Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: Yyl Sonu Gazy Mk.I Kaydet Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2436
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Konu: Yyl Sonu Gazy Mk.I Kaydet
    Gönderim Zamanı: 30/12/2012 Saat 13:52
Efendim herkeslere selamlar/saygylar. Çok zaman olmu? farkettim(yine) ne model bitireli ne de buraya(ya da ba?ka bir yere) yükleyeli. Hazyr yyl sonu gelmi?ken kendime suni gaz odaklary olu?turup eldeki bir kaç modeli muradyna erdireyim dedim. Bu yavruce?iz benim taaa çocuklu?umda, babamyn gençli?inde aldy?y, bir Revell U.S. katalo?unda da bulunan ve benim 7-8 ya?larymdan beri bulup yapmak istedi?im kitlerden biridir. Tahminimce 1963-64 kalyp yani oldukça eski babacan, yorgun Revelller'den. Sa? olsun aç gözlü Revell kalyby yenilemek yerine oldu?u gibi çürü?ü çary?yyla basmy?. Temiz, güzel yeni dekaller vermi?, eh bana da sonunda ayylyk etmeyip almak kaldy. Stearman firmasynyn tasarym ve mühendisli?i ardyndan Boeng'in uzun seneler üretme?e devam buyurdu?u güzide e?itim uça?y Kaydet. Zira ilaçlamasyndan postasyna, keyif gezintisine hala sevilerek kullanylan enfes bir külüstür...yuh amma safsata yaptym neyse...
Bizim hanym pek meraklydyr çift kanatly pyrpyrlara, ben de ho?luk olsun diye yylba?y hediyesi ?u çocu?u yapayym hediye edeyim dedim. A?zymdan kaçyrdym, yarym yamalak görüp "Bundan alalym!" demez mi? Neyse. ?öylece bir ilk montajy yapyp üstünkörü tesviye ve macun i?lerini yaptym:

Üzerindeki abidik gubidik boyalar nedir diye merak eden olursa ?imdiden söyleyeyim, bir?ey de?il. Fazladan pistolede kalan boyayy kontrol için sa?a sola atyyorum odur. Bir tek kuyruktaki mavi renk bilinçli bir hareket.
Consume Ergo Sum
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/12/2012 Saat 14:03
Ardyndan kuyru?u ve ini? takymlaryny maskeleyip geri kalanyny taksi sarysy ile bulayyp dekallerini korku içerisinde bandyrdym.

Sa? olsun Future ve özellikle de Micro Sol denen güzide malzemeler kokpit arkasyndaki deh?etengiz dy?a detaylara dekali güzelce oturttu ve korkularymy bo?a çykardy. Ardyndan hafif bir Testors mat vernik uygulamasy ile durumu idare edecek kyvama geldi.

Syrada motor montajy, yvyr ve zyvyr takylmasy, hafif bir gölgelendirme, kirletme/eskitme ardyndan da her yi?idin(Rahmi Kocaman hariç) yüre?ine korku salan gergiler var. Gergileri sadece fikir versin diye yapaca?ym açykçasy, tamamyyla u?ra?ma niyetlisi de?ilim zira çok ciddi u?ra?ty?ym bir model de?il. Bakalym bugün bitecek mi:}
Consume Ergo Sum
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/07/2013 Saat 01:29
Öf be 7 ay diretmi?im ?u gergileri yapmamak için. Sonunda da yarym yamalak yaptym ya neyse. Bu da bitti...

Consume Ergo Sum
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04