Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yarışma ve Sergiler
 Modelsitesi Forumu : Duyuru ve Uyarılar : Yarışma ve Sergiler
Mesaj icon Konu: YARIŞMA Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
KENAN
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 163
Alıntı KENAN Cevaplabullet Konu: YARIŞMA
    Gönderim Zamanı: 10/08/2006 Saat 19:55
Arkadaşlar hepinize merhaba;
Aranıza yeni katılmış biri olarak bu yarışma konuları hakkında biraz fikirde bulunmak istiyorum.Bu arada yarışmalara katılacak kadar modelciligi çok iyi bilmiyorum ama bu yarışmalarda çıkan modelleri izlemekten zevk alıyorum.
1)Bu sayfalarda modelcilikle ilgili herşeyi paylaşıyoruz ama bir türlü organize olamadıgımızı görüyorum.
2)Armorama veya diger portalda ki gibi bir konu seçip onun üstünde yogunlaşıp ,bu konuya katılacaklar sadece ilgili kişiye mesajla katılacagını bildirse.
3)Her ay yeni bir konu seçilse.(figür,uçak,tank,diorama)
4)Amaç sadece eylenmek,hatalarımızı görüp daha iyiyi yapabilmek ve bence en önemlisi maketciligi biraz da yeni başlayanlara özendirmek,sevdirmek.

IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1408
Alıntı Clumsy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/08/2006 Saat 20:50
Sayın Kenan bey;
Belki yanıtı vermenin aslında site yöneticilerinin daha uygunu olduğu halde yine de kanımca bazı şeyleri yazmak istedim.
1) Oturduğunuz yer İstanbul olarak gözüküyor, her yerde çeşitli zamanlarda çeşitli olaylar gerçekleşiyor. Şu an Anadolu yakasında bulunan "Natilius" alışveriş merkezinde bir sergi var aynı mekanda uzaktan kumandalı araba ve gemi aktiviteleri de yürütülmekte. Son bir kaç sene Borusan Oto' nun İstinye' deki yerinde yarışmalar düzenlenmekte. Koç Müzesi' ndeki ilk yarışma maalesef devamı gelemeyen bir çalışma ama gelmeyen değil ve de bir organizasyonun sonucuydu. Havacılık Müzesi' ndeki yarışma zaten kökleşmiş birşey ama dediğiniz kadar "bir türlü organize olamama durumu" olsa o da bugüne kadar süregelmezdi.
2) "Armorama ve diğer portal" derken Armorama dışında hangi portalı kastettiniz, Türkiye' de şu an model/maket üzerine bir sürü internet sitesi var ki bunların hem forum hem galeri siteleri var. Konu seçilirken ve katılım yapılacakken siz acaba internet üzerinden yarışma yapmak konusunda mı fikir beyan ediyorsunuz acaba?
Kaldı ki bahsetmiş olduğunuz hemen her konu hakkında zaten toplu yapımlar sürmekte, kara aracı olsun savaş uçağı olsun...
3) Zamanı olan için güzel şekilde maket yapmak kolay olabilir de özellikle hobi olarak bu işi yapanlar her ay bir makedi bitirebilirler mi acaba?
4) Şahsen neyi eylemenin amaç olduğunu anlayabilmiş değilim ancak yine şahsen bu hobiyi uygularken benim amacım eğlenmek ve gerçekçiliği küçültülmüş haliyle yakalamak.
Bir de neyin daha iyi olduğu maalesef göreceli bir kavram; eğer gerçekçilik kıstas ise kanımca daha yememiz gereken çok fırın ekmek var yok eğer sanatsallık, göze hoş gözükeni yakalamaksa zaten kanımca Türk modelcileri şu anda bunu fazlasıyla sağlamaktadırlar.
Saygılarımla,
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu de?il canym. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
KENAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 163
Alıntı KENAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/08/2006 Saat 21:41
Arkut bey
Benim kastettigim bu forum sayfalarında olabilecek bir yarısma konularıdır.burda kötü bi niyet yoktur sadece herkes gibi fikrimi sundum.Amacım kimseyi kırmak değildir.Site yöneticileri isterse bu başlıgı silebilir.

Düzenleyen KENAN
IP
Clumsy
Üye
Üye
Simge
Pervane Sever

Gönderilenler: 1408
Alıntı Clumsy Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/08/2006 Saat 21:58
Kenan bey;
Kimsenin kırılması için ortada bir sebep olduğunu zannetmiyourm, kaldı ki kötü niyetinizin olduğunu belirten bir durum yok ortada ancak bir noktada eksik olan bir şey kalmış galiba.
Sonuç olarak aslında internet ortamında bir yarışma havası yurtdışında bazı sitelerde uygulanan birşey. Kanımca fikriniz tarafımdan destek görür, belki dediğiniz gibi insanları bir nebze daha heveslendirir.
Saygılarımla,
-Sorumluuu...
-Yok, yoook kesinlikle sorumlu de?il canym. Olsa olsa ancak sorunlu olur!
-Peki o zaman. Sorunluuu...
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/08/2006 Saat 22:44
Arkut, sanırım arkadaşın kastettiği şey Armorama'daki "..... (dank dop düfenk)of the Month" yarışmaları, neden benzeri bu sitede yok gibi bir sorusu var. Yani tamamen forum tabanlı bir aktivite hakkında soru sormuş.

Benzer bir konudan yola çıkarak yaptığımız geçmiş bir tartışmanın sonucu, buranın Armorama olmadığı ve şartlarının çok farklı olduğu. Şöyle ki, Armorama ne kadar Amerika tabanlı olsa da uluslararası bir site. Üye sayısı çok kalabalık, pek çok model üreticisi tarafından destekleniyor ve izleniyor (hatta bu sayede Dragon Armor of the Month bile yapılması mümkün). Bizim siteye gelirsek, tamamen Türkiye'deki modelcilere yönelik, karşılaştırıldığında ancak bir avuç insanın takip ettiği, daha az sayıda insanın üretim yapıp paylaştığı, model firmalarını etkileyecek büyüklükte olmayan ve "yerel" diyebileceğimiz bir site. Bizim sitenin amacı ile Armorama'nın amacı da çok farklı, yapısı da, üye yapı ve sayısı da.

Bu bakımdan görünen o ki, şu anki durumumuzda Armorama gibi aylık yarışmalar düzenlemek, bunları devamlı hale getirmek oldukça zor. Giriştiğimiz ortak projelerin sonuçları bile sınırlıyken Arkut'un dediği gibi aylık üretim sınırlı yarışmaların sonuçlarını da düşünmek gerek.

Dilerim haddimi aşarak konuşmamış ve kimsenin şevkini kırmamışımdır. Öyle bir şey yaptıysam peşinen özür diliyorum.

"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 10/08/2006 Saat 23:21
Bu sorunun cevabını yönetime bırakalım :)
Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide