Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: airbrush- blister Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
malemsteen
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 4
Alıntı malemsteen Cevaplabullet Konu: airbrush- blister
    Gönderim Zamanı: 18/09/2009 Saat 09:58
Selamlar arkada?lar;
formuda inceledim bu konuda çok entry var ama pek arady?ymy bulamadym. Ben airbrush konusuna çok uza?ym ama girmemde gerekti?ini dü?ünüyorum. ?imdi airbrush dedi?imiz boyayy püskürten bi?i ve sanyrym bir de kompresör ?art, peki kompresörsüz olmaz my çok pahaly geldi bana.
Blister ne demek biliyor musunuz?
boya kalemi ne demek;
ben fyrça ile boyama yapyyorum ve çok nadie püskürtme kullanyca?ymy dü?ünüyorum bu durumda çok para vermeye gerek yok bana bir ayrdym eder misniz?
IP
invocat
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı invocat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/09/2009 Saat 14:41
Merhabalar,

Benzer hissiyaty yakyn zamanda ya?amy? ve airbrush mevzusuna yeni girmi? biri olarak belki yardymcy olabilirim.

Airbrush için kysaca boya tabancasy diyebiliriz.Kompresör almak ?art de?il tabiki, küçük hava tüpleri alarak da airbrush kullanabilirsiniz.Fakat bu tüpler kysa zamanda bitiyor, bu sebeple uzun vadede pahaly olduklaryny söyleyebilirim.Benim kullandy?ym hava tüpü 1.5 model boyadyktan sonra bitti ve ?u an kompresör almayy dü?ünüyorum, tüplerin ömrü çok kysa çünkü.Forumu biraz daha ara?tyryrsanyz kendinize en uygun hava kayna?y ile ilgili daha kolay fikir edinebilirsiniz(gürültü/fiyat/güç gibi).

Nadir olarak airbrush kullanaca?ym diyorsanyz, hava tüpleri sizin için yeterli olabilir ama.

Kolay gelsin.
IP
ssgirit
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 181
Alıntı ssgirit Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/09/2009 Saat 22:56
blister paketleme, karton uzerine vakumlanmis malzemelere verilen ve genelde tel raflarda asilan malzemelere verilen addir. Ucuz malzemelerin teshiri genelde bu yolla yapilir
Süleyman
modelciliğinize iyi bakınız yaşlanınca gerekli olacak
IP
bosversen77
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 23
Alıntı bosversen77 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/09/2010 Saat 16:15
5L ya da 8L litre kapasiteli plastik pulverizatörler var. (Bu bahçe ilaçlamasynda vs. kullanylan) Gümrük mallary satan dükkanlarda 15-20TL civarynda bulabilirsin. Ben onlardan kullanyyorum. Çyky?yna nem tutucu taktym hemde çyky? basyncyny istedi?im ?ekilde ayarlayabiliyorum.(Ben 1 bara ayarladym) Tek dert kollara kuvvet. Ama 1/71 ölçekli uça?y 2 dolumda boyayabiliyorum. Tavsiye ederim.
IP
Gremach
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1
Alıntı Gremach Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2011 Saat 16:33
Orjinalini yazan: bosversen77

5L ya da 8L litre kapasiteli plastik pulverizatörler var. (Bu bahçe ilaçlamasynda vs. kullanylan) Gümrük mallary satan dükkanlarda 15-20TL civarynda bulabilirsin. Ben onlardan kullanyyorum. Çyky?yna nem tutucu taktym hemde çyky? basyncyny istedi?im ?ekilde ayarlayabiliyorum.(Ben 1 bara ayarladym) Tek dert kollara kuvvet. Ama 1/71 ölçekli uça?y 2 dolumda boyayabiliyorum. Tavsiye ederim.

Merhaba,
ben de bu ?ekilde kullanmak istiyorum air brush'y. Pulverizatör'ün ucunu çykartyp rahatlykla air brush takabiliyor muyuz?
Rica etsem birkaç foto?raf koyabilir misiniz.
Te?ekkürler
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04