Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Diorama
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Diorama
Mesaj icon Konu: Dio denemem Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
z_g_h
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 273
Alıntı z_g_h Cevaplabullet Konu: Dio denemem
    Gönderim Zamanı: 18/04/2009 Saat 09:04
Arkada?lar ufak bir deneme çaly?masy yaptym.

Hiçbir gerçek zamany veya mekany canlandyrmaya çaly?madym. Önceden aldy?ym 1/72 leopard 2 tankyyla 1/72 humvee ambulance and tow kitlerini biraraya getirip ufak bi dio denemesi yaptym. Zeminde ve çitte falan ölçek dü?üncem olmady.

Planlarym içinde gerçek bir kesite ait dio planlayyp oradaki ta?ytlary ve malzameleri 35 ölçek olarak bulup alyp dioyu canlandyrmak var.

Bu yapty?ym denemede ilk kez çamur yapmayyda denedim yorumlarynyzy beklerim.

IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/04/2009 Saat 09:05

IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/04/2009 Saat 09:05

IP
Artt
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 634
Alıntı Artt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/04/2009 Saat 14:43
Zemin biraz renksiz olmu?.Teker ve palet izleriyle zemin arasynda renk farky yapabilirseniz biraz daha canly görünebilir. Kenarlara bir iki parça bitki veya çim de i?e yarar.
Çiti de siyah boyayla biraz eskitmekte fayda var araçlaryn yanynda çok temiz kalmy?
Tüfek icad olundu mertlik bozuldu...
http://medievaldio72.blogspot.com/
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 824
Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/04/2009 Saat 10:55
Bu kadar aracy ölçek büyültüp koca bir kontrplak parçasy ile yer i?gal etmeye ne gerek varki...
Onun yerine zemin materyallerini 72 ölçe?e küçültmek, zemini hareketlendirmek adyna sevgili artt yn dedi?i gibi eklemeler yapmak, yeni bir sürü dioramalar için
size ne çok yer kazandyryr..

Modeller ile ilgili eskitmeler belki zemine uyum sa?lamak için yapylmy? ama dozajy a?my? gibi..

Yine de bir ürün ve ellerinize sa?lyk. Devamyny dileriz...
IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/04/2009 Saat 16:12
erhntly arkada?ym zemin strafor köpük yanlarynda ah?ap desenli bant çevrili üzerinde akvaryumumdan aldy?ym bir avuç dere kumu var kumu toprak rengine boyayyp kuru fyrça yaptym kumu boyady?ym boyayla araçlara çamur efekti vermeye çaly?tym, birde kurutulmu? palmiye yapra?yndan bir parça kesip zymparayla tozunu çykartyp çimen yapmayy denedim olmady . Yapymyn tamamy 2 saat kadar sürdü hem deneme olsun dedim hemde istanbuldan gelen dayym eve gelmeden bitirip ufak bi hediye yapayym dedim. Dedi?im gibi sadece denemeydi planlama proje hiçbir?ey yapylmady rastgele do?açlama yaptym ilk denemem oldu?u için biraz adi oldu ama in?allah bir sonrakinde çok temiz bi?eyler yapycam ho?uma giden bi resim bulursam aynen resmi canlandyrmayy dü?ünüyorum

Düzenleyen z_g_h - 22/04/2009 Saat 16:13
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 824
Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/04/2009 Saat 16:39
bir ara çayyr çimen görüntüsü için baharatlar kullanyrdym, nane kurusu mesela... biraz kararsa da süreç içinde...
Memleket neresi bilmem ancak, arazide aktif bir dere yata?y bulursanyz erozyon ile gelen ve incelmi? kumlardan (plaj kumu inceli?inda) toplamanyzy tavsiye ederim.
Bu ve bunun gibi basit yöntemlerle zenginle?tirilebilir her?ey.
Ölçek büyültmekten kastym da bu modellerin 35 ölçe?i ile ilgili dü?üncelerinize kar?yydy.yanly? anla?ylma ihtimalini gözardy edemedim. bu ölçek zaten yeterince büyük bence :)
Kolay gelsin..
IP
Artt
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 634
Alıntı Artt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/04/2009 Saat 18:50

Burada hem zemin hem su yapymy ile ilgili bilgi bulabilirsin.http://www.modelsitesi.com/forum2/forum_posts.asp?TID=3178

Düzenleyen Artt - 22/04/2009 Saat 18:50
Tüfek icad olundu mertlik bozuldu...
http://medievaldio72.blogspot.com/
IP
z_g_h
Üye
Üye

Alıntı z_g_h Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/04/2009 Saat 23:20
sa?olun arkada?lar. Dio konusunda ara?tyrnalar yapyyorum aklymda bazy dü?ünceler var. Zaten bu ara ?ehir ve i? de?i?tirme durumum var modele vakit ayyramyyorum ama nette okuyorum ara?tyryyorum in?allah yakynda bi?eyler yapycam. Bu arada erhntly haklysyn 35 ölçek büyük ama 72de detaysyz geliyo gözüme ama planlamayy tamamlarsam çok büyük olmamasy için 72 kullanyrym zaten dio anlatmak istedi?ini anlatabildikten sonra ölçek önemsiz bence
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide