-zLY

Ba?langyç seti olarak Tamiya'nyn Spray Work setine bakyn oda i?inizi görebilir.

Düzenleyen Farhad - 23/05/2015 Saat 21:11
Tembel Modelci! http://farhadsi.blogspot.com.tr/
Yapymdakiler: F-14B, T-90
IP
Blackfuut
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı Blackfuut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/05/2015 Saat 09:10
Çok te?ekkür ederim.
IP