Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Sivil Araçlar
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Sivil Araçlar
Mesaj icon Konu: Peterbilt 359 Conventional Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
altay ugurlu
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 185
Alıntı altay ugurlu Cevaplabullet Konu: Peterbilt 359 Conventional
    Gönderim Zamanı: 22/05/2008 Saat 13:40
Kit eski revell. 1/25 ölçe?inde. Pürüzsüz,çapaksyz güzel bir kit.Ölçe?inin 1/25 olmasy dy?ynda kötü tarafy yok.    Kitin kutusunun resmi budur.

Kiti alyrken birde italeri'nin kamyon aksesuar kitini aldym. Amacym en ba?yndan beri bu aracy bir ?ov kamyonu haline getirmek idi. Ön farlary italeri den çykan yuvarlak farlar ile de?i?tirdim.

?aseyi topladyktan sonra modeli bir takym referans resimlerine bakyp alçalttym. Lastikler uzun zamandyr kutunun içinde di?er parçalaryn altynda durmaktan yamulmu?tu. Yapy?tyryrken çok zorlandym.

IP
altay ugurlu
Üye
Üye
Simge

Alıntı altay ugurlu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/05/2008 Saat 13:45

Kiti Tamiyanyn sprey boyalary ile boyadym. Ön tarafda aslynda güne? siperli?i yoktu. Sonradan kartondan kesip yapy?tyrdym. Kenarlaryny yanly? hesaplady?ym için kysa kaldy.

Bir ?ov kamyonunda olmamasy gereken tozu kiri, isi de ekleyerek kiti tamamladym.
IP
boylum
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 4
Alıntı boylum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/05/2008 Saat 16:00
Merhaba,
?ov kamyonu yapma amacynyz do?rultusunda, kutu resminde görünen çykartmalary eklerseniz daha gösteri?li olur dü?üncesindeyim.
IP
enfexion
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 309
Alıntı enfexion Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/05/2008 Saat 17:26
bu tyr de?ilmi ? :D
kolay gelsin elinize sa?lyk.
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 372
Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/05/2008 Saat 17:41
Altay Bey ellerinize gözlerinize sa?lyk. Çok güzel bir model yapmy?synyz. Benim ho?uma gitti. Tyr bana hiçte yabancy gelmedi :P Gözüm bir yerden ysyryr gibi.
Aksesuar setindeki fary eklemeniz modeli daha bir güzel yapmy?. Zira orijinalindeki o kadar estetik de?il. Renk ve bütünlük olarak iyi i? çykartmy?synyz. ;)
Tebrikler

Düzenleyen Moses - 22/05/2008 Saat 17:43
IP
altay ugurlu
Üye
Üye
Simge

Alıntı altay ugurlu Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/05/2008 Saat 15:27
Te?ekkür ederim.

Kitden çykan dekalleri ba?ka emellere alet etmek istedi?imden dolayy sadece bir kaçyny kullandym.

Sayyn Moses hakikaten kit aynen dedi?iniz gibi çok kaliteli, eski olmasyna ra?men. (eski amerikan revell'i) bu kitden gaza gelip canym mercedes turbo flagship kamyonunun sipari?ini erteleyip (nasyl olsa yakynlarda biryerde var oldu?unu bilmemin verdi?i gönül rahatly?y ile :)))
?u kiti aldym e-bayden:
[IMG]http://i59.photobucket.com/albums/g311/altayugurlu/peterbilt/RR7542.jpg" />

Kutunun içinde maketden çok çapak, kir, pas, döküm hatalary, e?ri parçalardan olu?an, çok kötü bir plastikten dökülmü? bir kit çykty.

Biraz ba?ladyktan sonra derhal maketi kutulayyp kaldyrdym.

Bu revell'in yapty?y nedir ?imdi? Neden ben? Neden çin?

Düzenleyen altay ugurlu - 23/05/2008 Saat 15:30
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 372
Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2008 Saat 07:02
Alman ve Amerikan Revell arasynda kalyp farkly çok fazla var. Bu kiti bir dönem ben de sipari? etmeyi istedim ama elimdeki 1/25 leri sattyktan sonra almaktan vazgeçtim.
Zaten hergün yeni bir model çyyyor piyasaya. Bunun da sonu yok. Onu al bunu al derken ev kamyon doldu. Bakalym ky?a girerken hangi modele ba?layaca?ym. Belki de Scania RC ile ba?larym :)))
IP
truckmania
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 70
Alıntı truckmania Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 27/05/2008 Saat 20:57
altay bey elinize sa?lyk aramyza ho?geldin:)) uzun zamandyr sadece moses ve ben bu kategoriyi götürüyorduk.. modelinizin i?çili?i gayet güzel...devamyny bekliyoruz....

Düzenleyen truckmania - 27/05/2008 Saat 20:58
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04