Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: Yki yeni oyun Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Konu: Yki yeni oyun
    Gönderim Zamanı: 15/06/2007 Saat 18:38
Alty aydyr oyun oynayamyyordum, biraz zaman açysyndan rahatlayynca nette bedava ne indirilebilir de oynanabilir diye bir tur attym. kar?yma biri yary? öbürü uzaysal olmak üzere iki adet simulasyon tarzy oyun çykty. Ykisinide indirip kurdum denedim.

Araba yary?y olan Live for Speed diye bir oyun. Sitesinde demo sürümü mevcut, e?er parasyny verip lisansyny alyrsanyz demoyla gelen ama kilitli olan ekstra araba ve pistlere ula?manyz mümkün. Sitesinde öyle böyle simulasyo de?il, her?ey çok gerçekçi diye atyp tutmu?lar, kanmayyn. Öncelikle grafik olarak oldukça eski, NFS Porsche Unleashed ki eski oyundur, garfik olarak olarak bu LFS onu bile yakalayamyyor. Araba tepkileri çok abarty, joysrick ayarlarynda hassasiyete izin vermiyor. Sözde hasar gören parçalar grafik olarak gerçekçi ama buru? buru? olmu? camlaryn neden kyrylmady?yda bir soru i?areti. AI olarak rakip arabalar sürünüyor, kim ne yapyyor belli de?il klasmanynda. Genel e?itimleri vesaire direkt Gran Tourismo'dan alynmy? ama alyndy?yyla kalmy?, insan biraz zorlanyr, direkt ilk açy?ymda e?itimlerden en iyi zamanlary yapyp oyunda da birinci gelince ?ahsen oyundan so?udum. En büyük savy oyunun multiplayer olarak netten oynanabilmesi. Bu özelli?ine henüz bakmadym ama bu fizik motoruyla ne kadar arcade olayyny a?abilir soru i?areti. Bo?una indirip oynamayyn derim.

Ykinci Oyun Beyond The Red Line. Eski Freespace 2 motorununun modlanmy? hali (esasen moddan öte çünkü kodda inanylmaz iyile?tirmeler mevcut). Bu oyunda demo ama full sürümününde bedava olacak olmasy artylaryndan biri. Ve modun en vurucu yany olayyn Battlestar Galactica üzerine yazylmy? olmasy, evet, siz bir viper pilotusunuz.
X-Wing Alliance'dan beri oynady?ym en adam gibi uzay sava? simulasyonu oldu?unu söyleyebilirim. 4 Aks joystick 'in kumandaalara yetmemesi ise ekstra çözümlere yöneltecek gibi duruyor oyuncuyu (full sürümde game pad arty joystick kullanabilme olasyly?y üzerinde duruluyormu?). Shoot'em up tadynda olaya yakla?yrsanyz emin olun kariyeriniz oldukça kysa olacaktyr. Ylk görev direkt Kara Thrace komutasynda e?itim, bir viper neler yapabiliri gösteriyor size, ondan sonrasy tamamen bile?inize, yetene?inize ve antrenman düzeyinize kalmy? durumda. Manevralar direkt dizide gördüklerinizin kopyasy. Temel olarak uçak gibi uçabiliyorsunuz, bunun yanysyra kysytly süreler için turbo seçene?iniz var, bu manevralar altynyzdaki aletin kapasitesinin çeyre?i ama yalnyzca. Esas ?ov kombinasyonlu hareketlerde. flight mode'dan Glide a geçti?iniz an a?yrlyk merkezinizin üstünde bir taret gibi 360 derece sa?a sola dönmeniz, yukary veya a?a?yya takla atmanyz mümkün, e?er belli momentuma sahipken yaparsanyz bu nokta dönü?ü size hassa aty? imkanyda sa?layabiliyor. Bunun yanysyra ters iticilerle birden durup geri geri gidebiliyorsunuz. Dizide bol bol gördü?ümüz burnu hedeften ayyrmadan kaymaca hareketinide kanatlar ve gövdedeki yönlendirici iticileriyle yapmanyz mümkün. Bunlara oyunun hyzy arty her hareketin momentumunu hesaplama ve silahlaryn konvansiyonel gez göz arpacyk manty?yyla basit bir ni?angahla tamamen hissedip ate?lenmeside eklenince ilk dakkadan itibaren ba?ynyz dönmeye ve it dala?ynda aman tanrym heryerdeler psikolojisini ya?amaya ba?lyyorsunuz. Henüz it dala?ynda yüzde 47lik bir vuru? oranyna eri?meme ra?men bazy görevleri geçmek için bu orany yüzde seksenlere ta?ymak zorunluluk. Fonda aty?an pilotlar, daha geri planda çalan dizi temaly müzikler, Saylon avcylarynyn AI'lerinin oldukça yüksek olmasy uzun süre bu oyuna saplanyp kalaca?ymyn göstergesi. Tam sürümde yer alacak olan tüpten atylma, ini? yapma ve ana gemilerin (galactica, Pegasus ve basestar lar) çaty?ty?y ortamlarla ilgili bench videolary youtube da mevcut bir göz atyn.
Multiplayer kysmyny Serdarla 20 dakika boyunca denedik, takylma atlama yok enteresan bir ?ekilde. 20 dakikany sonunda Serdar arayyp ba?ynyn döndü?ünü belirtti dipnot olarak. Google a yazyn beyond the red line diye, direkt indirin ve deneyin e?er konuyla ilgiliyseniz. Belki MSC filosu bile kuraryz:)

Oyundan birkaç ekran görüntüsü;

Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/06/2007 Saat 18:38

Ares
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/06/2007 Saat 20:44
Bu Galactica oyununun demosunu bu ayki Level oyun dergisinde de bulabilirsiniz.
Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
Clio172
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 511
Alıntı Clio172 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/06/2007 Saat 06:03
ufaktan motorsporlaryna bula?my? biri olarak live for speed 2'yi ?iddetle tavsiye ederim. kendisi gelmi? geçmi? en iyi otomobil yary?y simülasyonlaryndan biridir. di?eri de richard burns (rahmetle anyyorum) rally'dir. iki oyunun da altynda inanylmaz bir fizik motoru yatmaktadyr. full versiyonunu direksiyon ile denemenizi tavsiye ederim.

sonu gelmeyen need for speed ve rollin mccrash rally gibi oyunlar ile kar?yla?tyrmak sizin üretiminiz bir model ile benimkini :( kar?yla?tyrmak olur.
saygylar.
Hakan Yalcinkaya
M-41 "Bulldog", M-36 "Jackson" R.I.P. (2002-2011)
IP
orko_8
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 56
Alıntı orko_8 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/06/2007 Saat 14:22
Uzay simulasyonlarynda uzun süredir (sanyrym X Wing vs Tie Fighter zamanaryndan bu yana) kokpit görüntüsü olmamasy ve tüm ekranyn HUD olmasyndan nefret eden tek ki?i ben miyim acaba? Sa?a sola renkli MFD'ler, ekranyn ortasyna hafif boyasy akmy? kanopi çerçevesi, gösterge, y?y?y yanyp sönen dü?meler vs..Halbuki atmosfere o kadar güzel etki yapyyorlar ki..
IP
pascalpati
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 242
Alıntı pascalpati Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/06/2007 Saat 16:20
yary? simülasyonlary hakkynda ayryntyly bir kar?yla?tyrmaya a?a?ydaki linkten ula?ylabilir,

http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_racing_simulators

ben gtr2'yi ve GT Legends'i tercih ediyorum, live for speed 2 ve richard burns rally'ye de saygy duyarym.
Ulas Demirdag
IP
Artt
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 634
Alıntı Artt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/06/2007 Saat 17:58
Yndirmek için düzgün çaly?an bir link verebilir misiniz? Yki ayry yerden indirdim çaly?madylar...
BTRL için...

Düzenleyen Artt - 16/06/2007 Saat 17:58
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1212
Alıntı Rahmi K. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/06/2007 Saat 16:26
Hazyr oyun konusu açylmy?ken ben de bir ?eyler yazayym. Malum maket falan hak getire...
World of Warcrafta bula?an veya bula?mayy dü?ünen varsa Executus sunucusuna bekleriz :D Dwarf NPC arkada?laryn dedi?i gibi "Keep your feet on the ground". Ne öyle uçakty arabaydy :P

IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/06/2007 Saat 01:46
Orjinalini yazan: orko_8

Uzay simulasyonlarynda uzun süredir (sanyrym X Wing vs Tie Fighter zamanaryndan bu yana) kokpit görüntüsü olmamasy ve tüm ekranyn HUD olmasyndan nefret eden tek ki?i ben miyim acaba? Sa?a sola renkli MFD'ler, ekranyn ortasyna hafif boyasy akmy? kanopi çerçevesi, gösterge, y?y?y yanyp sönen dü?meler vs..Halbuki atmosfere o kadar güzel etki yapyyorlar ki..

sadece uzay simlerinde de?il otomobil simlerindede!? kabin görüntüsü yok.bende nefret ediyorum bu durumdan ve bu yüzdende uzundur oynamyyorum.

Ufuk beyin bahsetti?i porsche de bu vardy,sonra kaldyrdylar.EA dan bir mühendisle konu?ma fyrsaty bulmu?tum,bana kimsenin kabin görüntüsünü önemsemedi?ini fakat bir oyunda hayata geçirmenin en zor oldu?u kysmyn burasy oldu?nu,bu yüzdende artyk oyunlara konmady?ny söylemi?ti.

rally oyunlary kabin görüntüsü vermesi açysyndan en azyndan gerçekten sürdü?ümüz hissini veriyor.birde formula 1 oyunlary.

bende 1 senedir oyun oynamyyorum.piyasa acaip durgun çykmyyor bana hitap eden bi?ey.en son oynady?ym oyun brothers in arms earned in blood,insan simülastonu:)
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/06/2007 Saat 01:05
LFS demo server'y için sasclantr serveryny öneririm, 13 'ler dola?an pingle oynayabilirsiniz, adrese gir deyip oyundan sasclantr yazarsanyz direkt çykar: Drag, drift, ters yönde gazlamak ve küfür yasaktyr.

E? dost topla?ynca e?lenceli olmaya ba?lady oyun:)
Ares
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide