Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: Badger renegade velocity hakkynda Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
z_g_h
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 273
Alıntı z_g_h Cevaplabullet Konu: Badger renegade velocity hakkynda
    Gönderim Zamanı: 13/06/2009 Saat 23:33
Arkada?lar muhtemelen bir veya en kötü ihtimalle iki ay içinde kompresör ve tabanca alycam. Aklymdan geçen tabanca badger 100LG idi ama bugun fiyatlara bakarken badger renegade velocity diye sanyrym yeni bir tabanca gördüm. Bu tabancanyn fiyaty 100LG den 50 lira kadar pahaly. Ynternette yapty?ym kysa ara?tyrmada bu tabancanyn 100LG den biraz daha uzun ve a?yr oldu?unu ve daha dengeli oldu?unu okudum tabi kyt ingilizcemle yanly? anlamadyysam.
Arkada?lar bu aleti gören veya kullanan varmydyr acaba. Veya ingilizcesi iyi olup vakti olan biraz ara?tyrma yapyp burada payla?acak olan arkada?lar varmydyr. Hem benim için hem almayy dü?ünenler için ufak bi kaynak olur. Sadece model yapan biri için hangisini almak daha mantyklydyr (50 lira fiyat farky önemli de?il)
IP
Dr.BARKIN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 264
Alıntı Dr.BARKIN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2009 Saat 07:40
100LG kullanyyorum. Memnunum. Burda yedek parça bulma sorunu da yok.

RV hakkynda bir bilgim yok
mediiiiiic!
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1408
Alıntı Clumsy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2009 Saat 09:36
Bahsetmi? oldu?unuz alet uzun zaman sonra Badger firmasynyn kendi üretmi? oldu?u SOTAR adly ürünün bazy özelliklerini daha ucuza görmek isteyen maketçilerin isteklerine kar?y verilen bir cevapty.

Özellikle kafa kysmyndaki birle?me mekanizmasy temizli?ini oldukça kolay kylyyor.

Hem merak etmeyin, boya tabancalarynyn i?nesi o kadar kolay bozulmaz. Kaba tabiriyle üzerinde tepinmeniz gerekir.

Yeni kullanycy olarak ?u zamanda tabancanyn ele oturmasy ve a?yrlyk dengesinden ziyade tabancanyyn kullanym ve temizlik kolayly?y daha çok ilgilendirmesi gerekir ki söz konusu aletin kullanymy kolaydyr.

50 lira bir farkla tercih edilebilecek bir alet.

Düzenleyen copilot_clumsy - 14/06/2009 Saat 10:53
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu de?il canym. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2009 Saat 10:11
Yazdyklarynyz için te?ekkür ederim. Ama bir konuda sizi ele?tiricem diyorsunuzki ;

Yeni kullanycy olarak ?u zamanda tabancanyn ele oturmasy ve a?yrlyk dengesinden ziyade tabancanyyn kullanym ve temizlik kolayly?y daha çok ilgilendirmesi gerekir ki söz konusu aletin kullanymy kolaydyr.

Ben buna kesinlikle katylmyyorum bir ?eye para verirken her?eyiyle dü?ünmem lazym dü?ünemedi?im anlamady?ym kysymlaryndada sizlerden yardym istiyorum. Ama ben yeni kullanycyyym diye ucuz tabanca alcam veya üstten besleme alma boyayy dökersin diyenler için alttan besleme alcam. Bu durumda ö?rendikçe yeni tabanca alycam ve bu benim mali durumumu altüst eder. Alyrken alabilece?im en iyi tabancayy alyp acemili?imide onunla atmayy tercih edicem en fazla i?ne bozarym meme çatlatyrym onlaryda yenileriz. Ama tekrar tekrar yeni tabanca almak saçma.

Genel olarak iyi model yapan insanlar gördü?üm kadaryyla badger 100LG ve badger 100G tercih ediyor. O nedenle bende bunlardan birini almayy dü?ünürken velocity ile kar?yla?tym ve nette hep 100LG ile kar?yla?tyryyorlar ama kyt ingilizcem yüzünden anlayamayyorum
IP
Blackbird
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 660
Alıntı Blackbird Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2009 Saat 10:16
Renegade Velocity yeni çykty?y için öyle.
Benim de dikkatimi çekmi?ti. Deneyenler 100 modellerine göre daha ba?aryly bulmu?lar.
" I was amazed that it shoots very nice. It can pull a hair line just as good as my... "
Yani oldukça ince atabildi?i yönünde oldukça övülmü?.
100LG kullanyyorum ama satyp bu aleti almayy dü?ünmüyorum da de?il...

Düzenleyen Blackbird - 14/06/2009 Saat 10:21
IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2009 Saat 10:40
Orjinalini yazan: Blackbird

Renegade Velocity yeni çykty?y için öyle.
Benim de dikkatimi çekmi?ti. Deneyenler 100 modellerine göre daha ba?aryly bulmu?lar.
" I was amazed that it shoots very nice. It can pull a hair line just as good as my... "
Yani oldukça ince atabildi?i yönünde oldukça övülmü?.
100LG kullanyyorum ama satyp bu aleti almayy dü?ünmüyorum da de?il...

Benimde anlady?ym kadaryyla ince atymdan çok bahsediliyor. Ama geni? yüzeylerde napycaz ince ince mi boyucaz ben kalyn uç kalyn kafa gibi bi?ey görmedim yada dedi?im gibi ingilizcem zayyf anlamamy? olmam da muhtemel.

Ylk tabanca alymymda hata yapmak istemiyorum
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1408
Alıntı Clumsy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2009 Saat 11:20
Alabilece?inizin en iyisi Türkiye' de rahatça bulunabilecek DeVilbiss markasynyn üretti?i Sprite tabancasy. Tek kusuru i?ne ve meme yedek parçasynyn biraz sykyntyly olmasy.
Anasayfadaki Makaleler kysmynda "Kar?yla?tyrmaly Boya Tabancasy Testi" var, oraya bakyn.
Renegade, demi? oldu?um gibi, Sotar ucunun 100' e uyarlanmy? ?ekli.
?unu da aklynyzdan çykarmayyn. Tabancayy alyp kullanmaya ba?ladyktan sonra asla elinize oturmady?yndan de?il boyayy nasyl ince atabilece?inizden ve tabancayy nasyl temizleyebilece?inizi soracaksynyz sürekli olarak. Kaldy ki ?imdiden nasyl geni? yüzeye boya atabilece?inizi soruyorsunuz ?imdiden.
Bu yüzden öncelikle, ilk defa tabanca alan bir ki?iyseniz, yardym edilmeye çaly?yldy?ynda direkt ele?tiri olarak bir cevap vermekten ziyade lütfen tecrübeye güvenin.
Ayryca, "en fazla i?ne bozarym, meme çatlatyrym" ?eklinde bir yakla?ym pek uygun de?il sanyrym. (belki sizin tabirlerinizin arasynda bulabilece?imiz saçma kelimesi en çok buraya uyuyordur)
Boya tabancasy kullanycylarynyn en çok dikkat etti?i ?eylerden bir tanesi yedek parçaya gerek kalmadan tabancasyny uzun süreler kullanmasydyr.
Yedek parça olarak harcamayy dü?ündü?ünüz paralar azymsanacak paralar de?ildir.
Demi? oldu?um gibi, 50 liralyk bir fark de?er.
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu de?il canym. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2009 Saat 11:50
Copilot bey yorumunuza katylyyorum özelliklede yedek parça ihtiyacy olmadan kullanyma dikkat etmek konusunda çok ama çok haklysynyz. Ama yinede dü?üncem ucuz yollu bi tabancayla ö?renme yoluna gitmek ve ö?renince yeni tabanca almak yerine iyi bi tabancayla ö?renmek olacak. Ve siz tabirlerimi biraz yanly?da anlamy? olsanyz ben sizin tecrübenize güveniyorum yapty?ynyz modelleride biliyorum ve önümüzdeki aylarda tabancayy alyrken tavsiyenize uyup bu tabancayy alycam yardymlarynyz için te?ekkürler.
IP
Blackbird
Üye
Üye
Simge

Alıntı Blackbird Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2009 Saat 16:22
Fine diye tabir edilen ince atym için uygun olan i?nelerin yany syra kalyn atmak için uygun olan i?neler de var.
Ayryca kullanym teknikleriniz geli?tikçe geni? yüzeye atmak pek de sorun te?kil etmiyor.
Arkut Bey'in dedi?i gibi yedek parça ve performansa bakmak daha iyi olur.Bya tabancamy aldy?ymyn 10. günü i?neyi yamultmak gibi bir durum ya?adym. Ynanyn o an tabancanyn ele oturmasy umrunuzda olmuyor...
IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2009 Saat 17:20
Sevgili blackbird bahsetti?iniz konularyn farkyndayym tabiki tabancamyn i?nesini yamultmak hiç ho? bir tecrübe olmaz zaten tabancayy alyrken en çok zarar görme ihtimali olan parçalaryn yedeklerinide mutlaka alycam sonuçta acemiyiz mutlaka sorun ya?arym. Ancak benim anltatmak istedi?im en azyndan benim görü?üm böyle tabancayy bir kere almak ve uzun yyllar kullanabilece?im kaliteli düzgün bir alet almak ve bu durumda ele oturu?uda a?yrly?yda boya atymyda yedek parça bulunabilirli?ide her?ey benim için önemli. Badger tabancalarda yedek parça bulunabilirlikte sorun yok. Ben ucuz yollu bi tabanca alyp bi süre sonra de?i?tirmek istemiyorum o nedenle diyorumki i?ne yamulsun bilmemne olsun umrumda de?il bir kez alayym ucuz tabancaya verece?im para acemilikte yapaca?ym aryzalary onarmaya harcansyn mühim de?il. Bu arada elimde passche vl alttan besleme tabanca var ona deneme yapmak amaçly aeresol tüp aldyrttym amcama 4-5 tane yo?urt kaby boyadym 12-13 kez tabancayy komple söküp temizledim ilk seferlerde içinde parçaçyklar falan kaldy tabanca boya atmady tekrar temizlendi. Duruma göre bu tabanca acemilik tabancasy olur badgere sonra geçerim ama asyl en önemli olan kysym kompresör konusu ve kompresörü alyrken bu tabancayyda almaya karar verdim açykçasy.
IP
Blackbird
Üye
Üye
Simge

Alıntı Blackbird Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2009 Saat 21:15
Her boyamadan sonra sökmenize gerek yok.
Boyamayy yaptyktan sonra selülozik tiner yardymyyla boya haznesini temizleyip yine bir miktar selülozik tiner koyup püskürterek temizleyebilirsiniz kysa vadede, e?er double action ise - ki bunu alacaksanyz öyle olacak:)- teti?i ileri geri hareket ettirerek de i?nenin iyice temizlenmesini sa?layabilirsiniz. Kullanym yo?unlu?una göre de belirleyece?iniz bir süre zarfynda söküp topyekün temizli?ini yaparsynyz.
Aerosol tüpler söz edildi?i gibi pek de sa?lykly yöntemler de?iller.
Testors Blue Mini gibi bir kompresör de deneyebilirsiniz aslynda. Yakla?yk 2 yyldyr kullanyyorum. Bir hyrdavatçydan ucuna bir regülatör uydurursanyz uzunca bir süre idare de eder.
Ben aldy?ymda 180 lira kadardy. ?imdi ne kadar bilmiyorum... Ara?tyrmak lazym. Benim yer sorunum da var gerçi. Ufacyk bir alet. Ondan tercih ettim...
Dersiniz ki depolu olsun falan o ba?ka :)
Ama bana ?u ana kadar hiç sorun çykarmady.
Nispeten daha ekonomik bir çözüm olabilir büyük bir kompresöre göre.
IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/06/2009 Saat 21:48
Testors kompresöre baktymda 230 lira gibi bi fiyaty var aslynda alynabilir. Ama yine evladiyelik olsun almy?ken tam olsun niyetindeyim ara?tyrmalarym devam ediyor kompresör konusunda. Tabancayy her boyamadan sonra sökmem gerekmedi?ini sitenin makalelerinden ö?renmi?tim ancak elimdeki tabancayy aeresol tüple kullandy?ym için tüpü bo?a harcamamak adyna söküp temizlemeyi tercih ediyorum. Zaten tüp bitti bittiyo yo?urt kabyndan ba?ka bi?ey boyamadym henüz. Ama son denemelerimde revell parlak kyrmyzyyla kendimi görecek düzgünlükte boya atabilmeye ba?ladym ancak kalyn kafayla. Sanyrym basynç ayary yapamady?ymdan ince kafaya hakim olamyyorum ?u anda.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide