Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Uçaklar
 Modelsitesi Forumu : Uzaktan Kumandalı Modeller : Uçaklar
Mesaj icon Konu: Yurdumuzun Ylk Model Roketi ''Kyrmyzy Bebek'' Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
oktanyum
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
Alıntı oktanyum Cevaplabullet Konu: Yurdumuzun Ylk Model Roketi ''Kyrmyzy Bebek''
    Gönderim Zamanı: 26/05/2010 Saat 11:27
Ku?kusuz ki yurdumuzda model roketçili?in geli?memesindeki en büyük engellerden biri de bir model roket kitinin bulunmayy?ydyr. Bu eksikli?i bir nebze olsun giderebilmek için Kyrmyzy Bebek adyny verdi?im model roket kitini üretme cesaretini gösterdim. Bu üretim bir fabrikasyon olmayyp kitin bütün parçalary tarafymdan synyrly sayyda üretilmektedir.

Kyrmyzy Bebek Model Roket Kiti

Model roketçilikle ilgili yeni bir etkinli?ime ait video görüntüleri a?a?ydadyr:

Oktanyum Model Roket Etkinli?i
IP
Baris Can
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 385
Alıntı Baris Can Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/05/2010 Saat 18:07
Hayyrlysy olsun. Tebrik ederim.
Dü?ünenin gücü, dü?leyebildi?i dü?üncelerin synyrlary kadardyr.
IP
mk_ozkir
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 296
Alıntı mk_ozkir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/05/2010 Saat 19:48
Güzel çaly?ma. En son 2001 Avrupa Uzay Modelcili?i ?ampiyonasy'nda hakem iken görmü?tüm. Fyrlatmayy sa?layan motorun temini nasyl nereden yapylacak? THK da var mydyr?
IP
oktanyum
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı oktanyum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/05/2010 Saat 22:58
Benim çaly?malarym FAI standartlaryndaki Uzay Modelcili?i kapsamynda de?il. Ben model roketçili?i deneysel roketçilikle birlikte serbest modeller tasarlayarak sürdürüyorum. Bu yüzden modellerimde kullandy?ym model roket motorlaryny da kendim tasarlayyp imal ediyorum.

Model Roket Motorlary

IP
Gargadar
Üye
Üye

Gönderilenler: 103
Alıntı Gargadar Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2010 Saat 11:11
merhaba,
roket modelleri zaten serbest ucus yapiyor olmali bildigim kadari ile. yönlendirme sistemi bulunanlaryn kullanymy yasak.

yönlendirme sistemleri bulunan roketlere halk arasynda ve istihbarat örgütleri arasynda füze diyoruz :)
aman diyelim kimsenin ba?y derde girmesin.

sevgiler
IP
oktanyum
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı oktanyum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2010 Saat 14:28
Model roketçili?in bu forumda ilgi çekti?ine sevindim. Bu konudaki bilginin yetersizli?inden olsa gerek yazymdaki terminoloji yanly? anla?ylmy? olabilir. Serbest Model roketçilik lafyndan sadece FAI standartlarynda yapylmayan yary?ma modelleri anla?ylmalydyr. Yoksa ne model roketçilikte ne de amatör roketçilikte güdüm=yönlendirme söz konusu de?ildir. Bu hem teknik olarak mümkün de?ildir hem de model roketçilik güvenlik kurallaryna göre yasaktyr. Model roketçili?in synyflandyrylmasy ve güvenli?i konusunda a?a?ydaki bilgiler sunulmu?tur. Ayryca model roketçilik konusunda her türlü ayryntyly bilgi sitemde mevcuttur.
Model Roketçilik ve Synyflandyrylmasy
Model roketçilikle kimsenin ba?y derde girmez. Bütün malzemeleri ka?yttan yapylmy?tyr ve yönlendirilmez. Kullanylan model roket motorlary belirli bir itme kuvveti üretebilirler.
Model Roket Güvenlik Kurallary

IP
mk_ozkir
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 296
Alıntı mk_ozkir Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/06/2010 Saat 17:47
Yönlendirilebilen kapsamyna sanyrym sadece S8 giriyor o da aslynda RC planörün roketle havalandyrylmasy ile olu?an bir synyf.
Hatyrlayamady?ym bir synyf daha var, RC olmadan serbest süzülmeli planör fyrlatylyyordu.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide