Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: Luftwaffe Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Yazar Mesaj
CErginbas
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1160
Alıntı CErginbas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/02/2007 Saat 21:05
Aha bu nasyl bir olay Japon uça?y gibi?
Üretime evet, polemiğe hayır!!!
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/02/2007 Saat 21:15
Gibisi fazla, sonuçta Almanya ve ve Japonya ikinci dünya sava?ynda müttefikler, Almanlar Japon sava? endüstrisinin geli?imi için U-boatlar vasytasyyla bir araba ekipmany Japonyaya yolluyorlar, bu ekipman arasynda 5 adette 109 mevcut, Japonlar 109a bakarak Hien'i tasarlyyorlar, yary?ma dahilinde Serdar Hien modelini yaparken sanyrym bu detayy belirtmi?ti. 109laryn yanysyra 190da yollamy?lar, hatta 190 Hinamarularla Amerikalylara kar?yda uçmu? adamlary dumur etmi?. 163 ve 262inde genel tasarym bilgilerini Almanya Japonyaya vermi?, Japonlarda bu uçaklara çok benzer uçaklar imal etmi? vs vs. Bu ittifak hatta 1941 filminde komik bir ?ekilde (japon denizaltysynda Alman subay ?eklinde) yansytylmy?tyr.
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
Serdar ARBA?
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 26
Alıntı Serdar ARBA? Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/02/2007 Saat 21:31
Japon görünce ben de ?a?yrdym, hikayesini okuyunca daha da ilgimi çekti. Altynda yatan hikayeler daha da de?erli kylyyor bence projeyi. ?imdiden keyifle izledi?im bir çaly?ma oldu. Kolay gelsin...
IP
Toughbeard
Moderator Group
Moderator Group
Simge

Gönderilenler: 405
Alıntı Toughbeard Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/02/2007 Saat 00:26
Japonlar ilk Hien Prototipini (Ki60) kendilerine yollanan DB601 motoru ve BF109 makinaly t?fekleri ile kullanmy?lar.   Performans Kar?yla?tyrmalaryda BF109 ve el geçirilmi? hellcat a kar?y yapylmy?...

Daha sonra Japonlar DB601 motorunun daha hafifi ve kuvvetli versiyonunu Ki61 için ürettiler.

DEvam edebilirsiniz arkada?lar....
Toughbeard

--------------------------
"Even Impossible says I M Possible" - Internetten alinti
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/02/2007 Saat 00:39
Ykinci E modelinin kaba boyamasyny yaptym, vernik öncesi ufak rötu? i?leri var, Kullanylan boyalar RLM 78/79/80

Buda karde?iyle;

Ares
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/02/2007 Saat 01:30
Orjinalini yazan: 311Tomcat

Bu üretkenlikle kimbilir Nisan '08'e kadar neler çykar.
:-)

Kendi yakyn hava destek grubumu ?imdiden hazyrlyyorum;)
Ares
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2435
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/02/2007 Saat 02:12
Iyyy... ben de fon mu olu?tursam bunlara? Du bakem, iki ordan, bir, bir tane daha, iki de ?urdaaan.... hmmm yok abi yetmiyor... belki yeni çykan Barbarossa setini de alsam...my....yetse de ben yetemem zaten. Neyse kolay gelsin...
Consume Ergo Sum
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/02/2007 Saat 09:32
Syrada Dora; tayyare Gerhard Barkhorn'un Christl'y olacak (Rudel'in dorasy olacakty vazgeçtim, belki projenin geli?imi esnasynda bir dora daha toplayabilirim). Mevcut profilleri ve bilgileri kar?yla?tyrdym, üst renklerin 81 82 oldu?u kesinlik kazandy, alt renk için genel kanynyn 76 olmasyna kar?yn son dönem tayyaresi olmasy aletin ve benim 76dan sykylmam sonucu 84 olmasyna karar verdim. Önce kuyruk bölgesine beyaz attym; ortadaki bandy maskeledikten sonra Aeromaster RLM23 rengini Reich bandy için modele tatbik ettim (2 190la uzman olup bu renk yerine Tamiya kyrmyzy kullanan bazy arkada?lar var, tavsiyem RLM23ü iyice tetkik etmeleri keza RLM modelcilere külfet olsun diye uydurulmu? bir kod de?ildir, öyle olsaydy bütün Luftwaffe standart tamiya renklerle biterdi.)

Alta 84 için 262B için zamanynda hazyrlady?ym rengi attym, akabinde üst kamuflaja geçtim. RLM82yi Testors MM2 serisinden kullandym, RLM81 içinse sava?yn sonlary olmasyny gözönüne alyp Floquil'in rengini kullandym. Az rötu? sonrasy verniklenecek. Floquil yapy itibariyle biraz garip oldu?u için saçma sapan parlamakta ?u anda, ama homojen bir vernik yedikten sonra kendine gelecek;)

Ares
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/02/2007 Saat 14:19
Valla Almanlar bunlary görse gözleri ya?aryrdy...

Devam abi devam, süper gidiyor. Benim bile hiç beceremesem de canym 48 uçak çekti ayyptyr söylemesi...
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/02/2007 Saat 00:56
A3ü boyadym, bu uçaktan üç sefer kutu kapa?yndaki kartal kafalyyy yapaca?ym diye almama ra?men bir türlü nasip olmamy?ty (hepsi Türk oldu). Bu sefer azimle kutu boyamasyna sadyk kaldym; ana kamuflaj renkleri Testors 74/75/76; RLM04 PollyS. Ana boyamasy biten modellerin arasyna kaldyrdym bunu da.

Ares
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/02/2007 Saat 04:42
En ba?a, ilk modele döndüm, F8'den A8'e çevirme operasyonuna devam ettim. Kovan yuvalary haricinde bu çevrimdeki en büyük kozmetik fark dy? namlu çyky?larynyn yeri. F8 de kanadyn profilinde tam merkezde olan namlular A8 modelinde merkez hattynyn altyndadyr. Bunu yapabilmek için önce namlu yataklarynyn oturaca?y yuvalary açtym.

Akabinde eritip uygun çapta incelterek çekti?im silindirik çerçeve parçalaryny bu yuvalara oturttum, fazlalyk payy byrakarak kesip ye?il kafayla yapy?tyrdym. Malzeme kemikle?tikten sonra fazlalyklaryny alyp namlularyn oturaca?y delikleri açaca?ym.

Ares
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/02/2007 Saat 06:52
Ylk 19y boyayy hazyr hale getirdikten sonra araya giren bir denizalty neticesinde projeye kysa bir ara verme durumunda kaldym, Boyaya hazyrlama baabynda ikinci 190a yo?unla?tym. Bu 190 A8/R2 varyanty, namy di?er Rammjager. Görev profili yüzünden bu uçaklar gerekirse uçankaleleri dü?ürmek için çarpma yöntemini de benimsediklerinden gövdede ve kanopide bazy ekstra zyrhlar ta?ymaktalar. Bu A8/R2 modelini son zamanlarda bazy arkada?larymyzyn do?ru yolu gösterme çabalaryna önce onlara "bu uçakta zyrh yok, planda göstermemi?, kutu kapa?ynda da yok." deyip akabinde onlary forumlaryndan atarak cevap veren konu uzmanlaryna ithafen Maximovitz'in uça?yny yapmaya karar verdim. Öncelikle bu iddialary yoruma girmeden gömelim;

Resim 1: Kutu kapa?y, oklar zyrhy i?aret etmekte.

Resim 2: Yapym plany , Kutu içindeki A Maximovitz'in uça?yny ifade etmekte

Resim 3: Boyama plany, Tamiya bu detayy burda da atlamamy?.

Ares
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/02/2007 Saat 06:57
...ve uça?yn foto?rafy, ayny foto?rafa bakarak hala zyrh göremiyorum denmesi neticesinde gene oklara ba?vurmak gerekti.

Kitten çykan ekstra zyrhlar kendinden yapy?kanly vinile basylmy?, öncelikle etraflaryndan dikkatlice trimlemek gerekiyor.

Trimledikten sonra zyrhlary yerlerine yapy?tyrdym. Zyrhlaryn üstündeki detaylary (delik ve panel çizgileri) tamiya kalyn basky kullanarak halletmi?, ince bir boyama neticesinde bu detaylar gözükecek durmda olmasyna ra?men bunlary yapy?tyrdyktan sonra panel çizgileri için maket byça?yyla üstlerinden geçtim.

Ares
IP
Captainairbus
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 701
Alıntı Captainairbus Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/02/2007 Saat 12:12
Sanyyorum bu zyrh akla ilk gelen tanklara takylan zyrhla kary?ma ihtimali söz konusu. Herhalde bir reno a?yrly?yndaki uça?a sa?lam olsun diye 250 kiloluk zyrh levhalary takmak komik olurdu.
Ben bu yazyyy ?imdi niye yazdym ki?
ex copilot.
IP
KFKF
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 378
Alıntı KFKF Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 17/02/2007 Saat 20:37
Toughbeard Ares'in evinde cektigi fotografta 10 tane 109 ve 190 vardi. Hepsi bitince yan yana bayagi guzel bir fotograf olur. Bizde 109 ve 190'nin degisik modelleri arasindaki farki gormus oluruz.
Koray Fenman
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/02/2007 Saat 04:28
Bu seriyle beraber toplamda 40 civary olacak herhalde, toplu çekimi yaparym bitince...
Ares
IP
lombak
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 84
Alıntı lombak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/02/2007 Saat 09:20
40 my !! Bu kadar maketi nerde sergiliyorsun,e?in veya annen "yetti gayri hertaraf makeeeeeet ya ben ya maketlerin" demiyormu:D ço?u modelcinin en büyük sykyntysy yer,anne ve e? sorunsaly yanylmyyorsam :)

Düzenleyen lombak - 18/02/2007 Saat 09:20
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/02/2007 Saat 09:46
Do?ru dizme ve raflardaki bo?luklary de?erlendirme;) 109 ve 190lar haricinde 3 katy kadar da bitmi? ba?ka model oldu?uda gözönüne alynyrsa raflara do?ru dizmenin önemi daha da öne çykyyor.
Ares
IP
<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04