Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Sivil Araçlar
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Sivil Araçlar
Mesaj icon Konu: MAN TGA XXL accident Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
truckmania
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 70
Alıntı truckmania Cevaplabullet Konu: MAN TGA XXL accident
    Gönderim Zamanı: 01/01/2007 Saat 13:58
merhaba arkada?lar ?imdi sizlere çok ilginç bir hikayesi olan modelim tgayy tanytmak istiyorum.bu model benim yapty?ym ilk çekicidir modeli yakla?yk 3 sene önce alyp yapmy?tym ilk yapty?ymda rengi kutudan çykty?y gibi gece mavisiydi bu modeli yapanlar bilir kutudan çykty?y haliyle çok güzel bir rengi var bende rengini hiç de?i?tirmeden öylece yapmy?tym modeli beyaz jantly çok orjinal bir modeldi.yapymyndan alty ay sonra modeli bi tyrcy abimle yurtdy?yna gönderdim model hollandaya gitti geldi.benim abide modeli yolda tyrcy arkada?laryna göstermi? hollandaya gidene kadar modelin baya bi muhabbeti olmu? yollarda dönü?te yugoslavyada bizim abinin çekici yolda aryza yapmy? kupayy kaldyrmak zorunda kalmy? benim modelde üst dolaplardan dü?üp kyrylmy? model bi ay sonra eve geldi?inde tanynmyycak haldeydi çok üzüldüm tabi haliyle ön camlarda telsiz plakalary bile vardy ismail,on the road falan yazyyodu neyse ben modeli attym dolaba bi iki sene hiç dokunmadym sonra bi ara dedim restorasyon yapyyim ?una onunla u?ra?yrken defransiyelin milini kyrdym kafamyn tasy atty ulan dedim madem kaza yaptyn bende sana adam gibi bi kaza süsü veriyim dedim:)) havluya sardym modeli ba?ladym aküyle dövmeye benim hep akü durur çekmecede(bu biraz ?ahanyn taksici muhabbetine döndü ama neyse:)) model paramparça oldu sonuçta syfyrdan yapar gibi tekrar topladym sonuç budur... bu modeli diorama halinde yapmak istiyorum ?imdi bunu de?erlendirirken yarym kalmy? bi model olarak de?erlendrmenizi istiyorum çünkü lastikler haricinde bi eskitmesi falan yok daha u?ra?ylmasy lazym eksoz falan ayryca bi çok parçasyda kutuda duruyo camy buzlanmy? parçalary oraya buraya da?ylmy? bi vaziyet vericem diaromada ayryca kablolary falan fyrlamy? a?zy yüzü da?ylmy? hale getiricem in?allah:))fotolar için kusurabakmayyn bulanyk çykty çünkü daha önceden volvoyla beraber çekmi?tim her türlü görü? öneri ve yorumlarynyzy bekliyorum aty? serbest herkes kafasynaki diaroma hayalini yazabilir bu modelle ilgili kendinize iyi bakyn bol modeller iyi bayramlar...

bazy teknik özellikler yazyim yazmayy unuttum
-körükleri inik vaziyette banttan yaptym havasy inmi? körükleri
-kazanyn ?iddetinden ?aft kyrylmy? ?ase e?ilmi?
-depo orjinal de?il firma sonradan yaptyrmy? depoyu araba heralde irana veya türkmenistana gidiyodu:)) bi depo mazot 5 dolar
-tgalaryn kabini kaza anynda biraz geri gider bu havayy vermeye çaly?tym
-plate nin üzerindeki deli?i ben açtym onun kapanmasy lazym gerçekçi görünmüyo ayryca platedeki ya?y göstermeye çaly?tym
-hurda soyuculary arabanyn hortumlaryny falan almy? heralde hortumlary kestim:))
-kabini mümkün oldu?unca da?ynyk yapmaya çaly?tym diaromada di?er parçalryda koyaca?ym..
kysacasy biraz daha u?ra?yp adam gibi bi diaroma yapmak istiyorum de?erli fikirlerinizle yardymcy olursanyz sevinirim...

IP
rapcity
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 73
Alıntı rapcity Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/01/2007 Saat 16:55
cidden kaza geçirmi? bu nasyl üzüldüm anlatamam
IP
jacko
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 208
Alıntı jacko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/01/2007 Saat 13:35

Gerçekten çok kötü kötü olmu? ama iyi bir diorama ile toparlanabilinir yalnyz aslan bey görmesin bu tyry inme iner valla fikir vermesi açysyndan bir iki resim gönderiyorum

IP
truckmania
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı truckmania Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 03/01/2007 Saat 16:26
aslan abi her zaman ilk yorumu yapmasyyla me?hurdur jako bu sefer geç kaldy:))) hehe bayram tela?esine veriyorum aslan abii nerdesin:))
valla bu scaniayy jabbeke 2004 e getirmi?lerdi galiba ?imdi adyny hatyrlayamyyorum bi model sitesindede yapym hikayesini görmü?tüm bu mavi scanianyn bende buna benzer bi diaroma yapmak istiyorum mesela benim model bi elektrik dire?ine çarpyp yan yatmy? falan olabilir güzel olmazmy? alt tablayyda biraz geni? tutaryz?etrafa da?ylmy? malzemeler falan yanlyz çekici olaca?y için bence daha ho? olur ama ufak bi sorun var bu eskitme i?inde tecrübeli bi karde?imizle oturup bu konuyu konu?mak lazym çünkü bende öle büyük bi eskitme tecrübesi falan yok diaromada hiç yapmadym ayryca gördü?ün gibi fotolarymda berbat:)) yani ka? yapyyyim derken göz çykarmayalym fotolar cidden berbat ya dün modelleri çykardym ulan acaba gerçekten kötümü benim modeller diye yok abi çok güzel görünüyo ama i?te bi mal ne kadar iyi olursa olsun kötü pazarlarsan olmuyo bu arada jako sen ne yapyyosun bu aralar kaç tane modelin var projelerin neler anlat karde?im yaa:)) iki satyrla kaçmayalym siteden abiler:))

Düzenleyen truckmania - 03/01/2007 Saat 16:27
IP
01051977
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 38
Alıntı 01051977 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/01/2007 Saat 12:22
Bu kadar olur...
Daha iyisi aslyny diorama yapmak olabilir. (:
IP
truckmania
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı truckmania Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/01/2007 Saat 15:01
valla oluca?y yere kadar artyk:)) olmady hurdaya veririz yatar bi parkta yeni modellere takylyryz...
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 372
Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/01/2007 Saat 22:36
Selamlar,

Valla bayram tela?y de?il de yeni ba?lady?ym modelin tela?yna kapylynca yorum yazamadym :)
Ben sürekli temiz model yapan biri olarak kirletmeyi ve kaza süsü verilmi? model yapmayy pek sevmiyorum :) Yapylanlara da bir?ey diyemiyorum. Güzel oldu?u sürece yapylan her esere saygym var.
Altta yer alan ve birebir kaza süsü verilmi? dioramayy ben de bir sitede görmü?tüm. Hatta öyle dioramalar var ki gerçe?inden ayyrt etmek imkansyz. Epey bir u?ra?ylmy? ve emek sarf edilmi?.
Ben yaparmyyym diye sorsanyz cevabym "hayyr yapmam" olur.
ZYra normal bir modeli yapmak 2 ay sürerken birde dioramasyna girersem 1 senden evvel bitmez. Üstelik bütün bunlar biraz da yerle alakaly. Avrupalylaryn ço?unlu?u müstakil evlerde hatta villalarda oturuyorlar ve evlerinin bir kysmy bu i? için ayrylmy?. Onlarca diorama, model için büyük bir alana ihtiyaç var. Bunlar yatak altlaryna ya da dolap içlerine konacak kitler de?il bence.
Benim vitrinim de tüm aldy?ym kitleri koymaya yetecek büyüklükte de?il. Bunun gibi 10 tane olsa anca yeter.
Gelelim senin MAN TGA TIR'yna :) hehehe
1. si modeli yaptyktan sonra bir TIR ?oförü ile yurt dy?yna gezdirmeye çykartman hata olmu?.
Bunlar neticede statik ve hassas maketler. Tozlaryny bile alyrken dokunmaya kyyamyyoruz kaldy ki hareket halindeki bir vasytada onlarca gün gitsinler. DÜ?mesi, kyrylmasy son derece normal. ?ahsen onca emekten sonra o hale gelmesine üzüldüm.
Kaza dioramasy nasyl yapylyr gerçekten bilgim yok ama sen dedi?in gibi maketi bir beze saryp üzerine akümülatör ile vurup ezdiysen pek do?ru bir yol izlememi?sin :) hehe
bu benim ?ahsi fikrim. Belkide do?rudur.
Bir de kamyon'un ?asisi öyle bir çarpmanyn etkisi ile o denli yamulurmu onu dü?ünmek gerek. ZYra alt resimlerdeki tyr onca badireden sonra dümdüz dururken bu TIR cin çarpmy? gibi yamulmu? adeta :) hehe
Ke?ke modeli kyrmayyp tamir etme yoluna gitseydin :)
Yine de ellerine sa?lyk diyeyim :)
IP
truckmania
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı truckmania Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/01/2007 Saat 14:48
abi her zamanki gibi en mantykly yorumu yapmy?syn saolasyn... diaroma konusunda görü?lerine katylyyorum çok cesaret isteyen bi i? diaroma yapan arkada?lara falan bakyyorum gerçekten ustalyk isteyen,ayryca mümkün olan en gerçekçi ?ekilde yansytylmasy gereken bi?ey kendime bakty?ymda daha yolun ba?ynda oldu?umu dü?ünürsem ?imdilik zor gibi görünüyor yanlyz ?unu ifade etmem lazym modelde mümkün olan en gerçekçi noktaya ula?mak istiyorum,en gerçekçi...kablolaryyla,borularyyla,küçük çykartmalaryna sibobuna varana kadar mümkün olan en gerçek noktaya ama malesef bi?eylerle u?ra?mak isteyen her türk gibi önümde birsürü engel var yylardayr model yapyyorum anneme göre bunlar hala oyuncak:))odam yok masam ufacyk(benim masayy gören arkada?lar gülmekten kopabilir heralde camiada en küçük masa bendedir ?öyle söyliyim 1m ye 50cm gibi bi?ey:))böyle birsürü ?ey i?te ama bunlar bizi yyldyramaz bu i?e gönül vbermi?iz bi kere ölene kadar devam...o yurt dy?yna gönderme meselesi gerçekten kötü oldu çünkü model yapanlar bilir model yapmayan di?er insanlar modeli nerden tutaca?yny bile bilmez ve dokunur dokunmaz kyrar:))bu kesinlikle böyledir iki kere iki dört o olayda öle oldu bizim güzelim maket bu hallere geldi son olarak aslan baba ?asenin yamulmasy meselesi küçükyaly volvo servisinde ekol transportun kazaly bi volvosunu görmü?tüm ayny bu ?ekilde çarpmanyn etkisiyle ?ase yamulmu?tu muhabbet ettik ordaki ustalarla arkadan yüklü dorse basynç yapmy? öndende araba hyzla çarpyca arada ?ase patlamy? ve ?aft kyrylmy? ayryca kabinide görücektin her tarafy ?i?mi? bi vaziyetteydi arabanyn kaynaklary bile patlamy?ty onu dü?ünerek yaptym dedimya gerçekçilik meraky:))neyse abi sana iyi çaly?malar bol modeller pazartesi benim finaller ba?lyyo devre arasy iyi bi model alyp yapycam...
IP
jacko
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 208
Alıntı jacko Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/01/2007 Saat 16:29

Merhaba ismail ?u an scania projem var onunla u?ra?yyorum ama i? uzun gözüküyor bakalym ilerleme kaydettikce resimlerini göndericem aslyna bakacak olursan bu tyry yedek parça olarakta kullanabilirsin mesela bir tg-a bulup dört çeker bir hale dönü?türebilirsin çokta güzel olur bence kolay gelsin...
IP
Varol
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 142
Alıntı Varol Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/01/2007 Saat 18:07
Orjinalini yazan: truckmania

odam yok masam ufacyk

Truckmania Karde?im sendeki azim ve gayret, her masasy büyük olanda yok.Eminimki harika bir model olacak.

Bu arada dioramada devrilen Tyrda bence mantyk hatasy var.Takla attyktan sonra dorse ile ba?ly kalmasy bence mümkün de?il.

Ba?arylar dilerim.

Sait
IP
truckmania
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı truckmania Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/01/2007 Saat 19:07
ba?ar karde?im saolasyn gerçekten çok güzel olur dört gözle bekliyoruz resimler geldikçe payla?yryz görü?lerimizi tgayy yedek parça olarak kullanmak iyi bir fikir lazym olan parçalary kullanycam di?er modellerde
sait abi saolasyn bana büyük moral oldu bu sözlerin valla yazyny görünce çok iyi hissettim kendimi eyvallah
mantyk hatasyna gelince dorseyi çekiciyle ba?layan plate(pleyt)çok sa?lam malzemeden yapylyyor ayryca dorselerin king pinleri kalyn ve sa?lam bu mevzu biraz yük durumuna ba?ly abi e?er tonajly bi arabaysa böyle bi durumda koparabilir dedi?in gibi biraz mantyk hatasy var gibi çünkü oraya buraya malzemeler koliler saçylmy? ama en iyisi modeli yapan karde?imizle konu?mak:)) kendinize iyi bakyn bol modeller...

Düzenleyen truckmania - 06/01/2007 Saat 19:09
IP
tkvs
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 16
Alıntı tkvs Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/07/2008 Saat 23:54
hani yollarda syksyk kazaya sbep olan dayanyksyz korkuluklar var ya
i?te yan yatyp o korkuluklar aracyn ön camdan kupayy yyrtarak girmi? gibi yapabilirsin
IP
purdey
Üye
Üye

Gönderilenler: 196
Alıntı purdey Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/07/2008 Saat 01:20
Aradan geçen 1 yyl 8 ay içerisinde yapaca?yny çoktan yapmy?tyr zaten.Katylymynyzy güncel konulara yaparsanyz daha mantykly olacaktyr.

Düzenleyen purdey - 24/07/2008 Saat 01:23
IP
truckmania
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı truckmania Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/08/2008 Saat 20:47
mantykly? arkada? belki yeni ba?lady ve hevesli belkide bir profesyonel,yol göstermek istedi nerden biliyoruz?ayryca arkada?yn söyledi?i durumda gayet güzel bir diaroma yapylabilir çünkü aracyn camy yok...te?ekkürler tkvs
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide