Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Malzemeler
 Modelsitesi Forumu : Genel : Malzemeler
Mesaj icon Konu: Badger100g & TAMİYA(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
Muratti
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 623
bullet Gönderim Zamanı: 06/10/2006 Saat 18:59
Orjinalini yazan: ice77

peki tamiyanın airbrushunu kullanan arkadaşlarım varmı onların fikirleri neler acaba tamiya hakkında....

Bende spray works single action var. Elim alışana kadar evde ne kadar kağıt ve parlak yüzeyli malzeme bulduysam test için boyadım. Şimdi fena değil aramız. Temizliği kolay ve sorunsuz. Ama kutusundan nozzle anahtarı ve hortumu vs çıkmıyor. Onun için de eski bir kulaklık kablosundan tek tek tel çıkartıp selülozik tiner yardımıyla harbileme metodunu geliştirdim. Yumuşak hareketlerle temizliyorum...

Double action için ise Badger 100LG' de karar kıldım. İlk fırsatta alıyorum.
IP
Atilla Sülün
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 579
bullet Gönderim Zamanı: 07/10/2006 Saat 01:39
hepinize teşekkürler. inşallah yeni airbrush ım hayırlı olur.sayın flashback sizde de mi 100 lg var?
IP
Flashback
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 321
bullet Gönderim Zamanı: 07/10/2006 Saat 02:24
Benimki 100g Atilla bey,sizinkinin boya haznesi büyük,ben ilk aldığımda bana küçük görünmüştü ama öyle olmadığını kullanınca anladım şu an gayet memnunum,sanırım sizinkinin fine,medium ve heavy kafa seçenekleri var benimkinin fine ve medium bunun dışında çok fark varmı bilmiyorum,tekrar hayırlı olsun.
Tuna Onay
IP
Atilla Sülün
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 07/10/2006 Saat 05:26
boya haznesi dışında bir farkları daha var. benimkinde tetik önünde bir ayar vidası var. fakat şu anda ben de daha ne işe yaradığını bilmiyorum. benim airbrush fine. zaten hepsi o şekilde geliyormuş. ben daha sonra bir de medium ya da heavy kafa almayı düşünüyorum.
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 759
bullet Gönderim Zamanı: 07/10/2006 Saat 05:33
vidayla tetiği istediğiniz noktada tutabiliyosunuz....sabit kalınlıkta çizgiler çekecekseniz işe yarıyo...bir nevi single action olarak kullanıyosunuz...
IP
Atilla Sülün
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 07/10/2006 Saat 06:06
teşekkürler sayın batur.
IP
ice77
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 155
bullet Gönderim Zamanı: 07/10/2006 Saat 10:51
Valla açıklamalar çok güzel arkadaşlar e anlayan arkadaşlarımız sağolsun bizleri bilgisiz bırakmıyorlar birde şu mini kompresörler hakkında bilgi alabilirmiyiz sayın üstadlar mini kompresölerde (Hava Deposu) olanı varmı acaba....Öyle büyük birşey alırsak evde hanımdan bayağı fırça yeriz :))) zaten evin altını üstüne getiriyoruz bir oğlanla birde benim gibi koca çocukla uğraşıyor birgün kovalıycak oklavayla :)))
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 759
bullet Gönderim Zamanı: 07/10/2006 Saat 11:22
IP
ice77
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 155
bullet Gönderim Zamanı: 07/10/2006 Saat 23:57

batur arkadaşım bende biliyorum kesinlikle sitede bu linkin bulunduğunu yinede çok teşekkür ederim ama bu konuyuda burada tartışmak ta gerekli kompresörlerden bahsetmek hanginin yararlı olucağını hanginin yararlı olmayacaığını anlatmak anlamak gerekli bu bilgiyide tüm üstadlardan almak gerekli bencede saygılar sunarım....
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1212
bullet Gönderim Zamanı: 08/10/2006 Saat 00:04
Batur bey konunun defalarca tartışıldığını, en iyi tavsiyelerin orada bulunduğunu belirtmiş. Herkes tekrar tekrar aynı şeyleri yazmak istemeyebilir.

En çok sorulan soruların yer aldığı bir bölüm açtık. Bu bölümde ; daha önce tartışılmış, en sık sorulan, konuyla ilgilenen herkese yeterince açıklayıca bilgiler verecek başlıklar toplanıyor. Airbrush, kompresör vs. hakkında açılan genel başlıklar bundan böyle oraya yönlendirilecektir.
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04