Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
AFV
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : AFV
Mesaj icon Konu: King Tiger (Henschel Turret) Dragon 6208 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Yazar Mesaj
idris
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/03/2008 Saat 01:26
Orjinalini yazan: freeman

Orjinalini yazan: idris

Bilecende ne olacak?

Eveet, cephe degisikligi oldu..

Önce cevabimi yazayim, dogrusunu ögrenecem, sizden tam not alabilecek bir model yapacam, cok mutlu olacam..

Ynsan tanymady?y birisine "sen" diye hitap etmemeli.
Bu bir yazym kuraly de?il,bir nezaket kuralydyr.

Buda yine sizin yolladiginiz bir post..

Size sorayim yeniden, Bergepantherle ilgili acikta kalan soruma cevap vercen mi?? Yoksa ben maket yapayim, sende her zaman kine devam mi etcen?

Farkindaysan seviyeyi yine sen belirliyorsun, sonra yine karsima cikip evirip cevirecen..

En komi?i buydu.

Konuyu bilmeyenler için not:2.alynty çok alakasyz bir konuda,farkly bir ki?iye,farkly ?artlar altynda yazylmy?tyr.Alyntyyy basan ?ahysla bir ilgisi yoktur.Yada ona da alynmy?tyr da ben farketmedim.
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 959
Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/03/2008 Saat 01:27

Benzer somut delilin Bergepanther iddiasinda da sunulmasini istiyorum..

9 tane çizim,arty yazylar,arty resimler yolladym.Daha ne bekliyorsunuz?

Anladinizda kiviriyorsunuz.. BENIM YAPTIGIM ARAC DIYORUM.. O resimlerden, cizimlerden hangisi benim yaptigim arac.. Hangisi, ben mi göremiyorum?? Bir daha koyun tek basina..
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/03/2008 Saat 01:29

En komi?i buydu.

Konuyu bilmeyenler için not:2.alynty çok alakasyz bir konuda,farkly bir ki?iye,farkly ?artlar altynda yazylmy?tyr.Alyntyyy basan ?ahysla bir ilgisi yoktur.Yada ona da alynmy?tyr da ben farketmedim.

Nezaket kurallari kisiye göre mi degisiyor?? Sizde öyle mi?? Orda yazdiginiz, genel bir durumla ilgili mesajiniz burda sizi baglamiyor mu??

IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/03/2008 Saat 01:45
Sizden bir ricam var idris bey.. Lütfen konuyu artik bulandirmayinda, makete döneyim?? Ne dersiniz?? vazgestim, delil melil, panter falan hic bisey istemiyorum.. Pes ettim tamam mi??
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/03/2008 Saat 01:52

Klavuza uyup kestim diye neler yasadik.. Simdi yine basa döndük.. Bu nedir simdi??

Ben daha ne yapayym derken neler çykyyor kar?yma.Pes.

Madem bu kadar basit ?eyler izah gerektiriyor o halde bende bu forumda son kez okuyanlara bilgi iletiyorum.

Bir maketin yapym plany o maketi verilen decallerle,do?ru bitirebilmek için hazyrlanyr.Tabiki firmanyn o günkü ?artlar altynda sahip olabildi?i kadar do?rudur bu bilgiler.
Ortaya yeni çykan bilgilerin yesyeni kalyplary dahi hataly duruma dü?ürdü?ü vakalary ise dikkatli maketçiler hatyrlayacaktyr.

Kutunun içindeki parçalar herzaman do?ru olmayabilir durumu daha çok eski maketler için söylenebilecek olsada tek kalyptan birden fazla maket üretmeye meyilli olan firmalar çok parçaly,çok detayly,kutudan çykmamasy gereken parçalary da içeren maketler üretince arada syrada görüldü?ü gibi bazy maketçileri mahçup edebiliyor.

Sözkonusu kingtigerdeki "o" parça aslen do?ru olup gerekti?inde "o" fazlalyk kesilerek eski model yapylabilir,yada kesilmeden yeni model yapylabilir.

Maket what-if de?ilde kutudan çykty?y gibi bitiriliyor olsaydy planda hata aranmazdy.

Planda hata var demek için kutudan çykan decallerle yapylacak olan kingtigerin "o" parçasynyn kesilmemesi gerekti?ini gösteren bir foto?rafa ihtiyacymyz vardyr.

E?er elinizde kutudan çykan kingtigerin "o" parçayy içeren resmi varsa plan hatalydyr diyebilirsiniz.

Durum yeterince açyk sanyrym.

IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/03/2008 Saat 01:55

Anladinizda kiviriyorsunuz.. BENIM YAPTIGIM ARAC DIYORUM.. O resimlerden, cizimlerden hangisi benim yaptigim arac.. Hangisi, ben mi göremiyorum?? Bir daha koyun tek basina..

E yeter artyk.
Tekerlekler YAPACA?IM ARAÇ YÇYN YANLI?TIR ba?ka bir ?ey,
MAKETYN TEKERLEKLERY YANLI?TIR ba?ka bir?ey.

Almanyada Türkçeyi mi unuttunuz?
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/03/2008 Saat 01:56

Sizden bir ricam var idris bey.. Lütfen konuyu artik bulandirmayinda, makete döneyim?? Ne dersiniz?? vazgestim, delil melil, panter falan hic bisey istemiyorum.. Pes ettim tamam mi??

Kyvyryyorsun dedikten sonra biraz garip kaçmy?.
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/03/2008 Saat 01:56
Ama yine de kabul.
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/03/2008 Saat 01:58
Niye ayry ayry yazdy?ymy merak edenler için belirtmekte fayda görüyorum.
Bu sayede post sayysy artyyor,10 haneli rakkamlara ula?mak için ne kaldy ki ?urada.
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/03/2008 Saat 02:03
Önceki sayfalarda koydugum su yaziyi tekrar koayarak ve bu yazinin son cümlesinde gecen sessiz kisileri düsünerek pes ediyorum.. Iyiki varsiniz Idris Bey..

IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/03/2008 Saat 02:04

Nezaket kurallari kisiye göre mi degisiyor?? Sizde öyle mi?? Orda yazdiginiz, genel bir durumla ilgili mesajiniz burda sizi baglamiyor mu??

O konu ba?ka bir ortamda geçen ba?ka bir olaydyr.
Taraflar arasynda uzla?ma sa?lanmy?tyr.
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/03/2008 Saat 02:05
Bu dakikadan sonra, benim icin ne kadar zorda olsa, mesajlariniza cevap vermeyecegim.. Maket yapacagim..

Bu konuda saygi göstermenizi bekliyorum..
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/03/2008 Saat 02:13
O yazy maket yapmadan,"nick" kullanarak yazan,sadece "her?eye" ele?tiri yapan ki?ilerden bahsediyor.
Yerinizde olsam "yazdyklaryndan ders çykaryp birsonraki modeli daha iyi yapmak" bölümünü feyz alyrdym.
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/03/2008 Saat 02:15
OK
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/03/2008 Saat 02:16
Türkçedeki ok de?il aman yanly? anlama olmasyn.
OKey demek istedim.Kabul manasynda.
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/03/2008 Saat 12:45
Sayfalardir süre gelen tartisma ile ilgili son bir mesaj yazacagim.. Bunun tartismanin icerigi yada karsi tarafi ile bir ilgisi yoktur.. Bu, bu baslik altindaki tartisma ile ilgili olarak benim acimdan noktadir..

Bazi arkadaslar neden pes ettigimi soruyor.. Kendilerine verdigim cevap ve idris beyede özel mesajla ilettigim, pes etme nedenim sudur:

Bazi dostlardan aldigim mesajlar ve bana hic bir sey katmadigi halde süren tartismanin üretimimi ciddi anlamda aksatmasi.. Basligi itina ile takip eden arkadaslarin görecekleri gibi, yazacak birseyimin kalmadigi, yada köseye sikistigimi düsündügüm gibi bir durum kesinlikle yoktur.. Hep arkasinda oldugum fikirlerimi, aksi %100 somut delillerle ispatlanmadigi sürece sonsuza kadar savunurum, aksi ispatlananlar karsisinda ise gerekeni yapmayi bilirim.. Zaten yazilanlari, eklenenleri, delil diye sunulanlari dogru dürüst okuyup, algilayip, yargilayabilen herkes bunu görecektir.. Evelallah yazilan- yazilacak her mesaja hakettigi ve gerektirdigi kalite ve seviyede cevap verebilecek yetideyim, buna ragmen bana taaa en basinda „ne gerek var, zaman kaybi, uzatma bosuna..“ diyen arkadaslarin hakliliklarini gecte olsa görerek ve ürin yaristirmaktan cok maket yapmayi tercih ederek pes ettim.. Bu noktadan sonra, bu baslik altinda gecen tartisma ile ilgili olarak yazacagim tek kelime yoktur.. Isteyen istedigini yazabilir, yapilan maketle ilgisi olmayan, simdiye kadar süre gelen tartismayi devam ettirme, yada yenilerini tetikleme amaci güden, seviyesi ne olursa olsun hicbir yaziya cevap vermeyecegim!!!
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/03/2008 Saat 12:50
Hatirlatma olarak, en son aracta cesitli renklerle filtreleme yaptigimi yazmistim..

Bir yandan da zemin hazirliklarindaydim..

Yaptigim altligin kenarlarini spray boya ile siyaha boyadim.. Sonra üst kisimda yapilacak boyama islemlerinden etkilenmemesi icin yan kisimlari maskeledim..

Zeminin kuru toprak yada ona benzer bir sey olmasini istiyorum, buna uygun birseyleri kandi capimda yaptim..

IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Alıntı freeman Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/03/2008 Saat 12:43
Cer dislisi ve kopuk sarkik olacak paletleri olmalari gerekecek yerlere getirdim, yapisacak olanlari yapistirdim..

Zeminde aractan baska birsey olmayacagindan bir sadelik olacak.. Azda olsa bu sadeligi kirabilmek adina yere kullanilmis bir 88 lik mermisi kovani eklemeye karar verdim.. Plastik 88 lik mermilerinden birisinin cekirdek kismini keserek, ic tarafini oydum.. Maalesef ki olmasi gerekenden vazla kestigimi biraz gec farkettim :( Tecrübe oldu diyip cokta umursamadim..

Aracin yan taraflarina, biraz kulesine, sagina soluna, kirpas akinti ekledim..

Bu asamaya kadar zeminden ayri ve biraz havada gibi duran araci zemine sabitledim.. Zemin icin kullandigim karisimdan biraz daha yapip, aracin paletlerinin etrafinda kullandim.. Böylece agirligindan dolayi zemine azda olsa girmis bir görünüm yapmaya calistim..

Kürdandan ahsap cubuklar yapip, en basindan beri düsündügüm yerlerine yerlestirdim.. Gercek ölcege göre ortalama 1,5 metre kadar yüksekte olmalarina dikkat ettim.. Henüz boyamadigim palet izlerinide zeminle uyumlu olacak sekilde boyadim..

IP
<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04