Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Sivil Araçlar
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Sivil Araçlar
Mesaj icon Konu: Revell 1/25 '06 Corvette C6R Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
byzilker
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 20
Alıntı byzilker Cevaplabullet Konu: Revell 1/25 '06 Corvette C6R
    Gönderim Zamanı: 15/06/2008 Saat 18:00
Merhabalar.. Yeni modelimin %95 bitmis hali, gözünüze çarpan hatalari iletebilirseniz cok sevinirim. Dany?mak istedigim ?eyler de var. Mesela modelde sinyaller boyanmady ta?yryrym diye cesaret edemiyorum. Daha önce bu a?amada ne yaptyysam güzel sinyaller çykaramadym.. Bir di?er sorunum da ?effaf parçalary yapy?tyryrken, yapy?tyrycy sürdü?üm yerin üstüne parçayy koyarken boyanin da?ilmasy. Yardym ve yorumlarynyzy bekliyorum. ?imdiden te?ekkürler ;)

Düzenleyen byzilker - 15/06/2008 Saat 23:16
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/06/2008 Saat 01:50
Orjinalini yazan: byzilker

Bir di?er sorunum da ?effaf parçalary yapy?tyryrken, yapy?tyrycy sürdü?üm yerin üstüne parçayy koyarken boyanin da?ilmasy. Yardym ve yorumlarynyzy bekliyorum. ?imdiden te?ekkürler ;)

E?er kullandy?ynyz yapy?tyrycy maket yapy?tyrycysy ise boyanyn da?ylmasy iyi olmu?.Arada boya varken tam yapy?ma sa?lamak zor olur.
Aslynda ?effaf parçalar için özel bir yapy?tyrycy vardyr,onu kullanmayy tercih edin bence.
IP
byzilker
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı byzilker Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/06/2008 Saat 14:33
idris tamiya beyaz kapak kullaniyorum yapistirici olarak ama seffaf yerler icime sinmiyor bi turlu.. Yani normal yapistirmadan once cok iyi yapistiriciyi surup seffaf kismi ustune hafif bastirinca yapistiriciyi surdugum kisimdaki boyada bozulma oluyor bu da canimi sykyyor.. Az sürüyorum olmuyor. Boyayi 2 gun beklettim yine olmadi. Beceremedim gitti anliyacagin ;)
IP
truckmania
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 70
Alıntı truckmania Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/06/2008 Saat 20:20
camlarda bende ayny sorunu ya?yyorum uzun zamandyr acizane bi tavsiyem olucak tamiya ye?il kafayy(gerçi idris abi bu lafy sevmiyo ama neyse:))camyn oturuca?y bo?lu?a sürüp bir müddet bekliyorum,çok de?il ama bi on saniye kadar falan ye?il kafa tam kyvamyna geliyor(birde çok bol bulamaç de?il belli belirsiz sürmek lazym)daha sonra camy bir elimle kaportanyn içinden bir elimlede dy?yndan tutarak(böylece camyn kayyp dü?mesini veya kö?elerin tam oturmama olasyly?yny dü?ürüyorum)yerine otutturuyorum boya problem de?il çünkü zaten ye?il kafa plast?i kaynak yapyyor...yapy?tyrdyktan sonra çok fazla bastyryrsan yapy?tyrycy yanlardan ta?acaktyr yava? yava? bir nevi sabyr imtihany oluyor.ayny zamanda bol y?yk altynda yapmany öneririm...yapy?tyrycy kuruduktan sonra sökülmesi imkansyz anca kyrman lazym...aslan abinin tyrlarynda bu yöntemle yapylmy? modeller var(moses)ordan bakabilirsin umarym yardymcy olabilmi?imdir bütün arkada?lara iyi modeller...

Düzenleyen truckmania - 17/06/2008 Saat 20:21
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/06/2008 Saat 21:12
Boyayy bozmadan ve leke yapmadan yapy?tyrmak istiyorsanyz Testors firmasnyn mor-beyaz ?i?ede ?effaf yapy?tyrycysy var. Yyi yany, aslen beyaz olan bu syvynyn kuruyunca ?effafla?masy ve boya falan bozmamasy. Tek kötü yany plasti?i eritmedi?i için yapy?tyrma gücü daha dü?üktür, sert bir müdahalede ?effaf parçalar çykabilir.

Benzer ?ekilde Microscale isimli firmanyn Kristal Klear isimli bir ürünü var. Bu ürün de beyaz renkte ve daha yo?un. Ufak yerlere cam yapmakta kullanylabiliyor, yapy?tyrma gücü biraz daha yüksek, ?effaf parça da yapy?tyrabiliyor.

Plastik yapy?tyrycylarynyn iki riski var. Hem boyayy bozabilir, hem de plasti?i eritip yapy?tyrma özelli?i sebebiyle buharla?yrken ?effaf parçanyzy matla?tyrabilir. Aman bunlara dikkat.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
truckmania
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 70
Alıntı truckmania Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/06/2008 Saat 20:22
te?ekkürler emre abi bu yöntemleride deneme listesine aldyk sayende:))iyi çaly?malar...
IP
byzilker
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı byzilker Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/06/2008 Saat 22:09
bilgi icin cok tesekkur ederim. Testors Clear Part Cement ismarladim bir adet tavsiyenizle ;) yaninda da "AMT 1/25 The Fast & the Furious Mitsubishi Eclipse"... Gelince bu model uzerinde deneyip paylasirim ;)
IP
Cankirhan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 76
Alıntı Cankirhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/07/2008 Saat 01:02
ilker bey model boyanmamy? gibi duruyor? plastik görüntüsünde? do?rumudur?
IP
byzilker
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı byzilker Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/07/2008 Saat 15:02
hayir Can bey. Model gri plastikti, bir kat tamiya akrilik x-1 daha sonra ince zimpara ve 2 kat XF-3 üzerine X-22 vernik uyganarak gordugunuz duruma getirildi ;) tesekkurler..
IP
Cankirhan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 76
Alıntı Cankirhan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/07/2008 Saat 15:04
foto?raflar yanyltyyor heralde beni. sanki pütürlü bir yüzey gibi görünüyor. elinize sa?lyk...
IP
byzilker
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı byzilker Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/07/2008 Saat 16:45
Buyuk ihtimal fotoraf makinesindendir. Once focus alarak cektik resimleri. sonra boyut yuksek gelince photoshop ile ufalttik. Sanirim ondan resimlerde kayip oldu ;)
IP
Can GYRGYN
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı Can GYRGYN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/02/2010 Saat 11:31
Tebrik ederim.Eme?inize sa?lyk.
Sevgilerimle
Can Girgin / Antalya
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder