Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
AFV
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : AFV
Mesaj icon Konu: T-26 Model 1932 29 Ekim 1933 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Bloodsucker
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 30
Alıntı Bloodsucker Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/02/2009 Saat 14:49
Bilmiyorum hala t 26 için kitap aramaktamysynyz ama ?öyle bir t 26 ebook var i?inize yararsa ne ala

http://depositfiles.com/en/files/f4j5t9onc
Daha cokkk çalışmam lazım çokkkk
IP
onge
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 336
Alıntı onge Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/02/2009 Saat 16:22
Cenk Bey,
?u syralar kaynak sykyntym yok. Zaten yapym a?amalarynyn da sonuna geldik gibi... Ayryca elimde zaten yeterince kaynak var. Hepsinden önemlisi ölçekli çizim var...
Buldu?unuz e-kitap bir referans de?il, bir karton maket. Biraz beceriyle bundan güzel bir T-26 çykarmak mümkün. Karton modelcilere duyuralym... :)

Düzenleyen onge - 20/02/2009 Saat 16:25
"cure" le yeah tank cho she calcar
IP
onge
Üye
Üye
Simge

Alıntı onge Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/02/2009 Saat 16:33
Yzzet a?abey, daha önce de dedi?im gibi, bu saatten sonra benim için pek problem yok. Lakin çekece?in fotolar hem senin, hem de daha sonra bu modelle u?ra?mak isteyecek arkada?laryn ziyadesiyle i?ine yarar. Referans olur. Dijital makinene kuvvet... :)
IP
F-4E
Üye
Üye

Gönderilenler: 1158
Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/02/2009 Saat 16:53
tamamdyr Önge,te?ekkürler.Kal sa?lycakla...
IP
onge
Üye
Üye
Simge

Alıntı onge Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/03/2009 Saat 00:03
Nihayet perçin i?i bitti. Aracyn her bölgesinde istedi?im sonucu alamasam da genel olarak istedi?im etkiyi verdi?imi söyleyebilirim.
Bu arada perçinlerin büyük bölümünü yapmak için ysytyp çekti?im çerçeveleri bir kenara byrakyp Evergreen firmasy üretimi 0,5mm'lik yuvarlak kesitli çubuklardan kullandym. Bunlar i?imi bir hayli kolayla?tyrdy. Tek problem bunlary yakla?yk 1mm uzunlu?unda do?ramak ve yerlerine yapy?tyrmak oldu.

Düzenleyen onge - 06/03/2009 Saat 00:05
IP
onge
Üye
Üye
Simge

Alıntı onge Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/03/2009 Saat 00:10
Aracyn kasasyndaki perçinlerin da?ylymy, bulunduklary yerlere göre de?i?iklik göstermekteydi. Örne?in ön kysymda ve arka kysymda daha sykça dizilmi?ti. Bunlary elimden geldi?ince modele yansytmaya çaly?tym. Perçin çaly?mady?ym yegane yer ise aracyn kasasynyn alty oldu. Zira nasyl olsa pek gözükmeyecekti.

Düzenleyen onge - 06/03/2009 Saat 00:11
IP
onge
Üye
Üye
Simge

Alıntı onge Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/03/2009 Saat 00:17
Hemen belirteyim. Her perçin, teker teker, belli bir hiza ve ço?unlukla göz karary bir aralyk gözetilerek, ye?il kafa ile yapy?tyryldy. Sa?lamla?tyrmak amacyyla perçin syralarynyn üzerine ye?il kafa sürüldü. Yyice kuruduktan sonra, kahve kary?tyrycysyna yapy?tyrylmy? 500 numara zympara yardymyyla, perçin syralary, uygun yüksekli?e gelinceye kadar törpülendi. Ve daha sonra üzerine tekrar ye?il kafa sürülerek tesviye edildi.
Netice itibariyle, i? günlerce sürdü. Sinirleri sa?lam olmayan modelcilere kesinlikle önermiyorum.    

Düzenleyen onge - 06/03/2009 Saat 00:18
IP
onge
Üye
Üye
Simge

Alıntı onge Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/03/2009 Saat 00:24
Bu ak?am nihayet gözümü karartyp boyama i?lerine ba?ladym. Her zaman yapty?ym gibi bir ön gölgeleme yaptym. Neden yaptym bilmiyorum. Ana rengi ve kamuflajy uygulayynca ço?u yok olup gidecek... Öte yandan yine de model üzerinde hafiften de?i?en renk tonlary olu?turaca?yny umuyorum. Hiçbir i?e yaramasa da astar atmy? oldum. E?er Vallejo kullanyyorsanyz ana rengin altyna astar atmanyzy ?iddetle öneririm.

Düzenleyen onge - 06/03/2009 Saat 00:25
IP
obernbayern
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 140
Alıntı obernbayern Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/03/2009 Saat 11:37
bu perçin olayyny özellikle bana anlatmany istiyorum mus tafa abi, ilgimi epey çekti. :) renklendirmeyi merakla bekliyorum, kolay gelsin.
2.stabsbattalion, 8.kompanie,Grossdeutschland ! Leutnant Kurt Müller ! www.reenactingturkey.net
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/03/2009 Saat 16:11
Benzer bir perçin çaly?masyny zamanynda yapty?ym için rahatlykla söyleyebilirim ki sabrynyzy takdir ettim, keza bu tip el alan tekrarlanan çaly?malarda genelde modelci olayyn yarysynda hafifçe balatayy syyyrmak suretiyle kontrolü kaybedip modelin geri kalanynda syrf bitirmek için özensiz bir ?ekilde i?leme devam eder. Bu tip çaly?malara genelde elle yapylan zimmerit uygulamalarynda rahatlykla mü?ahade etmek mümkündür. Modelin geneline yorum bile yapmyyorum keza ders tadynda bir çaly?ma. Perçinlerin sonuna kadar istikrary kaybetmemeniz de ba?ta belirtti?im üzere takdirlik bir sabyr. Elinize sa?lyk.

Düzenleyen Ares - 07/03/2009 Saat 16:12
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
Artt
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 634
Alıntı Artt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/03/2009 Saat 06:01
Ben de benzer bir i? için toplu i?ne ba?laryny kullanmy?tym.
28 numara toplu i?neler sanyrym bu ölçe?e uygun olur.
Tüfek icad olundu mertlik bozuldu...
http://medievaldio72.blogspot.com/
IP
Metin TÜRKO?LU
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 435
Alıntı Metin TÜRKO?LU Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/03/2009 Saat 11:50
Mus tafa seni tebrik ediyorum, bizlere farkly tatlar sunuyorsun. Az ama öz çaly?malarynyn davamyny diliyorum.

SAYGILAR
Küçük ?eylere fazla önem verenler ellerinden büyük ?eyler gelmeyenlerdir. EFLATUN
IP
onge
Üye
Üye
Simge

Alıntı onge Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/03/2009 Saat 11:12
De?erli dostlar, verdi?iniz destek için çok te?ekkür ederim.
Sevenlerimi bekletti?im için üzgünüm, lakin, bu aralar hem i?lerimin yo?unluu hem de çykan aksilikler yüzünden modelin yapymy biraz yava? gidiyor.
Nihayet boyama a?amasyna geçebildim. Ana renk Rus ye?ilini boyadyktan sonra Maskol ve maskeleme bandy yardymyyla maske yapyp, Ochre ile kamuflaj paternini foto?raflardan baka baka uygulamaya çaly?tym. Tabii Ochre ye?ilin üzerini tam örtmeyince, temel kurallardan, önce açyk rengi at sonra koyu rengi boya kuralyny unuttu?umu farkettim. Bu arada, kary?tyrma ?i?esinde Dewoitine projesinden artan sary renk gözüme ili?ti. Bunu astar olarak kullanyp Ochre boyayynca sorun çözülür gibi oldu. Esas problem maskeyi sökerken ortaya çykty. Maskol, sökülürken, aracyn kasasyndaki birkaç perçini de alyverdi. bunlary yerine koymak çok zor olmady, zira elim aly?my?ty bir defa perçin yapmaya... Öte yandan Maskol'un üzerine bula?an ochre, bu ciklet kylykly malzemeyi sökerken, kopup gelece?i yerde, modelin yüzeyindeki boyadan kopmaksyzyn yaprak yaprak soyulup kyvryldy. Böylece Maskol'u neden yyllardyr kullanmayyp bir kö?ede bekletti?imi de hatyrlamy? oldum. Bir süre bekleyip kamuflajyn konturlaryny fyrçayla düzeltmeye çaly?tym. Birkaç yerde boya rötu?u yaptyktan sonra Humbrol mat siyah ile kontur çizgilerini çekip, Revell'in parlak akrilik verni?ini attym.    

Düzenleyen onge - 19/03/2009 Saat 11:12
IP
onge
Üye
Üye
Simge

Alıntı onge Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/03/2009 Saat 11:24
Bir yandan da paletleri imâl etmeye giri?tim. Ylk önce paletlerin conta kyvamyndaki yumu?akly?yny dikkate alarak bunlary ba?lanty yerlerinden esnek yapy?tyrycy ile yapy?tyrdym. Ba?lanty yerinin biti?i ho?uma gitmedi. Ba?lanty yerini kesip attym, birle?imi de "Ceyhun Pursak metodu" ile yapyp daha düzgün bir biti? elde ettim.    

Daha sonrasynda paletleri pas rengi boyayyp üzerini Gun Metal ve Steel ile kurufyrcalama yaptym. Syrada ya?ly boya yykama ve kuru fyrçalama var. Bu arada taretlerin kamuflajyny da bitirmem lazym...

Düzenleyen onge - 19/03/2009 Saat 11:29
IP
F-4E
Üye
Üye

Gönderilenler: 1158
Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/03/2009 Saat 18:09
Önge cim kolay gelsin,resimleri referans olarak kaydediyorum haberin ola....merakla takipteyim,ellerine ve yüre?ine sa?lyk,selam ve sevgilerimle....
IP
Kesifci
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 591
Alıntı Kesifci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/03/2009 Saat 21:09
Herhangi bir konuda faydam dokundu ise ne mutlu bana :)
Benim içinde e?itici oluyor. Keyifle izliyorum!
-Ispanaktan agaç olur mu?
-Olmaz mi?
IP
sadak ta?yyycy
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 440
Alıntı sadak ta?yyycy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 20/03/2009 Saat 11:30
Mus tafa, Makale tadynda çaly?man için çok te?ekkürler. Ezberimizi bozdun, ufkumuzu geni?lettin.
Biti?i sabyrsyzlykla bekliyorum.(Yabancy forumlara da koymany haddim olmayarak rica ediyorum.)

Saygylar...........
IP
gokce
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 383
Alıntı gokce Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/03/2009 Saat 19:00
Merhaba
Pirinç levha ve çubuklary nereden temiz etti?inizi sorabilirmiyim.Ylerideki projelerimde ihtiyacym olacak.
Te?ekkür ederim
Rivet Making Academy
IP
<< Önceki Sayfa   5 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma