Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: badger serisi airbrush Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   2 Sonraki >>
Yazar Mesaj
phantom80
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 503
Alıntı phantom80 Cevaplabullet Konu: badger serisi airbrush
    Gönderim Zamanı: 09/06/2007 Saat 21:08
arkada?lar merhaba.dün ak?am elime geçen tamiya silver sprey boyayy kobay uça?ymyn üzerinde denedim.sonuç gerçekten benim açymdan çok iyiydi.hem fyrçaya nazaran daha çabuk kurudu hemde ne kadar u?ra?yrsam u?ra?ayym modelin üzerinde kalan fyrça gibi iz byrakty.bu yüzden püskürtme yöntemine geçmek istiyorum artyk.air brush almaya karar verdim.sabahtan beri özellikle sykça sorulan sorular kysmynda bununla ilgili ba?lyklary açyp okuyorum.ama tam anlamyyla bu i?in yabancysy olarak kafamda net bir ?eyler olu?mady.sözü fazla uzatmak istemiyorum.bütün bunlaryn sonucu badger marka 100g 200g ve 100lg modelleri arasynda kaldym.özellikle 200g biraz daha hesaply di?erlerine göre..ayryca benim gibi bu i?e yeni ba?lamy? bir modelci double-action airbrush kullanabilir mi?konu biraz da?yldy gibi.kysacasy yukaryda saydy?ym modellerden hangisi acemiler için uygundur.(72 ölçek çaly?yyorum.)selamlar saygylar
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/06/2007 Saat 21:49
Paasche VSR 90.
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/06/2007 Saat 23:46
Double-action Single Action... Tercih meselesi. Birini kullanyr di?erini kullanamaz diye bir ?ey yok.

200 G ve 100 G arasyndaki tek fark Double-Single olayy. 200 G ile konu?turan da var aramyzda, 100G ile de. Tamamen size kalmy?.

Ben 100G ve 100LG kullanyyorum, ikisinden de gayet memnunum. 72 ölçekte ysrar edecekseniz G tipi orta büyüklükteki hazne size yeter. Fakat ölçek büyütecekseniz LG tipi büyük hazne almanyz daha iyi olabilir, doldur bo?alt yorulmazsynyz.

Paasche VSR 90 da incelenebilir, Ytrix hüküm buyurduysa hikmeti var idir.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/06/2007 Saat 01:12
Ne hükmü çocuk?
Ana sayfadaki kar?yla?tyrmaly makaleyi okumak yeter.

Bak burada
IP
tozbek
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1151
Alıntı tozbek Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/06/2007 Saat 01:15
Haddim olmayarak bir öneride bulunayym. Bence ba?langyç için hesaply bir makina yerine daha iyi model bakmanyzy tavsiye ederim. 3-5 maket almak yerine veya taksit sistemi ile bunlary edinebilirsiniz. Seçiminizi yaparken yedek parça, di?er etkenleri de gözönüne almakta fayda var. Bir de her yi?itin yo?urt yi?i?i farkly. Her makinanyn kendine göre avantajlary veya dezavantajlary var.
Paasche VSR90 veya Bagder 100 ve 100 LG (ben bu makinayy kullanyyorum 2 yyldyr gayet memnunum) iyi makinalar ve sizi uzun süre götürebilir.
Yyi modeller,
Tolga
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/06/2007 Saat 06:12
herkese yorumlary için te?ekkür ederim.anasayfadaki makaleleri okudum.?imdi double-single olayy kafamy kary?tyryyor.zira double action tabancalar anlady?ym kadary ile biraz daha usta i?i gibime geliyor.yanylyyorsam düzeltin lütfen:)nedense g serisi daha bana daha yakyn gibi geliyor bana.yukaryda da ifade etti?im gibi 72 ölçek çaly?yyorum genelde.herhalde buda bana yater.acaba bu seri aletler ile çift renk kamuflaj rahatlykla atylabilir mi?selamlar saygylar...bu arada idris abinin tavsiye etti?i modeli nereden bulabilirim.

Düzenleyen phantom80 - 10/06/2007 Saat 06:15
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/06/2007 Saat 09:30
Double Action usta i?idir bir ?ehir efsanesidir. Belki anlatymdan öyle geliyor ama öyle karma?yk de?il. Double Action'da tetik iki yöne hareket eder. Yani önce gidip Single Action alsanyz, yyllarynyzy verip usta olsanyz(farzedin ki), bu size Double Action kullanmak için bir ?ey kazandyrmaz. Çünkü ikisi farkly sistemler.

Benim ilk boya tabancam 100G idi. Aly?tyktan sonra da her ?ey yapylyyor. Bu bakymdan "O daha usta i?i" diye dü?ünmeyin. Tabancalar arasyndaki fiyat farky ise içlerindeki sistemin farklyly?yndan ileri geliyor, Single Action tabancalar daha basit olduklaryndan daha ucuz.

G serisi güzel ama tekrar ediyorum, ölçek büyütecekseniz veya büyük maketler yapacaksanyz kesinlikle LG alyn. Ben epey süre G kullandyktan sonra bir LG edindim. Bir tank boyamak için G kullanyrken 5 kere yeniden hazneyi doldurup boya hazyrlamam gerekiyordu, LG'de ise tek boya haznesinde bir tank çykartabiliyorum, inanylmaz kolaylyk oldu. Gerçi aralarynda yine fiyat farky var sanyrym, fazla ödemeye gerek yok diyorsanyz hazne büyüklü?ü dy?ynda çok farklary yok, G alyn.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/06/2007 Saat 13:48
emre karde?im fiyat farky o kadar çok de?il ama dedi?im gibi sistem biraz daha karma?yk. (dedi?inize göre hareket ediyorum)kullanym ve temizli?i rahat olsun bana yeter..seçim yapmak gerçekten zor.umarym do?ru karar veririm:)
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/06/2007 Saat 15:14
IP
Artt
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 634
Alıntı Artt Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/06/2007 Saat 16:38
Konunun karacahili olarak bir?ey sormadan edemeyece?im,
bu boya tabancalary basyncy nerden alyyor? Hava tüplerinden mi kompresörlerden mi? Kompresör ise gürültü durumu nedir?
Beraber mi satylyr bunlar?

Düzenleyen Artt - 10/06/2007 Saat 16:38
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/06/2007 Saat 17:23
Ykisinden de.
Seslisi var,sessizi var.
Ayry satylyr normalde (istisnalar var).
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/06/2007 Saat 05:38
idris a?abey bu vsr çok pahaly geldi bana.herhalde tercihimi 100g veya 200g'den yana kullanaca?ym.bir ?ey daha sormak istiyorum sizlere.ince i?ler için ,misal 72 ölçek bi spitfire'yn ikinci kamuflaj rengini atmak için bu iki model kullanylabilir mi vede bu i? için ince uç mu gerekiyor?selamlar saygylar
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1408
Alıntı Clumsy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/06/2007 Saat 07:06
100g modeli, ince uçla satylyr hem.
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu de?il canym. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2436
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/06/2007 Saat 11:52
Ben partizanlyk yapyp DeVillbiss Sprite diyece?im. Hele geçen haftasonu bana yapty?y terbiyesizlikten sonra daha da çok sebviyorum aleti.
(Specially thanks to Arkut):}
Consume Ergo Sum
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/06/2007 Saat 14:33
yalym bey kaynak yapmayalym lütfen:)zaten kafam iyice kary?my?.bu double single olayy yüzünden:)
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2436
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/06/2007 Saat 15:12
Spriiiiiiiiite.... Bana sorarsanyz Aztek alyp kurtulun. Zira (benimle alakaly bir?ey tabii o) 1/72 modelleri uzun süre rahat rahat boyadym. Zahmetsizdir, temizlemesi sizi germez, parçaso ucuzdur, kullanymy da rahattyr.
Consume Ergo Sum
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/06/2007 Saat 15:48
Yalym, araya girip konu?maYALIM. Kaynak yapmaYALIM. 1/72 yapyyorum diye yalan atmaYALIM (1/720 daha inandyrycy olur).

100 G alynsyn olay kapansyn. Alynmayacaksa Devilbiss Sprite da olabilir.

"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
phantom80
Üye
Üye
Simge

Alıntı phantom80 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/06/2007 Saat 17:10