Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
My Name is Earl
 Modelsitesi Forumu : Ortak Proje Gruplari : My Name is Earl
Mesaj icon Konu: Emroglanin Bitmeyen Modeller Senfonisi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Konu: Emroglanin Bitmeyen Modeller Senfonisi
    Gönderim Zamanı: 13/08/2006 Saat 01:26
Senfonimizin ilk bölümü - Jolly Roger'in Laneti- Karma Vurusu:

Yaklasik üç senedir "üretimde" olan, zaman zaman elime alip bir seylerini yaptigim ama nihayetinde dolabin kösesinde terkedilerek lanetiyle maket yapmama engel olan tayyaredir kendisi. Bu uçak sebebiyle 72 uçak yapma basiretim baglanmistir. Uçagin kendisi o kadar lanetlidir ki, dolaptan çikarirkan bile kötü bir kaza sonucu ayak basparmagim ezilmis ve daha trajik hale gelebilecek bir kaza ucuz atlatilmistir. Resmini çekerken fotograf makinasinin bozuldugunu ve yedek makinayla çekim yapildigini da belirtmeden geçemiyorum. Kendisi, yarim biraktigim modeller arasindaki bas utanç kaynagi.

1/72 Academy F-14A, Heller decalleriyle Jolly Rogers VF-84 filosuna dahil bir uçak haline gelecek, kismetse.

Madem böyle yola çiktik, o zaman bu uçak bitecek. Yoksa Rahmi'ye kargolayip ona bitirtmeyi düsünüyorum :)Aslinda bastan öyle mi yapsak, ben yapinca bir halta benzemeyecek nasilsa.

Bölüm 2: "Jeep'in sesi uzaktan hos gelir"

Efenim, bu kardesler de Jeep ortak projesinde baslanmis 1/35 ölçekli Italeri ve Tamiya Jeepler. Proje gazinin kaçmasi ve benim figür sekillendirmek konusundaki deneme çalismalarim sebebiyle kenara konan ve yine dolapta unutulan bir eser. Biraz askla çalisilsa bitecek gibi, aksi gibi figürleri bile hazir, ama nafile kaderine terkedilmis. Bitirilmesi düsünülen 2. projedir.

Düzenleyen Emroglan
"Yeşil Vadi bizim."
"Hayır bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayın küçük enişteyi!"
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/08/2006 Saat 01:30
Bölüm 3: "Madem çiktik araziye, sirtimi kasi Pakize"

Efendim, Jeeplerle araziye çiktik madem, bu kulunuz da Revell firmasindan 1/35 Marder 1 A3. Kendisi boya bekliyor, tarette de biraz tesviye isi var. Ha dolapta neden terkedildi derseniz, NATO'nun EURO kamuflajlarindan biri uygulanacagi için baska ayni kamuflaj atilacak aletleri bekliyordu. Su an için yaptigim bir TSK M-113'ü yetistirip onunla aradan çikartmayi düsünüyorum. Ha neden beklettim koskoca 35 ölçek araci ben de bilmiyorum.

Bölüm 4: "Serin daglardan sicak çöllere, bayirilim Misirli dansözlere"

Senfonimizin bu hazin bölümünde, 4 yildir depomuzda bekletilerek yillandirilan, ana boyasi dahil her seyi hazir fekat decal eksikligi nedeniyle dolapta beklemeye alinan, sonra da yavas yavas itilerek dipte kalan bir Sdkfz 222, Tamiya 1/35 (Yalan aslinda 1/32 ölçek, gazimin kaçmasinda payi var). Uygun Afrika Korps decali bulursak kendisini Misir çöllerine yallahlayacagiz.

Bitti mi... bitmedi, bir de sivil senfonisi besteledim size.

Düzenleyen Emroglan
"Yeşil Vadi bizim."
"Hayır bizim".
"Öaaaaööa"
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1206
Alıntı Rahmi K. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/08/2006 Saat 01:54
Digerlerini anlamam ama o F-14 bitmis gibi bir sey. Aksama bitmisini basarsin :D
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/08/2006 Saat 02:06
Basamam çünkü burun tarafindaki siyah bölüme bakarsan çok düzensiz, bir türlü istedigim gibi olmuyor... Aslinda bunu son terketme sebebim de oraya sinir olmamdi sanirsam. Düzgün maskeleme becerisi sifir oldugundan (sirf maskelememe inadi yüzünden pistole kullanimim gelisti) orayi bir türlü düzgün yapamadim.

Acaba Kaan'in yaptigi gibi çekiçlesem mi? Çekiçlemek bitmisten sayiliyor mu? :)
"Yeşil Vadi bizim."
"Hayır bizim".
"Öaaaaööa"
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1206
Alıntı Rahmi K. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/08/2006 Saat 02:17
Eskitirsin arada kaynar gider ne olacak. Amaç bitirmek, bas vernigi gitsin ;)
IP
panzerjager
Üye
Üye

Gönderilenler: 651
Alıntı panzerjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/08/2006 Saat 18:30
ben de pistole iyi olmadigindan maskeleme olayinda acayip ustalastim :)) sivil arabalarin cam fitillerini bile maskeleyip boyuyorum.
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/08/2006 Saat 20:46
Güçlerimizi mi birlestirsek ne yapsak?
"Yeşil Vadi bizim."
"Hayır bizim".
"Öaaaaööa"
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/08/2006 Saat 21:16
Elimdeki yarimlar bana yeter ::D haydi sen de bitir sunlari Rahmi abinin belirttigi gibi F-14 bitsin artik eskiyecek yoksa :) Bununla birlikte Jolly Roger'in laneti ifadesi biraz tuhaf görünüyor :D

Bu arada Burak kamuflaj yaparken de maskeleme yapiyor musun? malum benim de kamuflaj sorunum var.

Düzenleyen ardeth
Bu dünya fanidir sakın aldanma, mağrur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2384
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/08/2006 Saat 22:44
Efenim??? Orda kastedilen ben degilim gerçi de (malum, filo ismi) benim de arkadas üzerinde bir lantim olabilir ancak bu olsa olsa B25 üzerinden olur. Hanimis Emre'm?:}
Ben de oturup yarimlarimi yüklemeye baslasam site kapanir:} Allah'dan dijital fotograf makinem yok.

Not: Su anda agzimda sol Sidewinder pilonundan bir F-5F tuttugumu farkettim, yoksa maket mi yapiyorum ben...inanmam!!!!!
Consume Ergo Sum
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/08/2006 Saat 23:58
Coli maketlerini yeme diye kaç kere daha söylemek lazim kardesim sana?

Valla söz yapacagim o B-25'i de, önce bir uçak yapmayi ögreneyim ki (su an kurstayim) tadi çiksin yazik yoksa.
"Yeşil Vadi bizim."
"Hayır bizim".
"Öaaaaööa"
IP
heydrich
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 408
Alıntı heydrich Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/08/2006 Saat 07:04
geyik yapmaayıııın...maket yapın...hadi coli , hadi emre , bu kadar yazı yazacağınıza uygulamaya geçin ama..

2 senedir bekliyormuş , bide utanmadan yazılıyo , hiç yakıştıramadım emre...1 hafta içinde bite bu maket...haa bu arada yalım kardeşimin evinde bitmeyenleri , yarımları görseniz , ooooo...:)))

ben kendime tabii toz kondurmuyorum...
vileda'dan isin kilici olurmu
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2384
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/08/2006 Saat 21:46
Ben kondurayim:} "Iki yarisma arasi bir maket, fazlasina gerek yok" benim lafim mi???:} 2 sene ne ki, bende Idris abiden aldigim ilk cici hala duruyor. 10 sene oldu sanirim. Monogram 1/72 F4J. Kokpitine baktikça katledesim gidiyor ben de gidip airfix filan yap(mi)yorum.
Consume Ergo Sum
IP
panzerjager
Üye
Üye

Alıntı panzerjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/08/2006 Saat 03:08
Orjinalini yazan: Emroglan

Güçlerimizi mi birlestirsek ne yapsak?

iyi fikir aslinda. neden olmasin
IP
panzerjager
Üye
Üye

Alıntı panzerjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/08/2006 Saat 03:09
Orjinalini yazan: ardeth

Bu arada Burak kamuflaj yaparken de maskeleme yapiyor musun? malum benim de kamuflaj sorunum var.

yok. kamuflaj yaparken maske kullanmiyorum sivil araçta kullaniyorum
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04