Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: Badger Patriot Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
YODA
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 201
Alıntı YODA Cevaplabullet Konu: Badger Patriot
    Gönderim Zamanı: 22/12/2009 Saat 23:19

Konuya Hakim arkada?lardan ricam Badger Patriot'u inceleyip yorumlaryny payla?malary. Kullanan varsa ve fikrini payla?yrsa ne ala... :)

uzun yyllardyr kullandy?ym Aztech A470 ve efbe'den sonra, kolay temizlenip, modelin kendine airbrush'dan daha çok zaman ayyrmama izin verecek bir ekipman istiyorum artyk...

90USD gibi bir maliyeti var ama yedekleri 100g gibi yaygyn modeller ile ayny de?il gibi...acaba Türkiyede tedek bulabilir miyim?

ince-orta ve kalyn ?eklinde di?er modellerde aly?ty?ym uç seçeneklerini patriot için göremedim. Sizlerin fikri nedir?

Te?ekkür ederim.

NOT: bana çok uzun gelen bir aradan sonra hasretle yeni düzenledi?im model masama döndüm. Özlemi?im :)
IP
z_g_h
Üye
Üye

Gönderilenler: 273
Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/12/2009 Saat 23:35
patriot

Google çeviri kullanarak çevirdi?im bir inceleme metni. Sanyrym yeterince yardymcy olabilir.

Alttaki adres ise yukarydakinin türkçeye çevrilmemi? hali.
patriot2
IP
YODA
Üye
Üye
Simge

Alıntı YODA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/12/2009 Saat 12:36
anlady?ym kadaryyla genel yorum iyi oldu?u yönünde.

Yedek parçalarynyn türkiyede bulunurlu?u ve ince-orta-büyük kafa seçeneklerinin olmayy?y hakkyndaki yorumlarynyzy da rica etsem...
IP
abulafia76
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 33
Alıntı abulafia76 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/12/2009 Saat 16:04
Merhaba,

Daha dün kendime bir adet aldym.

Ylk gözüme çarpan ?ey i?nesinin çok açykta durmasy, yamultmamak için çok dikkatli çaly?ylmasy gerekiyor.

Genel olarak i?çili?i temiz, üzerinde belirtti?iniz gibi "fine" kafa var.
IP
YODA
Üye
Üye
Simge

Alıntı YODA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/12/2009 Saat 20:19
nereden satynaldy?ynyzy, yedek parça i?ini nasyl çözdü?ünüzü payla?abilir misiniz?
farkly kafa seçenekleri var my? ben göremedim de...
IP
z_g_h
Üye
Üye

Gönderilenler: 273
Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/12/2009 Saat 20:38
Bende airbrush almak için çabalyyorum uzun zamandyr e?im krizde i?siz kalynca alamamy? olsamda ara?tyryyorum.

Ystedi?iniz tabanca modelizmoda 196 lira ancak yedek parçasy yok.

Ama benim almak istedi?im tabanca olan renegade velocity çykaly çok zaman olmady ilk ba?larda yedek parçasy yoktu ancak ?u anda modelizmoda yedek parçalary var. Yani hemen olmasada mutlaka yedek parçalary gelecektir sonuçta badger çok ra?bet gören bi marka.

Birde modelizmoda yazdy?yna göre alet medium kada ile gelmekteymi?.

patriot

Düzenleyen z_g_h - 23/12/2009 Saat 20:39
IP
YODA
Üye
Üye
Simge

Alıntı YODA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/12/2009 Saat 23:41
Dostlar incelemeler sonunda seçeneklerimi azalttym. Fiyat olarak yakyn de?erlerde olan airbrus'lar arasyndan:

- Badger patriot
- Badger renegade velocity
- Paasche Talon
- Paasche VL Dual Action (Bu bottom feed oldu?u için çokta istemiyorum aslynda)

Bunlaryn dy?ynda bir yönlendirme yada fikir bildirimi için payla?ym rica ediyorum.
Patriot'u incelerken Paasche Talon hakkynda da çok iyi yorumlar buldum. Kötü yanlaryny yazan yazylar bulamayynca bu markalary hiç kullanmamy? biri olarak çok arada kalyyorum. Lütfen yardym.
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/12/2009 Saat 00:42
Yoda kardi?, Talon yada Renegade arasynda seçim senin derim ?ahsen. R1V'yi ?u an kullanyyorum ve memnunum. Talon için de iyi diyebilirim. Talonun arkasynyn açyk olmasy ve direkt tinerle hazne temizli?inde arty sa?lamakta. Ykisinin de yedeklerini yanylmyyorsam bulabilirsin memlekette.
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/12/2009 Saat 00:46
Bu arada R1V için yazylan bir yazyya gözüm ili?ti geçenlerde. 0,21 meme ucu oldu?u için geni? alan boyanamaz, birde o amaçla pistole almak lazym demi? birisi (bu forumda de?il). E?er Arkut yada benim gibi pistole feti?iniz yoksa yalnyz R1V ile bütün i?i görmeniz olasy. tamamen boyayy nasyl inceltti?inizle ve alakaly. Misal 1/32'lik Fantomun astaryndan verni?ine ve ince eskitmesine kadar bütün i?imi gördü R1V.
Ares
IP
YODA
Üye
Üye
Simge

Alıntı YODA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/12/2009 Saat 08:34
Ufuk Bey yorumlar için te?ekkürler.
Benim gözümde de renegade ve talon bir adym öndeler.
Talon için arty olarak haznenin direkt olarak tiner ile temizlenebilmesi ve arkasynyn açyk olmasyny söylemi?siniz. Renegade de hazne direkt tinerle temizlenemiyor mu? bir de arkasynyn açyk olmasy nasyl bir arty getirir kullanym olarak?
Yedek bulabildi?im sürece sanki paasche talon bir adym önde bir airbrush gibi geldi bana. Yurtdy?y forumlarda birkaç yazy bu fikrimi destekler yöndeydi.
Renegade tarafynda ise arty olarak gördü?üm nokta Türkiyede Badger airbrushlaryn çok tutulmasy. Bu durum beraberinde uzun süreli yedek parça temini ve destek alma konusunda yardymcy bir etken gibi...
Açykçasy konuyu çok uzatmadan ikisinden birini alaca?ym; sadece temel bir pürüz kalsyn istemiyorum.
IP
YODA
Üye
Üye
Simge

Alıntı YODA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/12/2009 Saat 23:28
Uzun süre rahatsyzlyk vermek istemiyorum. Son olarak ufuk beyin yapty?y jet modelinin yazylary arasynda badger renegade için yapty?y "temizlik zorlu?u" yorumlaryndan sonra Talon seçene?i kafamda iyice öne çokty.
Talon Hakkynda gözünüze batan bir olumsuzluk varsa son olarak bu yorumlary rica ediyorum. USA'den 120USD'ye alma imkanym oldu da...
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/12/2009 Saat 23:37
Temizli?in zorluk kysmyny a?ynca yalnyzca me?akkatli bir durumu var diyebilirim. Hatta ?u tip bir olaya girelim istersen son kararyny vermeden sen, pist olayyny irdelemek için bulu?abilirsek R1V ve bir iki muadilini ilk elden incelemen için getireyim.
Ares
IP
YODA
Üye
Üye
Simge

Alıntı YODA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/12/2009 Saat 21:13
süper olur.
2 Ocak ta müsait olursanyz bahsetti?im pistte (Dudullu) yary? var (1/24)
gelebilirseniz oraya gelin. Gelemeyecekseniz buradan haber verin bilgi aly?veri?inde bulunalym. Saygylar.
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/12/2009 Saat 22:48
Tamam konu?uruz.
Ares
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide