Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Figür
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Figür
Mesaj icon Konu: MiniArt 1/16 Greek Hoplite Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
z_g_h
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 273
Alıntı z_g_h Cevaplabullet Konu: MiniArt 1/16 Greek Hoplite
    Gönderim Zamanı: 28/04/2009 Saat 21:17
Arkada?lar mali durumun syky?yk olmasy nedeniyle kompresör alamam ve kar?ymdan bana bakan hediye airbrush yüzünden fyrçaya elimin gitmemesi nedeniyle birkaç ay para biriktireyim kompresör alayym o arada model i?ine mola vereyim demi?tim.

Yki gün önce hediye olarak bir figür verildi bana. Figür yapmayy zaten hep dü?ünüyordum ama figürlerin daha ileri modelciler için oldu?unu dü?ündü?ümden daha çok tecrübe ettikten sonra alyp yapmayy dü?ünüyordum ancak hediye gelince bula?mamak ayyp olur.

Bu benim ilk figürüm olacak bu konuda hiçbir tecrübem yok modeli enamel boyalarla boyayaca?ym. Her çe?itli görü?e deste?e ve yardyma ihtiyacym var tecrübeli figür modelcilerinden yardym bekliyorum.

Neyse çok uzatmadan yava? yava? figüre geçelim.

Bu resim figürümüzün kutusunun kapa?y.

Figürün parçalary iki adet a?aça ba?ly toplam 52 parçadan olu?uyor

IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/04/2009 Saat 21:19

Bu kalkanyn üzerine gelecek olan decaller ancak oldukça sararmy? görünüyor. Aradaki sary yerleri düzgünce keserek kullanmayy dü?ünüyorum. Kesimde eski ka?yt modelcisi bile?ime güvenicem in?allah decale zarar vermem.

Bu yapym kylavuzumuz sadece tek sayfadan olu?uyor.

Parçalary birle?tirdim.

IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/04/2009 Saat 21:19
Birle?tirdi?im parçalary birbirine yapy?tyrmadan üst üste yerle?tirerek görmek istedim figürün boyu 12 cm

Görüldü?ü gibi birle?en parçalar bolca macun ve tesfiye istiyor.

IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/04/2009 Saat 21:20
Bunlarda yapylmy? figüre ait netten buldu?um resimler. Bu kadar temiz bi çaly?ma çykarabilece?imi hiç sanmyyorum bu resimleri referans olarak kullanaca?ym.

IP
zwan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 204
Alıntı zwan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/04/2009 Saat 21:01
Adynyzy bilemiyorum ama e?er Ystanbul' da ikamet ediyorsanyz size figür boyama konusunda yardymcy olabilirim.

E?er figür boyamayy devam ettirmek niyetindeyseniz, size ilk tavsiyem enamel boyalarla ba?lamamanyzdyr. Figürlerin küçüklü?ü nedeniyle yüze yakyn çaly?ma yapylmasy gerekti?inden, devamly enamel boyanyn zehirli buharyny koklamy? olacaksynyz.Enamel yerine akrilik boyalarla ba?lamanyz sizin için daha iyi olacaktyr.

Figür boyama kesinlikle daha ileri modelciler için de?ildir. Sadece teknik farklydyr.Bu tekni?e aly?ty?ynyzda, çok çabuk yol katetti?inizi siz de gözlemleyebileceksiniz.

E?er figür boyamayy gerçekten devam ettirmek istiyorsanyz size yardymcy olabilirim.Fakat sadece birkaç figür boyamak için bilgi almak istiyorsanyz, benim veya di?er arkada?laryn anlattyklary havada kalacaktyr.Yazymyn altynda web adresim var. Bana istedi?iniz zaman mail atabilirsiniz.

Yyi çaly?malar
Selamlar

Ragyp OY

Düzenleyen zwan - 29/04/2009 Saat 21:03
IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/04/2009 Saat 21:43
Sitenizi inceledim çok güzel çaly?malarynyz var. ?imdilik mali durumdan dolayy boya alamayaca?ym sadece deneme olacak ama figürler ho?uma gidiyor. E?er durumlarymy düzelttikten sonra ciddi anlamda figüre merak salarsam sizinle mutlaka ileti?ime geçerim. Bursada ikamet ediyorum ama e?im istanbullu oldu?u için syk syk gelip gidiyorum bu kriz durumundan çykynca hani te?et geçerken biz yuvarlanyp krizi içimize aldyk ya. Neyse saçmaladym kriz geçip mali durum düzelince bir gün bulu?up sizi figür boyarken izlemek isterim.
IP
lterlemez
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 303
Alıntı lterlemez Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/04/2009 Saat 22:57
Ellerinize sa?lyk.
Adriano Guisebbe Lentini
IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/05/2009 Saat 23:30
Arkada?lar nette onlarca video izledim figür boyamakla ilgili ama oralarda gördü?üm tonlama tekniklerinin hepsi hüsranla sonuçlandy. Sanyrym bunun en büyük nedeni enamel boyalar kullanyyor olmam. Masraf olmasyn diye ya?lyboyalarada para yatyrmak istemedim ne de olsa kompresör için para biriktiriyorum. Ama büyük ihtimalle mali krizden çykyp tekrar düzenli çaly?maya ba?layynca bolca ya?ly boya alarak kaliteli bi figür yapmak istiyorum.

Neyse ufak bi detaylandyrma çaly?masy yaptym. Hoplitemizin myzra?ynyn tutma yerine askerimizin terli elleri kaymasyn diye ip doladym ve boyadym.

IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/05/2009 Saat 23:31
Buda arkerin son hali daha etekle ugra?ty?ym için bacaklary yerine takamadym önce etek giydircez.
Tüm tonlama çaly?malary ba?arysyz olunca gölge olmasy gereken yerlere hafif gölge yapyp byraktym.

IP
Artt
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 634
Alıntı Artt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/05/2009 Saat 15:26
Fena olmamy?. Güzel görünüyor.
Tüfek icad olundu mertlik bozuldu...
http://medievaldio72.blogspot.com/
IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/05/2009 Saat 22:24
Tüm çaly?malarym hüsranla sonuçlanmy? olsada bir dahaki figür çaly?mamy akrilik boyalar aldyktan

sonrasyna byrakarak bu figürü sonlandyrdym. Myzra?ada sardy?ym ipten bi tutamy kyrmyzyya boyayyp

caponla tutturarak hoplitemin kylycyny yerine monte ettim ve ayny ipten kullanarak kalkanyn

içindeki ipleri yaptym. Boya ipi oldukça sertle?tirdi?i için çok da içime sinmedi. Kalkanyn

kenarlary elle maskesiz boyandy acaba maske yapabilirmiydim diyede dü?ündüm uzun uzun. Kalkanyn

altyndaki kuma?taki damalary maske bandy yardymyyla boyadym.

IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/05/2009 Saat 22:25

Ve figürün son hali. Pek beceremedim aslynda ama suçu enamel boyalara atyyorum ve Sakaryaya ta?ynyp

i?leri yoluna koyduktan sonra akriliklere bolva para yatyryp yeni bi deneme yapmaya kararlyyym.

IP
Artt
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 634
Alıntı Artt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/05/2009 Saat 16:28
Çok parlak olmu? galiba, siyah boyayla yykama güzel olabilir.
Tüfek icad olundu mertlik bozuldu...
http://medievaldio72.blogspot.com/
IP
obernbayern
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 140
Alıntı obernbayern Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/05/2009 Saat 19:31
Y?çili?iniz güzel oldu fakat renklerde tonlama çaly?manyz gerek gibi, e?er akrilik boyanyz yoksa ya?ly boya teminiyle denemeler yapabilir, manty?yny ö?renmenizde çaly?malar yapabilirsiniz.

Düzenleyen obernbayern - 07/05/2009 Saat 19:31
2.stabsbattalion, 8.kompanie,Grossdeutschland ! Leutnant Kurt Müller ! www.reenactingturkey.net
IP
KENAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 163
Alıntı KENAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/05/2009 Saat 21:22
Aslynda ?öyle desek daha dogru olacagyny dü?ünüyorum.Renkler çig halinde duruyor.Gölgeler ve aydynlyk yaptygynyz zaman figürünüz çok daha iyi duracaktyr.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide