Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yapım teknikleri
 Modelsitesi Forumu : Genel : Yapım teknikleri
Mesaj icon Konu: Yanlış kullanım mı yoksa yanlış tercih mi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
sinBAD
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 96
Alıntı sinBAD Cevaplabullet Konu: Yanlış kullanım mı yoksa yanlış tercih mi
    Gönderim Zamanı: 19/10/2006 Saat 16:55

Herkese merhaba,

Uzun bir konu başlıgı oldu ama bir o kadar uzun suredir devam eden airbrush problemim var. Su an Badger markasının 350-4 modelli single action ve alttan beslemeli air brush ını kullanıyorum.Sorunum su ki pre shade atmak istediğimde,siyahın ustune gelecek olan boya cok kalın olup butun siyah boyayı altına alıyor ve adeta yok ediyor.Cogu kez 2.kat boyasını incelttim ama değişen bir sey olmadı.Yine benzeri sorun, kamuflaj yapmak istedigimde ince cizgiler elde edemiyorum,attıgım çizgi kalınlıgı 1cm varıyor ve kalınlıgını değiştiremiyorum. Sorun air brush ın single action olup,atılan boyanın kalınlıgının ayarlanamaması mıdır yoksa tamamen benden mi kaynaklanıyor? Onerebileceginiz bir teknik yada kullanılması gereken baska bir airbrush (double action veya badger a gore baska bir marka) var mı ?
Yardımlar için çok tesekkurler herkese iyi gunler ve iyi maketler.
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/10/2006 Saat 18:06
Çok farklı nedenleri olabilir,boya kıvamı,boya atım açısı ve yükseklik,kullanılan basınç ve tekseferde attığınız boya miktarı....
IP
Muratti
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 623
Alıntı Muratti Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 19/10/2006 Saat 18:16
Badger 350-4 external mix. Yani geniş alan astarlamaya ve örtmeye daha yatkın.
Bende de aynı tip (marka farklı) bir pistole var ve 0.5-0.6' dan ince attığına (tabii tahmin belki de 0.8' dir) daha rastlamadım...
Ayar somunlarıyla oynayıp nozzle' ı hava nozzle' una az daha yaklaştırarak belki az daha ince çizgi elde edebilirsiniz...
Ben denedim olmadı ama Badger çok daha kaliteli bir marka sonuçta; mümkün olabilir onda daha ince ayar.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide