Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: Airbrush Seçimi Konusunda Önerileriniz Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
X-BODY
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3
Alıntı X-BODY Cevaplabullet Konu: Airbrush Seçimi Konusunda Önerileriniz
    Gönderim Zamanı: 10/09/2007 Saat 21:45
Merhabalar
Aranyza Ystanbul'dan katylyyorum. Ya?ym 23. Modelcilikte yeni sayylmamakla birlikte son zamanlarda plastik model yapymy ile custom boyama olayyna merak sardym ve bir hataya dü?memek için (e?er kabul ederseniz) sizlerin tecrubelerinden faydalanmak istiyorum. Bu ba?lamda sizlere bazy sorularym olacak. ?öyleki;

1-) Forumdan yapty?ym ara?tyrmalar sonucunda "zor" da olsa bir iki airbrush modeli ile ilgili fikir edindim. Ancak yine de a?a?yda almayy dü?ündü?üm pistoleleri ve "önem syrasyna göre" kullanmak iste?idim alanlary yazdym. Sizce uygun mudur yoksa ba?ka bir marka/model mi önerirsiniz.???

Paasche VSR90 veya Badger 100 LG

1)Custom boyama ve 1/35 askeri maketlerin kamufulajlary
2)40-50 cm lik ah?ap gemilerin genel yüzey boyamasy (astar boya atylmasy da dahil)

ÖNEMLY NOT:
Yukaryda da gördü?ünüz gibi yapaca?ym i?ler çe?itli oldu?undan haliyle cok farkly boya ve tiner türleri kullanaca?ym Yazdy?ym pistoleler veya sizlerin önerdi?i di?er pistole model/markalary hangisi ise, tüm bu boya türlerini herhangi bir sorun olmadan kullanabilir miyim.

2-) Önerece?iniz airbrush in hortum vb. aparatlary dahil mi yoksa ayriyeten mi alynyyor. Öyleyse neler?

3-) Her ne kadar acemili?imi üstümden atana kadar almayacak olsamda Custom boyama için özel airbrush boyalary varmy?. BUnlary Türkiyede nereden bulabilirim

4-) Amaçlarym do?rultusunda airbrush için almam gereken uçlar fine ve medium sanyrym, do?ru mu?

5-) Airbrush için kullanylacak kompresörlerde olmasy gereken parçalar nelerdir? Benim bildi?im ya? filtresi, su filtresi ba?ka ?? yazarsanyz sevinirim

6-) Normal Çaly?ma Basyncy 30psy (2.1 bar) Maskimum Çaly?ma Basyncy: 40 psy (2.8 bar) Çaly?ma Basynç araly?y 15/50 psy (1.2/3.5 bar) Yapmayy dü?ündü?üm i?ler için bu seviyede bir kompresör i?imi görür mü?

CEVAPLARINIZ YÇYN ?YMDYDEN TE?EKKÜRLER SAYGILARIMLA
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/09/2007 Saat 23:22
Forum diye belirtmi?sin. Ancak anasayfadaki makaleyi de inceledin mi? pekçok sorunu cevaplayabilece?i kanaatindeyim.

http://www.modelsitesi.com/makaleler/testdrive01/index.htm

Kompresörler için de

http://www.modelsitesi.com/makaleler/havakaynaklari/index.htm

Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
X-BODY
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı X-BODY Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/09/2007 Saat 12:48
Slm
Öncelikle cevabynyz için te?ekkürler :)
Evet her iki makaleyi de incelemi?tim. Zaten seçti?im pistole modellerini buna göre seçmeye çaly?tym. Ama ilk kez pistole i?ine ba?lady?ymdan tecrübeli arkada?laryn da "pratikte" memnuniyet seviyelerine göre tavsiyelerini almak sitedim.
Kompresörle ilgili olarak da açykçasy genel bir fikir edinmekle birlikte kompresörü mesle?i gere?i babama yaptyraca?ymdan ve ilk kez airbrush ile ilgili bir çaly?ma olaca?y için daha ayryntyly yardyma ihtiyacym var :) Kompresör makalesi az da olasa ayryntylaryny da yazyyor ama genel olarak tanytymlaryny yapyyor.

SAYGILARIMLA

Düzenleyen X-BODY - 11/09/2007 Saat 12:48
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/09/2007 Saat 16:20
Orjinalini yazan: X-BODY

Merhabalar

6-) Normal Çaly?ma Basyncy 30psy (2.1 bar) Maskimum Çaly?ma Basyncy: 40 psy (2.8 bar) Çaly?ma Basynç araly?y 15/50 psy (1.2/3.5 bar) Yapmayy dü?ündü?üm i?ler için bu seviyede bir kompresör i?imi görür mü?

Kesinlikle i? görür
IP
X-BODY
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı X-BODY Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/09/2007 Saat 17:55
Orjinalini yazan: saral100

Orjinalini yazan: X-BODY

Merhabalar

Kesinlikle i? görür

Cevabynyz için te?ekkürler. :)
SAYGILAR
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma