Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Tayyareler
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Tayyareler
Mesaj icon Konu: Luftwaffe Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/02/2007 Saat 19:39
Orjinalini yazan: realpainter

Artyk dünya düz deseler inanyrym.

Düz de?il ben yerinde tetkik ettim:))))

Ate? ve gribal enfeksiyon nedeniyle 1 2 gun ara verme durumundayym. Akabinde devam ederiz;)
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/02/2007 Saat 19:55
Yata?yma dönmeden bir güncelleme yapayym;

Kit Tamiya F8 yine, bitece?i versiyon A6, öncelikle uça?y topladym akabinde ön kaputu düzle?tirdim, soldaki açyk renk kaporta Trimaster A6 kaportasy, sa?daki kaporta kapasy bitmi? Tamiya kaportasy, ortadaki kaporta A5 olacak bir sonraki 190yn kaportasynyn kaba hali. Tam formu yakaladyktan sonra gerekli detaylary ekleyip uçaklara ekle?tirece?im.

Ykinci foto?rafymyz A5/6 yapmak için gerekli olan aksesuarlaryn Arkut beyefendinin tadilat setinden kopyalanmy? örnekleri. Motor kaputunu hala bulamady?pym için olany tadil ettim yukardaki adymda, geri kalan kovandy flapty vs bu resinlerden takylacak (A6 ve A5 kitleri Rudorffer ve Novotny'nin uçaklary olacak)

Ares
IP
volkan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 442
Alıntı volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/02/2007 Saat 23:55
Geçmi? olsun. Umarym bir an önce aya?a kalkyp devam edersiniz, biz de 109/190'a doyaryz biraz. Atölye de?il maket fabrikasy ma?allah :)
Sevgi ve Saygylarymla,
volkan.
IP
grond
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 235
Alıntı grond Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/02/2007 Saat 01:23
Bence bu i?te bir bilgisayar hilesi var ama nedir onu bulamyyorum. ( yada ben bi tanesini bile alamamy?ken orda yatan 4 tane boya tabancasyny görünce, inanmak istemiyorum )
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/02/2007 Saat 05:23
öncelikle geçmi? olsun ufuk bey.

gerçekten birden fazla boya tabancasynyn kazanymy nedir?hepsini ayny anda bir i?te kullanyyorsanyz tabi soruyorum bu soruyu.

birde dikkatimi çeken bir husuz ?u,resimlerden birinde üstü putiye bulanmy? bir kaput var.daha sonra bu puti güruhunu ordan nasyl temizleyip maketlerinizdeki o "cillop" görünüme ula?yyorsunuz?:)

tekrardan ?ifalar diler te?ekkür ederim.
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/02/2007 Saat 06:30
Normal ?artlarda tek boya tabancasy genelde her i?e yeter, ama yo?un çaly?ma ortamlarynda birden fazla de?i?ik özellikteki tabancanyn faydasy da yadsynamaz. Ylk tabancamy 17 18 sene önce aldy?ymy gözönüne alarak zaman içinde yeni modelleri alma, eskilerini tadil etme ?eklinde tabanca sayysy do?al olarak artmaktadyr. Tek tip tabanca kullanmamamyn bir avantajy da olasy bir teknik aksaklykta elinizin altynda bir B plany bulunmasydyr. Foto?raftaki tabancalardan bir tanesi Badger 100 LG IL dir, geni? haznesi ve kalyn kafasy sayesinde tek renk boyalamalarda, vernik ve astar atymynda kullanmaktayym. Misal tek renk araba boyarken geni? atan bir pistole ince atana oranla herzaman daha avantajlydyr, di?er pistolelerden ikisi 100G ve VSR90dyr, denk özelliklere sahip olup avantajy çift renk kamuflajlarda ikisini ayny anda kullamanyn rötu? i?ini oldukça hyzlandyrmasydyr (çift pistole, çift renk). Foto?rafta en altta görülen tabancada Super93E dir (iç aksamy 93S parçalaryyla de?i?tirilmi?tir), bu tabancanyn en büyük avantajy aralarynda en ince boya atabilen model olmasydyr (çift ki?ilik 262nin kamuflajy gibi alengirli i?lerde kullanmak için).

Putty olayyna gelirsek, mevcut F8 kaportasy oldukça e?imli oldu?u için düzle?tirme amaçly zymparalama sonrasy bombelerin oldu?u yerlerde delikler olu?mu?tur, bu tip delikleri kapamanyn yollaryndan biri kalyn japonu aktivator yardymyyla deli?e sykyp akabinde tesviye etmektir, ama bu yöntemin ?öyle bir handikapy vardyr. Sertle?mi? japon plasti?e oranla oldukça sert oldu?undan kelli zymparalama esnasynda kullanylan zympara gridi ne olursa olsun iki ayry malzemede ayny oranda a?ynma sa?lamaz, kysacasy japonu yiyecem diye plastikte istenmeyen a?ynmalara yol açabilir.
Ykinci yöntem epoksi tabir edilen putty ile deli?in doldurulmasy ve tesviye edilmesidir, pratiktir ama ilk yöntemin handikapyyla benzer olumsuzluklar ta?yr. Üçüncü ve benim burda kullandy?ym yöntem ise macun yöntemidir. Nildi?iniz gibi macun sürüldükten sonra kuruma esnasynda çökmektedir. Bu nedenle deli?i daha önce foto?raflaryny basty?ym 109 kaportasy yapymdan oldu?u gibi alt taraftan styren yapy?tyrmak suretiyle sa?lama aldym, akabinde macunu çökmeyi gözönüne alyp bolca sürdüm. Bu noktadan sonra yapaca?ym önce takoza ba?lanmy? 400 numara zympara ile yüzeyin kaba formunu vermek akabinde 600 800 ?eklinde kumu incelen zymparalarla yüzeyi "cillop" görüntüsüne kavu?turmak.
Ares
IP
Captainairbus
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 701
Alıntı Captainairbus Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/02/2007 Saat 10:20
Baba sen naaaptyn yaaaa...
ex copilot.
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/02/2007 Saat 19:11
Orjinalini yazan: Captainairbus

Baba sen naaaptyn yaaaa...

Özetle belirtmek gerekirse ?a?yrdym diyebiliriz:)

Kaputuyla oynady?ym ikinci 190 topladym, kanat altlaryna koyaca?ym parçalaryn A8/R2 kitinden artan son parçalara uyum gösterdi?ini görünce resinleri kullanmaktan vazgeçtim.

Kesim a?amalary;

Ares
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/02/2007 Saat 19:13
Bu da son hali.

Ares
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/02/2007 Saat 19:25
Acaba diyorum Ufuk'a iki tane gerçek uçak verip onlary toplatsak.... hem biz ekran ba?ynda hem o uçak ba?ynda rahatlar myyyz acaba cümleten?

Neyse Ufuk sen ?a?yr abi, izlemesi zevkli oluyor :)
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
AKINCI03
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 196
Alıntı AKINCI03 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/02/2007 Saat 22:43
Ufuk kolay gelsin özeniyorum sana valla,ba?arylar muhte?em i?ler yapyyorsun.Eline sa?lyk ?imdiden helal olsun diyorum valla.Selamlar
AIRCRAFT PRODUCTION AND REGENERATION CENTER
IP
311Tomcat
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 71
Alıntı 311Tomcat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/02/2007 Saat 00:49
Bu arada masadaki düzen sahalarda görmeye aly?yk olmady?ymyz görüntüler olu?turuyor.
Bir nevi uçak fabrikasy canym.Ben bir ara 2 tane Spitfire yapayym dedim ayny anda ,yüzüme gözüme bula?tyrdym.
Kolay gelsin diyorum.
Bu üretkenlikle kimbilir Nisan '08'e kadar neler çykar.
:-)

Düzenleyen 311Tomcat - 08/02/2007 Saat 00:52
IP
Toughbeard
Moderator Group
Moderator Group
Simge

Gönderilenler: 405
Alıntı Toughbeard Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/02/2007 Saat 17:29
Yazyyy sabah okudum ama olayy anlamadym... Ufuk kaçtaneye ba?lady neyi neye çevirdi benim jeton dü?medi. Atladym arabaya gittim dayandym kapysyna ayryca yeme?inide yedim :P

Adam A?my?.... Allah korumu? dünyayy. Bu adam Nazi almanyasynda üretim ?efi olsa biterdi dünya...

Toughbeard

--------------------------
"Even Impossible says I M Possible" - Internetten alinti
IP
FIREMAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 307
Alıntı FIREMAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/02/2007 Saat 18:48
yaw fotoshopla neler oluyor yahu :)
Bunlar piyasada bulunan mevcut me109 ve fw 190 fiyatlaryny yukary cekmek için yapylmy? oyun sadece..neymi?,Ufuk Bey hepsini yapynca piyasada kalmayacak diye hucum yapycaz ,thoughbeard bey'de stoktaki 109 ve 109 lary satycak..yer mi Anadolu cocu?u?      :-D

Düzenleyen FIREMAN - 08/02/2007 Saat 18:49
The black sheep among all white ones..
IP
nazilli
Üye
Üye

Gönderilenler: 210
Alıntı nazilli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/02/2007 Saat 19:16
Bunlar yapym a?amasyndaki Luftwaffe modelleri ise, stokta bekleyenlerin sayysyny tasavvur edemiyorum.
It is clear to take off!
IP
Toughbeard
Moderator Group
Moderator Group
Simge

Gönderilenler: 405
Alıntı Toughbeard Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 08/02/2007 Saat 19:32
Orjinalini yazan: FIREMAN

yaw fotoshopla neler oluyor yahu :)
Bunlar piyasada bulunan mevcut me109 ve fw 190 fiyatlaryny yukary cekmek için yapylmy? oyun sadece..neymi?,Ufuk Bey hepsini yapynca piyasada kalmayacak diye hucum yapycaz ,thoughbeard bey'de stoktaki 109 ve 109 lary satycak..yer mi Anadolu cocu?u?      :-D

zaten 1 adet 109 um vardy onuda batur gasp etti... ha ama ufukta stoktaki 109 ve 190 lary görürsen dudaklaryn uçuklar....
Toughbeard

--------------------------
"Even Impossible says I M Possible" - Internetten alinti
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/02/2007 Saat 20:58
Ate? dü?er gibi olunca ufaktan projeye döndüm, 109 T haricindeki di?er kitlerin macunlamasyny filanyny bitirdim, boyama amacyyla 109Elerden birine el attym, ne yapsam diye dü?ünürken pek örne?ine rastlamady?ym bir boyamaya karar verdim.

Önce bir miktar parlak beyaz attym.

Sonra bir miktar maskeleme i?i yaptyktan sonra modelin sa?yna soluna kyrmyzy attym;)

Akabinde 74/75/76 kamuflajyny attym, oto?raflarda gözüken yo?un benek olayyny yansyttym.

Ares
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/02/2007 Saat 21:00
Boyama kanat hücum kenarlary sarylary haricinde tamam, di?er modellerden birkaçynyda boyayyp topuna vernik attyktan sonra dekalleyece?im.

Ares
IP
<< Önceki Sayfa   7 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04