Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Phantoms Phorever
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler : Phantoms Phorever
Mesaj icon Konu: F-4J(UK) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2435
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Konu: F-4J(UK)
    Gönderim Zamanı: 09/07/2008 Saat 15:27
Bu aralar içime Fantor kaçty sanyyorum. Bu arkada? da Esci firmasynyn(evet evet F-4B'deki parçalaryn sahibi) F-4J/S kiti, uzun zaman önce Be?ikta? Hobi Center'dan almy?tym. Fujimi kitine oldukça benziyor, özellikle kokpitler neredeyse ayny. Falkands sava?yndan sonra RAF'in "ula bizim iterceptor eksi?imiz var, lan bir?eyler bulup Falklands'a koyalym" histerisi dahilinde apar topar Amerikan envanterinden emekli olmu? uçaklardan toparladyklary bir kysym uçak bu arkada?lar. Amerikalylar Yngilizler'e vermeden önce bir miktar süslemi?ler. Bildi?im kadaryyla toplamda 12 F-4J teslim edilmi? RAF'e, yine de birbirini tutmayan çok foto?raf var:} Ben de bu çocuklara nedense ik?erli halde daldym. Bir adet Esci ve bir adet de Fujimi F-4J(UK) yapmaktayym ancak ?imdilik sadece bunun foto?rafy var. Üf! Yine çok konu?tum, buyrunuz:

Devamy boyalary buldu?um zaman:}
Consume Ergo Sum
IP
onurku
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 440
Alıntı onurku Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/07/2008 Saat 15:38
Kolay gelsin Yalym. Hobbydecal'de çok güzel bir set var F-4J için siyah boyaly 72 ölçek için içinden beyaz panel numaralary da çykyyor. Dry transfer. Bir incele istersen ben J modeli bir kit bulsam dü?ünmeden yaparym.
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/07/2008 Saat 15:53
Hobbydekal'in VF-84 setine bayadyr bakyp yalanyyorum ama kit fiyaty kadar oldu?u için yalanmakla kalyyorum. J için Fujimi'nin bir miktar çe?idi var HLJ'de ama ben bulursanyz Monogram edinin diyece?im. 10-12 sene önce Ydris abide bulup almy?tym bir tane hala yapmaya kyyamadym. Dy?a detay olmasy haricinde benim gördü?üm en iyi Phantom modeli 1/72 ölçekte. Evet Revell'den de daha acayip:}
Consume Ergo Sum
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/07/2008 Saat 12:32
Eveeeet bu çocu?u uzun zamandyr ihmal ediyordum. Boyasy bitti, dekaller tamam(gibi), ufak tefek detaylary kaldy. ?öyle aradan bir foto?raflayayym dedim. Karde?iyle beraber:} Karde?i Fujimi'nin ayny filo ayny konfigürasyon için verdi?i kit. Çok benzer ve yakyn mantykta kitler olmalaryna ramen ikisinin de kendine göre güzel yanlary var. Örne?in Esci daha ince gövdeli ve bence daha gerçe?ine yakyn olsa da Fujim'nin ini? takymy yuvasy detaylary ve dekalleri bir üstünlük sa?lyyor. Esci kitinde sadece bir uçak için dekal olmasyna kar?yn Fujimi'nin dekal setinde F-4J kullandyklary syrada 74. filoda uçan tüm uçaklaryn dekali mevcut, zira Esci'nin de kuyruk harf kodu veborda numarasyny Fujimi'den aldym( bu uça?y yaparken koymamayy seçti?im, bu filoda IR suppressor(oldu?unu tahmin etti?im)laryn olmady?y tek uçak 350 numara). Bir ara fazladan Fujimi fors ve kuyruk bayra?yny bulursam üzerine eklemeyi dü?ünüyorum; Esci'nin renkleri pek hataly.
Fujimi olany ise "Red Nose Day" dedikleri kyrmyzy burunlu haliyle tasvir etmeye çaly?tym. Bu kadar gevezelik yeter, buyrun uçaklar...
Esci:

Consume Ergo Sum
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/07/2008 Saat 12:34

Ve Fujimi:

Consume Ergo Sum
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/07/2008 Saat 12:34

Consume Ergo Sum
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/07/2008 Saat 12:36

oltugedyrnav!

Tabii bu arada bunlaryn yanynda benim uzatmaly F-4B'yi de bitirip getirdim ama yolda kazaya u?rady o?lan.
Consume Ergo Sum
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/07/2008 Saat 12:54
Biri bitti...

Consume Ergo Sum
IP
volkan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 442
Alıntı volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/07/2008 Saat 14:38
Yalim Bey ellerinize saglik, ben ikisini de cok begendim.

Red Nose Day ilgimi cektigi icin orijinal gorsel aradim, modelinizdeki radom rengi gozume biraz bordo gelmisti. Fotograf ararken asagidaki;

http://www.f4phantoms.co.uk/74pic.html

baglantida gorulen ZE 355'in radomu'nun sadece cok kucuk bir bolumunun kirmizi oldugunu gordum. Acaba her yil 13 Martta farkli bir boyama mi yapiyorlardi bu ucaga?

iyi modeller dilerim.

Düzenleyen volkan - 31/07/2008 Saat 14:39
Sevgi ve Saygylarymla,
volkan.
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 31/07/2008 Saat 21:57
Te?ekkürler Volkan bey. ben de ayny siteden referans aldym ancak sanyyorum [URL=?u][http://www.f4phantoms.co.uk/ze355.html/URL] linkikaçyrmy?synyz:} Önce sizin verdi?iniz linkteki halini dü?ünmü?tüm ancak di?eri daha cazip geldi. Saygylar.
Consume Ergo Sum
IP
volkan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 442
Alıntı volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/08/2008 Saat 01:08
Yalym Bey te?ekkürler, ben görmemi?tim o sayfayy, bence de daha güzelini seçmi?siniz... elinize sa?lyk... :)
Sevgi ve Saygylarymla,
volkan.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma