Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Sikça Sorulan Sorular
 Modelsitesi Forumu : Genel : Sikça Sorulan Sorular
Mesaj icon Konu: Airbrush ! Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   8 Sonraki >>
Yazar Mesaj
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/09/2006 Saat 19:28
Orjinalini yazan: Paranoyak

Bu kadar yazılanlardan sonra hala Aztek,Badger kelimelerini görmek tuhafıma gitmiyor da değil hani?(Kullanmış olsam belki de çamur bile atarım ama ...) :))

Abartmaaaaa.... :)
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
Muratti
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 623
Alıntı Muratti Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/09/2006 Saat 19:45
Orjinalini yazan: İdris

WD 40 ı iyi temizleyinde başınıza bela olmasın.
Gerçi ben tavsiye etmem ama isteyen şansını dener :)) .

Niye abi ? Dalgınlıkla temizlemeyi unutup boyaya başlamadıkça ne olabilir ki ?

O da worst case scenario' da bir hidrofil pamuk parçasını tinere batırıp silmekten ibaretse...
IP
Muratti
Üye
Üye
Simge

Alıntı Muratti Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/09/2006 Saat 19:51
Abi tonla marka var adını bile duymadığımız Richpen' inden Ben Bilmem O Da Nesi' ne kadar. Bissürüü review yapan site var, buradaki dostlarımız var...

Ben herkes başka şeyler söyledi tuttum Tamiya aldım... Biraz da içinden (cebin ve cüzdanın) gelene kulak vermek lazım...

Sonuçta bu işten ekmek yemiyoruz; en kralını almaya ben gerenk görmüyorum... 375 dolara set var Paasche miydi neydi... Ne lüzum var o parayı bi airbrusha gömmeye? Al 150 kaada bi tane, iyi bak tamam işte...
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/09/2006 Saat 09:16
WD 40 yapıştığı yüzeyden kolay kolay çıkmaz.Zaten amacı yüzeye yapışıp,bir yüzey oluşturup kaygan bir ortam yaratmak.
Pistolenin iğnesi temiz değilse attığınız boya da temiz olmaz.
Bana pek akılcı gelmedi ama isteyen tabiiki deneyebilir.

Zaman geçtikçe boya tabancası hakkındaki fikirleriniz değişecek gibi geliyor bana :)).
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/09/2006 Saat 10:07
Sptite ın tek derdi; haznesinin kapagı takılırken aleti yere düşürmek; kapak direkt kastırıp hazneyi kırıyor, 2 sprite ı bu yüzden haşat ettim ve çok sevmeme rağmen sırf bu nedenle pistole değiştirdim bundan 12 sene önce (muhtemelen memleketteki ilk iki badger cıdan biriyim)
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
Muratti
Üye
Üye
Simge

Alıntı Muratti Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/09/2006 Saat 18:41

WD 40 yapıştığı yüzeyden kolay kolay çıkmaz.Zaten amacı yüzeye yapışıp,bir yüzey oluşturup kaygan bir ortam yaratmak.

Zaman geçtikçe boya tabancası hakkındaki fikirleriniz değişecek gibi geliyor bana :)).

İyiye mi kötüye mi doğru ?   :)

Ya zaten ben havacılık mesleğinin verdiği "backup" ya da "redundancy" kavramları yüzünden hep yedek bulundurma hastalığım vardır. Şu anda aslında 3 tane airbrush' ım var. Bir Badger external ("çocukluktan" kalma) Bir tane internal feed siphon feed (markasını hatırlayamıyorum) bir de en son aldığım Tamiya G-feed single action.

Sırada sizlerden gelen yoğun talep ve psikolojik baskı üzerinde bi double action çekceez... Sanırım bu kez Iwata Eclipse serisinden birşey üzerinde karar kılacağız...

Sprite' a diyecek birşeyim yok ama tereddüt doğdu bi kez. Bir de resimlerini kıyaslama gibi bir hastalığım var. (Görsel zeka olayı)

OK İdris Beyciğim WD40 son kez uygulanmıştır... Ama iğnenin veya nozzle' un ihtimal de olsa oksidasyonuna karşı bir koruma tedbbiri söyleyim bana. Uygun bir boyuttaki kavanozda thinner' da mı saklamalı? Hem mikroskopik boya artıkları da erir gider...

Yaw tamam abi, tamam şaka yaptık... Bakırköy' ü araman falan lazım değil   :D

Selam ve saygılar.
IP
r.c.x
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 6
Alıntı r.c.x Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/09/2006 Saat 04:22
Mrb arkadaşlar;

Ben Sitede yeniyim ama modelcilik ile 2 senedir ilgileniyorum.Genelde r/c modelcilik ile ilgileniyorum, ama sonradan statik modellere olan ilgim beni buraya çekti.

Airbrush ile ilgili sitede yazılanların hepsini okudum, kompresörler konusunda bilgi edindim şimdi sıra almaya geldi...

Ben statik modellere mükemmel efekler, gölge oyunları filan yapmayı düşünmüyorum sadece airbrush ile boyamak istiyorum...

1-Sanayi kompresörleri almayı düşnüyordum vazgeçtim ve sizin sitede önerdiğiniz; blue mini veya deposuz bir kompresör alacam.İnternetten üzerinden bu kompresörleri sipariş verebileceğim bir yer var mı? yurt içi olursa sevinirim.

2-İki çeşit airbrush var birisi hobi seti olarak geçiyor diğeri sanayi airbrush diye geçiyor.Birisi plastik sanırım, kompresöre takmak için metal olanı mı almak gerekiyor?

3-Düşüncemi değiştirmek isteyen, bu konuda ne söyleyebilir?

Teşekkur ederim.
IP
r.c.x
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı r.c.x Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/09/2006 Saat 04:30
paasche ve badger marka kompresörleri türkiyede nereden bulabilirim.
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/09/2006 Saat 05:09
Paasche, ITM'de bulunabilir, adres, dükkanlarda var.

Badger ise Tersane Model'de bulunabilir. Eğer Istanbul'da değilseniz, www.hobici.com'dan da sipariş vermeniz mümkün, Badger'ın orada da olması gerek.

Sanayi tipi airbrush ile maket boyamak biraz zor olabilir, bilginiz olsun.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
özgür taşkıran
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 123
Alıntı özgür taşkıran Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/09/2006 Saat 07:05
Sanıyorum Iwata'yı Türkiye'de satan bir kuruluş yok. :(

Düzenleyen özgür taşkıran
IP
r.c.x
Yeni Üye
Yeni Üye

Alıntı r.c.x Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/09/2006 Saat 07:20
Bi de arkdaşlar bu blue mini 120V istiyor.Blue mini kullananlar bu sorunu nasıl halletti?
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/09/2006 Saat 11:10
Orjinalini yazan: r.c.x

Bi de arkdaşlar bu blue mini 120V istiyor.Blue mini kullananlar bu sorunu nasıl halletti?

Ben blue mini kullanıyorum ve üzerinde elektiriksel herhangi değişiklik yapmadım. Zaten altında 220-250V yazıyor. Belki yurdışında 120V modelide vardır.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
CErginbas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1160
Alıntı CErginbas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/09/2006 Saat 20:29
Orjinalini yazan: r.c.x

Onların 220V da çalışabilmesi içni gerekli değişiklikleri Türkiye'de satış öncesi yapıyorlar sanırsam. Benim blue mini kompresörün elektrik fişi Türk Malı.
Üretime evet, polemiğe hayır!!!
IP
nazilli
Üye
Üye

Gönderilenler: 210
Alıntı nazilli Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 11/09/2006 Saat 20:38
Bende sprite 0,7 mm ve 0,3 mm olanı var. 0,7 mm olanı ile neredeyse herşeyi yapabiliyorum ancak 0,3 mm yi hala kullanmayı beceremedim bir türlü inceltme oranını ayarlayamıyorum galiba.çok inceltiğimde boya yüzeyde dağılıyor az inceltiğimde boya nozzle'dan çıkmıyor. Onun dışında çok memnunum sprite'dan. Gövdesi hem plastik hemde metal aksamdan oluşuyor ama ben temizleme aşamsında makineyi parçalarını söktükten sonra tamamen selülozik tinere atıyorum 1 veya 2 gün kaldıktan sonra çıkarıyorum temizliyorum plastik aksamda herhangi bir erime çatlama veya bozulma meydana gelmedi.

Düzenleyen nazilli
It is clear to take off!
IP
puxavida
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 31
Alıntı puxavida Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/09/2006 Saat 00:21
Karakancalos daha once bu baslikta sormus ancak cevap alamamis. Ben de hatirlayim istedim; Felix marka Airbrush'i deneyen ya da kullanan var mi? Kalitesi nasildir.
http://www.felix-tr.com
IP
Atilla Sülün
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 579
Alıntı Atilla Sülün Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/09/2006 Saat 08:36
peki paasche için hangi modeli tavsiye edersiniz? son mesajlara bakılırsa konunun yönü sapmakta. toparlamakta fayda var.
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/09/2006 Saat 10:23
Orjinalini yazan: Muratti

İyiye mi kötüye mi doğru ?   :)

Doğruya doğru.
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 12/09/2006 Saat 10:27
Orjinalini yazan: Muratti

Ya zaten ben havacılık mesleğinin verdiği "backup" ya da "redundancy" kavramları yüzünden hep yedek bulundurma hastalığım vardır. Şu anda aslında 3 tane airbrush' ım var. Bir Badger external ("çocukluktan" kalma) Bir tane internal feed siphon feed (markasını hatırlayamıyorum) bir de en son aldığım Tamiya G-feed single action.

Parçaları uymadığı sürece değil 3 ayrı marka,3 ayrı model bulundurmak bile dertlidir.
Servisi olduğu sürece yeteri kadar yedek parça bulundurmanız içinizi rahat ettirmeye kafidir sanırım.

Düzenleyen İdris
IP
<< Önceki Sayfa   8 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma