Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Phantoms Phorever
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler : Phantoms Phorever
Mesaj icon Konu: Hasegawa 1/48 F-4E Phantom Late Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Konu: Hasegawa 1/48 F-4E Phantom Late
    Gönderim Zamanı: 20/01/2010 Saat 21:54
Kitty'nin numarasyna haftasonu müdahale edip Spit'e dönmeden önce bir adet Hasegawa 48'lik Phantom daha. Muhtemelen gene ezber bozacak bir fini? olacak. Koltuklara folyodan mamül kemer eklemek haricinde ?u anda ekstradan bir numarasy yok. Ön konsollary boyayyp yerlerine ili?tirdikten sonra tek parça kanopiyi takyp boyamaya devam edece?im. ?u an itibariyle tesviye bitti ve a?a?y yukary bütün parçalary beyaza boyandy.

Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1408
Alıntı Clumsy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/01/2010 Saat 01:06
Grinin cylky my çykty?
Hayyrdyr?
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu de?il canym. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
Ruhi BAYRAKTAR
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 74
Alıntı Ruhi BAYRAKTAR Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/01/2010 Saat 10:21
Merak ettim F4 stoklaryny eritme zamany my acaba? Sanyrym raflarda yer kalmady. Hadi bakalym hayyrlysy. Bir F4 furyasydyr gidiyor. Bir adet 1/48 ölçek RF-4 "ERKMEN KAMUFLAJ" bende bitirdim. Hafta sonu resimlerini çekebilirsem siteye koyaca?ym.

Düzenleyen Ruhi BAYRAKTAR - 21/01/2010 Saat 10:23
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/01/2010 Saat 11:32
Sayylary oldukça artmy? bir ara F-14 operasyonu da yapmak lazym böyle:)
Ares
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 383
Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/01/2010 Saat 16:19
Orjinalini yazan: Ares

Sayylary oldukça artmy? bir ara F-14 operasyonu da yapmak lazym böyle:)

F-14 müü ben de isterimmm, sevebildi?im tek jet uçagy oldu?undan kanyma girebilirsiniz sorun deeel :) bu arada piyadaki F-14 ler arasynda 48 lik ne tavsiye edersiniz...
Rivet Making Academy
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/01/2010 Saat 16:23
Hasegawa direkt olarak, en do?ru olany o, ama toplanmasy me?akkatli.
Ares
IP
Farhad
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 332
Alıntı Farhad Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/01/2010 Saat 10:08
Hasegawa F-14 sinir sisteminin bozulmasyny seven arkada?lar için harika bir maket! Ama bitince super görünüyor..
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/01/2010 Saat 16:44
Tek parça kanopiyi yerine taktyktan sonra ki bu a?ama biraz sancyly oldu, camlary maskeledim.

Çerçevelerin siyahyny attym.

Akabinde beyazyny atyp sol taraftaki birle?imin pek iyi olmady?yny gördüm, tesviye macun zympara üçlüsünden sonra bu bölgeyi tekrar siyah ve akabinde beyaza boyadym.

Henüz bu uça?a takyp takmamaya karar verememi? olmama ra?men toplayayym dedi?im AGM-142 Popeye roketi. Her kanadyn ayry olmasy ve gerçe?inde asimetrik dizilimde bulunmasy sebebiyle bir miktar el aldy bu hizalama i?lemi.

Ares
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/01/2010 Saat 16:45
Ares
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/01/2010 Saat 23:03
Ufuk bey popeye Skunkmodels workshop'unmu yoksa academynin yeni F-15I'syndan my? Kolay gelsin...
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/01/2010 Saat 00:54
Skunkmodels'in setinden çykyyor, dekalleri ise sayy olarak standart bir model uçakla yary?yr düzeyde.
Ares
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/01/2010 Saat 04:18
Genel maskelemesini yaptym;

Akabinde rengi kary?tyryp test ettik Arkut'la.

Gelelim bu rengin ve modelin hikayesine. Bu uça?y ilk yapmaya karar verdi?imde ölçek olarak 1/32'de karar kylmy?tym. Ankara yary?masyna yeti?mesi amacyyla modelin sipari?ini Arkut'a verdi?imde vatanda? deniza?yry bir ülkedeydi ve yary?maya yalnyzca 9 gün kalmy?ty. Model elime geçti?inde ise bu süre yalnyzca 7 gündü cumadan cumaya. Ylk i? olarak Tamiya'nyn Early kitini yalnyzca Eduard'yn kemerleri ekstrasyyla 2020'ye çevirdim (kokpit tadilaty, antenler, kanat alty di?leri ve slatlar ki e?e zympara, macun ve stiren kombinasyonuyla bu son tadilat yapyldy.). Cuma gecesi modeli boyamaya ba?layyp sabahyna bitime yakla?tym ama maalesef Ankaraya giden kadronun yola geç çykmasyna sebebiyet vermemek için modeli yollamamayy seçtim. O anda eksik olan kysymlary yalnyzca camlaryn ve tekerlerin yerlerine takylmasyydy. Ankara yary?masyny yskalayan modeli bu sefer Istanbul yary?masyna götüreyim dedim. Temizinden 3 hafta yattyktan sonra model komple boyasy sökülüp bu sefer 111 filo olarak bitirildi. Akabinde içimde ukte kalan sary Fantom olayyna 1/48 ölçekte girmeye karar verdim.
Ylk seferinde Ömer Erkmen'den telefonda aldy?ym renk bilgisi dahilinde imal etti?im boyayy daha do?ru hale getirmek için bu süreç dahilinde ara?tyrma yapmaya ba?ladym. Öncelikle 1025 ve 1032'in Ysrail'e do?ru yola çyky? foto?raflaryna ula?tym. Levent Ba?ara'dan gelen modernizasyon sonrasy foto?raflardaki saryyla alakasy olmamasy bu rengin iyice olayy çorbaya çevirdi. Arkut'un getirdi?i orjinal F-16 kromat renginin yanysyra piyasadaki tahminen bütün kromat renklerini kar?ymyza alyp olayy çözmeye çaly?tyk. JPS'nin renginin do?ru olmasyna ra?men Fantoma atylan kromatyn tonuyla uyu?mamasyna istinaden yardym aranma rotasyny yurtdy?yna çevirdim. Bir kysym yazy?madan sonra gerek referans fotolaryny gerekse 32'lik modelin çe?itli y?yk kaynaklary altynda çekilmi? foto?raflaryny yollamam üzerine IAI'den gelen cevap sorularyn bir miktarynyn çözümünü bize sundu. Yollamy? olduklary malzeme kodu ve foto?raflara yaptyklary yorumlar (bu renk y?yktan dolayy dönmü?, bu yakyn, modelin rengi tutmu? gibi ama... ) dahilinde içinde ye?il tonu olan hafif fosforlu bir yapy gösteren ve F-16 vesairenin kromatyndan daha açyk ve daha sary olan rengi sary, limon sarysy, ye?ilimsi sary ve ye?il kromat renkleriyle kary?tyra, ata ve kritik ede ?eklinde yakaladyk. Nihai kary?ymyn tutturulmasy tabii ki boya konusunda eksper Arkut sayesinde oldu.

Düzenleyen Ares - 29/01/2010 Saat 04:27
Ares
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/01/2010 Saat 04:19
Boyanyn ilk katyndan sonra model?in hali. Çok ince bir zympara sonrasynda nihai katy atyp olaya devam edece?im. Bu arada belirtmeliyim ki foto?raf boyanyn yapysy nedeniyle tam do?ru rengi yansytamamakta.

Ares
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1212
Alıntı Rahmi K. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/01/2010 Saat 10:58
Renk do?rudur mutlaka. Olmady, Arkut ayny astara sahip bir uça?yn parçasyny kopartyr getirir artyk :D sa?lamasyny yapmak için :)

IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1151
Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/01/2010 Saat 13:02
Terminatör prototipinin ilk uçaklarynyn modelleri, Türk Havacyly?y için ilginç bir çaly?ma. Zevkle takip ediyoruz.
Tolga
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/01/2010 Saat 13:32
Küçük bir güncelleme, kanat maskelerini söktüm.

Ares
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/01/2010 Saat 14:57
Milliyet i?aretlerinin dy? taraflaryny maskeledim. Bu uça?yn bir özelli?i de standart Türk Hava Kuvvetleri i?aretlerini ta?ymamasy. Klasik kyrmyzy beyaz kymyzy yuvarlak tek kanat yüzeyi ve arka gövdede yer alyrken bu uçakta lokasyon olarak Israil Fantomlarynyn Davut Yyldyzlarynyn oldu?u yerde yer almakta ve ebat olarak IAF forslaryyla eyny ebatta, yani gerçek ölçüsü çapta 60 santim.

Kyrmyzyyy atyp maskeleri söktüm, ufak tefek rötu?lary boyanyn bir sonraki a?amasynda yapylacak.

Ares
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/01/2010 Saat 17:45
Maske boyaya devam;

Öncelikle parça parça parça kestirdi?im maskeyi gövdeye uyguladym. Herbiri 14 parça olan maskeyi foto?raflara bakarak gövdeye hizaladym.

Akabinde mavisini attym. bu noktada Mavinin tonu oldukça problemli keza Ysrail'in bayra?ynda bulunan mavinin belli bir tonu yok. Nedenlerine gelirsek; Musevilikte mavi kutsal renk olarak kabul ediliyor ve denizi, gö?ü ve ilahi mükemmelliyeti sembolize ediyor. Bu renk cam göbe?inden gece mavisine kadar de?i?kenlik gösteriyor. Öyle ki ayny döneme ait iki bayra?y yanyana koydu?unuzda bile mavinin tutmady?y net olarak görülebiliyor. Dolayysyyla bir modelcinin kabusu olan renk belirsizli?ini direkt sergiliyor. bayrakta durum böyleyken Ysrail Savunma Güçlerinin tanytlama i?aretlerine de bu durum yansymy? durumda. Buna ra?men en güvenilir kaynaklar Israil hava Kuvvetlerinin 1980 sonrasy genellikle FS 15102'te denk gelen bir maviyi kullandy?yny belirtmekte. Gerek foto?raflar gerekse bu kod dahilinde orta karar bir mavi bulup modele uyguladym. Boyanyn parlak olmasy sebebiyle bazy maske kaçmalary oldu, özellikle sa? tarafta ama bunlara da bir sonraki a?amada müdahale edece?im.

Ares
IP
Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04