Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yapım teknikleri
 Modelsitesi Forumu : Genel : Yapım teknikleri
Mesaj icon Konu: Türk decalleri Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
ardore
Yeni Üye
Yeni Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 26
Alıntı ardore Cevaplabullet Konu: Türk decalleri
    Gönderim Zamanı: 24/11/2006 Saat 02:24
Herkese merhaba italeri 1/48 F-16 üzerinde çalışıyorum yaptığım ilk F-16 olacak ve çıkartmaları Türk Hava Kuvvetleri olsun istiyorum.Ancak Amerikan Yunan ve İsrail hava kuvvetlerine ait çıkartmaları var Tk.Hv.k. ne dönüştürmek için dekalleri nasıl yapabilirim.Yada belli bir Türk filosuna ait detaylara sahip bir decal seti bulabileceğim yer var mı?Daha önce bu konulara ait yayınlanmış bilgiler de varsa yönlendirirseniz sevinirim.Saygılar.
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/11/2006 Saat 05:21
Turkuaz dekal seti edinin. Bir tanesi forslar diğeri numaralar olmak üzere iki set piyasada mevcut. Kullanın, seveceksiniz.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/11/2006 Saat 08:43
TR olan tüm yazıları kendiniz basmanız gerekecek................................................... ...............
IP
ardore
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ardore Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/11/2006 Saat 03:51
Ya aslında birazda onu sormak istedim.bi program falan yada ne bileyim işte nasıl basılıyo bu decaller hiç bi fikrim yok
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
Alıntı pilotcuk Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/11/2006 Saat 04:39
Orjinalini yazan: Burak

TR olan tüm yazıları kendiniz basmanız gerekecek................................................... ...............

aslında tam değil bence.fantomlarda 72 ölçek için pm dekal var.yani modeli beğenmeseniz bile dekaller için yeterli bence.bunun yanında F-16 için zotz dekal 32 ölçek ve 72 ölçek setleri var diye biliyorum.filo amblemleri dahil.F-5 ler ve diğer uçaklar için bir şey söyleyemeyeceğim.dediğiniz gibi basılması lazım.çizim işleri kolay ancak baskı işlemi gerçekten zor bir iş.şu ana kadar 1 kere becerebildim.3 dekal kağıdı mahvettim.siz hesab edin.bunun yanında her türk uçağında gövde yazıları türk olacak diye bir kaide yok bence.tabi size bağlı bir şey bu.bence turkuaz dekal in bayrak ve fors seti,numara seti bir uçağın türk yapılabilmesi için yeterli sayılabilir.tam değil yanlış anlaşılmasn da.örneğin bir C-47 bir Uh-19 spitfire benzeri uçakları sadece bu setlerle yapabilirsiniz.bir de ölçek büyükse reklamcılara gidin tabela yapan falan.gitmeden önce photoshop da veya coreldraw da çizin ölçeğinize boyutuna göre.sonra orada plotter kesim icadlardan size maske gibi çıkartıyorlar.bunlarda işinize yarayabilir.tabi çok ufak şeyleri çıkartamıyor makina...
I feel the need The Need for Speed...
IP
ardore
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı ardore Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/11/2006 Saat 18:42
1/48 ölçek bi modelde herhalde en fazla gerekecek olan üçgen şeklindeki kurtar yazan uyarı ve belki kanopinin kenarındaki türk isimleri olur herhalde onlarda hazır decal setinden çıkmazsa (hele isimleri hiç sanmıyorum)ne yapalım dediğinizi uygulamaya çalışıcaz başarabildiğimiz kadar.
IP
türkmodeler
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 17
Alıntı türkmodeler Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/03/2007 Saat 13:52
istanbul havacylk müzesi plastik model uçak kulubünde emre demirkylyç bu decalleri basty ondana temin edebilirsiniz
sen yenisin dediler bana ek sefer verdiler
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04