Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
My Name is Earl
 Modelsitesi Forumu : Ortak Proje Grupları : My Name is Earl
Mesaj icon Konu: Emroglanın Bitmeyen Modeller Senfonisi Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Konu: Emroglanın Bitmeyen Modeller Senfonisi
    Gönderim Zamanı: 13/08/2006 Saat 01:26
Senfonimizin ilk bölümü - Jolly Roger'ın Laneti- Karma Vuruşu:

Yaklaşık üç senedir "üretimde" olan, zaman zaman elime alıp bir şeylerini yaptığım ama nihayetinde dolabın köşesinde terkedilerek lanetiyle maket yapmama engel olan tayyaredir kendisi. Bu uçak sebebiyle 72 uçak yapma basiretim bağlanmıştır. Uçağın kendisi o kadar lanetlidir ki, dolaptan çıkarırkan bile kötü bir kaza sonucu ayak başparmağım ezilmiş ve daha trajik hale gelebilecek bir kaza ucuz atlatılmıştır. Resmini çekerken fotoğraf makinasının bozulduğunu ve yedek makinayla çekim yapıldığını da belirtmeden geçemiyorum. Kendisi, yarım bıraktığım modeller arasındaki baş utanç kaynağı.

1/72 Academy F-14A, Heller decalleriyle Jolly Rogers VF-84 filosuna dahil bir uçak haline gelecek, kısmetse.

Madem böyle yola çıktık, o zaman bu uçak bitecek. Yoksa Rahmi'ye kargolayıp ona bitirtmeyi düşünüyorum :)Aslında baştan öyle mi yapsak, ben yapınca bir halta benzemeyecek nasılsa.

Bölüm 2: "Jeep'in sesi uzaktan hoş gelir"

Efenim, bu kardeşler de Jeep ortak projesinde başlanmış 1/35 ölçekli İtaleri ve Tamiya Jeepler. Proje gazının kaçması ve benim figür şekillendirmek konusundaki deneme çalışmalarım sebebiyle kenara konan ve yine dolapta unutulan bir eser. Biraz aşkla çalışılsa bitecek gibi, aksi gibi figürleri bile hazır, ama nafile kaderine terkedilmiş. Bitirilmesi düşünülen 2. projedir.

Düzenleyen Emroglan
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/08/2006 Saat 01:30
Bölüm 3: "Madem çıktık araziye, sırtımı kaşı Pakize"

Efendim, Jeeplerle araziye çıktık madem, bu kulunuz da Revell firmasından 1/35 Marder 1 A3. Kendisi boya bekliyor, tarette de biraz tesviye işi var. Ha dolapta neden terkedildi derseniz, NATO'nun EURO kamuflajlarından biri uygulanacağı için başka aynı kamuflaj atılacak aletleri bekliyordu. Şu an için yaptığım bir TSK M-113'ü yetiştirip onunla aradan çıkartmayı düşünüyorum. Ha neden beklettim koskoca 35 ölçek aracı ben de bilmiyorum.

Bölüm 4: "Serin dağlardan sıcak çöllere, bayırılım Mısırlı dansözlere"

Senfonimizin bu hazin bölümünde, 4 yıldır depomuzda bekletilerek yıllandırılan, ana boyası dahil her şeyi hazır fekat decal eksikliği nedeniyle dolapta beklemeye alınan, sonra da yavaş yavaş itilerek dipte kalan bir Sdkfz 222, Tamiya 1/35 (Yalan aslında 1/32 ölçek, gazımın kaçmasında payı var). Uygun Afrika Korps decali bulursak kendisini Mısır çöllerine yallahlayacağız.

Bitti mi... bitmedi, bir de sivil senfonisi besteledim size.

Düzenleyen Emroglan
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1212
Alıntı Rahmi K. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/08/2006 Saat 01:54
Diğerlerini anlamam ama o F-14 bitmiş gibi bir şey. Akşama bitmişini basarsın :D
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/08/2006 Saat 02:06
Basamam çünkü burun tarafındaki siyah bölüme bakarsan çok düzensiz, bir türlü istediğim gibi olmuyor... Aslında bunu son terketme sebebim de oraya sinir olmamdı sanırsam. Düzgün maskeleme becerisi sıfır olduğundan (sırf maskelememe inadı yüzünden pistole kullanımım gelişti) orayı bir türlü düzgün yapamadım.

Acaba Kaan'ın yaptığı gibi çekiçlesem mi? Çekiçlemek bitmişten sayılıyor mu? :)
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
Rahmi K.
Admin Group
Admin Group
Simge
+ + +

Gönderilenler: 1212
Alıntı Rahmi K. Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/08/2006 Saat 02:17
Eskitirsin arada kaynar gider ne olacak. Amaç bitirmek, bas verniği gitsin ;)
IP
panzerjager
Üye
Üye

Gönderilenler: 651
Alıntı panzerjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/08/2006 Saat 18:30
ben de pistole iyi olmadığından maskeleme olayında acayip ustalaştım :)) sivil arabaların cam fitillerini bile maskeleyip boyuyorum.
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/08/2006 Saat 20:46
Güçlerimizi mi birleştirsek ne yapsak?
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/08/2006 Saat 21:16
Elimdeki yarımlar bana yeter ::D haydi sen de bitir şunları Rahmi abinin belirttiği gibi F-14 bitsin artık eskiyecek yoksa :) Bununla birlikte Jolly Roger'ın laneti ifadesi biraz tuhaf görünüyor :D

Bu arada Burak kamuflaj yaparken de maskeleme yapıyor musun? malum benim de kamuflaj sorunum var.

Düzenleyen ardeth
Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2434
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/08/2006 Saat 22:44
Efenim??? Orda kastedilen ben değilim gerçi de (malum, filo ismi) benim de arkadaş üzerinde bir lantim olabilir ancak bu olsa olsa B25 üzerinden olur. Hanimiş Emre'm?:}
Ben de oturup yarımlarımı yüklemeye başlasam site kapanır:} Allah'dan dijital fotoğraf makinem yok.

Not: Şu anda ağzımda sol Sidewinder pilonundan bir F-5F tuttuğumu farkettim, yoksa maket mi yapıyorum ben...inanmam!!!!!
Consume Ergo Sum
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/08/2006 Saat 23:58
Coli maketlerini yeme diye kaç kere daha söylemek lazım kardeşim sana?

Valla söz yapacağım o B-25'i de, önce bir uçak yapmayı öğreneyim ki (şu an kurstayım) tadı çıksın yazık yoksa.
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
IP
heydrich
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 408
Alıntı heydrich Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/08/2006 Saat 07:04
geyik yapmaayıııın...maket yapın...hadi coli , hadi emre , bu kadar yazı yazacağınıza uygulamaya geçin ama..

2 senedir bekliyormuş , bide utanmadan yazılıyo , hiç yakıştıramadım emre...1 hafta içinde bite bu maket...haa bu arada yalım kardeşimin evinde bitmeyenleri , yarımları görseniz , ooooo...:)))

ben kendime tabii toz kondurmuyorum...
vileda'dan isin kilici olurmu
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2434
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 15/08/2006 Saat 21:46
Ben kondurayım:} "İki yarışma arası bir maket, fazlasına gerek yok" benim lafım mı???:} 2 sene ne ki, bende İdris abiden aldığım ilk cici hala duruyor. 10 sene oldu sanırım. Monogram 1/72 F4J. Kokpitine baktıkça katledesim gidiyor ben de gidip airfix filan yap(mı)yorum.
Consume Ergo Sum
IP
panzerjager
Üye
Üye

Alıntı panzerjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/08/2006 Saat 03:08
Orjinalini yazan: Emroglan

Güçlerimizi mi birleştirsek ne yapsak?

iyi fikir aslında. neden olmasın
IP
panzerjager
Üye
Üye

Alıntı panzerjager Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 16/08/2006 Saat 03:09
Orjinalini yazan: ardeth

Bu arada Burak kamuflaj yaparken de maskeleme yapıyor musun? malum benim de kamuflaj sorunum var.

yok. kamuflaj yaparken maske kullanmıyorum sivil araçta kullanıyorum
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04