Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Ahşap Modeller : Malzemeler
Mesaj icon Konu: Humbrol Precision Poly Sorunu Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Farhad
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 332
Alıntı Farhad Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 10:01
Ayryca Humbrolun i?nesini yapy?tyrycynyn gövdesinden çykarttynyz my? Çykartmadyysanyz çykartyp metal borunun tüm yüzeyini ve özellikle plastik ?i?eye giren kysmyny ysytyn. ?i?edeki yapy?tyrcy kuramadyysa sorun kesin altaki metal borunun tykanmasydyr...
IP
rangerofsoul
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 53
Alıntı rangerofsoul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 10:17
Bakalym ?imdi bunlary bulmakta sorun... Be?ikta?ta ki kalyonda var mydyr bu yapy?tyrycylar? Fiyatlary konusunda bir bilgisi olan var my?
IP
rangerofsoul
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı rangerofsoul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 10:18
Orjinalini yazan: Farhad

Ayryca Humbrolun i?nesini yapy?tyrycynyn gövdesinden çykarttynyz my? Çykartmadyysanyz çykartyp metal borunun tüm yüzeyini ve özellikle plastik ?i?eye giren kysmyny ysytyn. ?i?edeki yapy?tyrcy kuramadyysa sorun kesin altaki metal borunun tykanmasydyr...

Tabi tabi çykartyp öyle denedim. Dedi?im gibi tüm yüzeyleri neredeyse kor oldu kypkyrmyzy. Zaten içinden çykan alev ve dumanlar da bunun göstergesiydi. Ama bir türlü ba?aramadym.
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2435
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 10:20
Humbrol'u çylgynca sevmeme ra?men ince uçlu yapy?tyrycy kavramynda çuvalladyklary kanaatindeyim. Yçeri?i nispeten yo?un oldu?u için Revell'inki kadar rahat kullanylamyyor, dolayysyyla "ke?ke almasaymy?synyz" diyece?im. Revell bu konuda hakikaten daha ba?aryly. Emre beyci?im Testors'unkini de yyllarca mutlu bir ?ekilde kullanmy?tym, kurutmayy nasyl ba?ardynyz? Kapa?yny kapaly tutar ya da büyük ba?y toplu i?ne ile tykarsanyz genelde sorun olmaz zira tüp kysmy geni? oldu?undan sürekli aky?kan halde, kurumasy zor durumda duruyor yapy?tyrycy. Tabii metal uçlar kadar ince olmady?y için sorunludur o da ayry mesele.
Ferhad bey, CA üzerine ye?il kafa faydaly oluyor mu? Mantyken CA izole etti?i için ye?il kafa nüfuz edemiyor olabilir. Tersini denediniz mi hiç? Yani önce ye?il kafa ile yerine tutturup üzerine destek olmasy için az miktar CA?
Consume Ergo Sum
IP
rangerofsoul
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı rangerofsoul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 10:25
Orjinalini yazan: Jolly Roger

Humbrol'u çylgynca sevmeme ra?men ince uçlu yapy?tyrycy kavramynda çuvalladyklary kanaatindeyim. Yçeri?i nispeten yo?un oldu?u için Revell'inki kadar rahat kullanylamyyor, dolayysyyla "ke?ke almasaymy?synyz" diyece?im. Revell bu konuda hakikaten daha ba?aryly. Emre beyci?im Testors'unkini de yyllarca mutlu bir ?ekilde kullanmy?tym, kurutmayy nasyl ba?ardynyz? Kapa?yny kapaly tutar ya da büyük ba?y toplu i?ne ile tykarsanyz genelde sorun olmaz zira tüp kysmy geni? oldu?undan sürekli aky?kan halde, kurumasy zor durumda duruyor yapy?tyrycy. Tabii metal uçlar kadar ince olmady?y için sorunludur o da ayry mesele.
Ferhad bey, CA üzerine ye?il kafa faydaly oluyor mu? Mantyken CA izole etti?i için ye?il kafa nüfuz edemiyor olabilir. Tersini denediniz mi hiç? Yani önce ye?il kafa ile yerine tutturup üzerine destek olmasy için az miktar CA?

Revell'in tek model mi bu yapy?tyrycysy? Örnek bir link verebilir misiniz acaba?
Birde cahilli?imi mazur görün CA nedir?

Düzenleyen rangerofsoul - 22/07/2008 Saat 10:26
IP
Farhad
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 332
Alıntı Farhad Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 10:27
Jolly, CA ve Ye?il kafanyn üst üste anlamy nereden çykty?? Ynce kenarlara Ye?il kafa demek istiyorum. Ayryca CA ve Ye?il kafayy denedim, sonuç aldym. CA'yy az kullanyyorum mutlaka syzacak yer kalyyor...
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 10:29
CyanoAcrylat. Capon yapy?tyrycysy. Revell'in i?ne uçlusu iki boy olarak üretilmekte, sanyrym küçük boyu sadece setlerden çykyyor. Link veremem, webde nerde satylyr bilmiyorum. Maket satan iri kyyym oyuncakçylarda oluyor genelde.
Consume Ergo Sum
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 759
Alıntı Batur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 10:30
sayyn Emre Efli,en sa?lam yapy?tyrycy ye?il kafadyr,çünkü yapy?tyrmaz,plasti?i kayna?tyryr....caponsa yapy?tyrmaz ,arada tabaka olu?turarak birle?tirir.....

Düzenleyen Batur - 22/07/2008 Saat 10:31
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 10:34
Pardon virgülü görmemi?im.
Batur bey, ikisi de yapy?tyrmak de?il mi? Maksat birbirine ba?lamak de?il mi:} Genel adlary "Kement" de?il mi efenim bunlaryn:} Yapy?tyrmanyn çok yolu vardyr, ysy ile ya ra kimyasal olarak çözerek ya da arasyny doldurarak ya da fiziksel olarak çakarak:} Ymalatta yol tükenmez:} Ben zamanynda boya ile bile yapy?tyrdy?ymy hatyrlarym. Tabii size katyldy?ym nokta plasti?i esiterek kaynatmak varken neden bir zaman sonra çevre ko?ullaryndan yüzey ile ba?lantysyny kesme ihtimali olan bir?eyle yapy?tyralym. De?il mi:}
Consume Ergo Sum
IP
rangerofsoul
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı rangerofsoul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 10:49
Bu eriterek yapy?tyranlardan biraz fazla kullanyld?ynda model üzerinde hasar olu?abiliyor do?al olarak . Dikkatli kullanmak lazym de?il mi?
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 12:29
Evet, genel olarak plasti?i eritip yumu?attyklary için a?yry kullanymda plastik tamamen form kaybeder. Haliyle maket üzerindeki detaylar bozulabilir, maketin ?ekli ?emali kayabilir.

Batur Bey, CA'yy bendeniz de?il Coli beyefendi dedi, istirham ederim. Tüpteki maket yapy?tyrycylary da plasti?i eriterek yapy?tyryr, ikisini bir arada kullanynca ye?il kafanyn syzmady?y bir yer kalmady?y için çok sa?lam bir birle?me oluyor, demek istedi?im budur.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 12:47
Ben ne demi?im? Demedim ben bir?ey!
Consume Ergo Sum
IP
rangerofsoul
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı rangerofsoul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 13:13
Ben bugün bir ye?il kafa ve bulabilirsem revell bakayym en iyisi...
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 759
Alıntı Batur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 13:59
verdi?im fikri tehlikeli buldu?um için sildim..deneyen meneyen olurda ihale üstüme kalyr...

Düzenleyen Batur - 22/07/2008 Saat 14:08
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 14:00
Orjinalini yazan: Batur

en sa?lam yapy?tyrycy ye?il kafadyr

En sa?lamy mavi kapakly Gunzedir.
IP
rangerofsoul
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı rangerofsoul Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 14:14
Hehehe öneriler arttykça kafa kary?ykly?y da artyyor. Önemli olan en sa?lamy my? En kullanylabilir olany my?En optimumu mu?
IP
Dr.BARKIN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 264
Alıntı Dr.BARKIN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 14:14
Orjinalini yazan: Batur

verdi?im fikri tehlikeli buldu?um için sildim..deneyen meneyen olurda ihale üstüme kalyr...

feci merak ettim :D
mediiiiiic!
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/07/2008 Saat 14:26
Ben yazayym my tekrar? Ehehehehe:}
Önemli olan sizin en rahat kullanabilece?inizdir, en sa?lamy de?il. Bunu da aklynyzyn kesti?ini alyp denemeden bilemezsiniz. Normalde bir Y?ne uçlu bir de tüp yeterli olur. Ye?il kafa ya da muadilleri de ince ve fyrçaly yapy?tyrycylar olup çok hyzly yçtuklary için faideli ?eylerdir ama kullanymy ?art de?il:}
Consume Ergo Sum
IP
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma