Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: ADORE OYUNCAK(Kapalı Konu Kapalı Konu) Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yazar Mesaj
seth
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 608
bullet Gönderim Zamanı: 14/07/2006 Saat 20:17
Tarık Revellin o modelini almayı bir daha düşün istersen. kutunun içindeki modeli gördüm.1/72 de bile çok daha fazla detay var....
Private Glider Pilot
www.izmirmaket.com
IP
çevikbir
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 253
bullet Gönderim Zamanı: 14/07/2006 Saat 20:20
tamiyaya mı kaçalım... herseferinde senin bu detay mahsunu arkadaş hakkında söylediklerin bana geri adım attırıyor...
peki detayları tan diye iyi bir model mi almalı yoksa herkesin detaylarını kötü olarak bildiği bir modeli adam etmek mi daha güzel?
bakkal amca hase vormiii!!!
IP
özgür taşkıran
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 123
bullet Gönderim Zamanı: 14/07/2006 Saat 20:22
Walla dediğiniz gibi inşallah sahte bir aksiyon değildir. Gerçekten Adore ise çok iyi olduğunu düşünüyorum.Çünkü entersan kitleri getirip satamayınca bu iş Türkiye'de olmuyor deyip puzzle olayına giriyorlar. Kardeşim sen bi bak bu adamlar hangi kitlerin peşinde koşuyor neye ilgi gösteriyor. Adam gibi kitleri getirdinizde biz mi almadık. Arkadaşların çalışma ortamlarını ve stoklarını gördük forumda. En az stoğa sahip arkaşların bile elindeki rakamlar bugün maket satıyorum diyen dükkanda yok. Birde bu şirketlerin satın almacıları kim çok merak ediyorum.Çünkü legoyu bile Adore hangisi fazla gidiyorsa ona göre getiriyor. 3 yaşındaki veletlerin bile tercihleri bizden önemli.
IP
seth
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 14/07/2006 Saat 20:27
Orjinalini yazan: çevikbir

tamiyaya mı kaçalım... herseferinde senin bu detay mahsunu arkadaş hakkında söylediklerin bana geri adım attırıyor...
peki detayları tan diye iyi bir model mi almalı yoksa herkesin detaylarını kötü olarak bildiği bir modeli adam etmek mi daha güzel?

Eğer bunu yapabilirim diyorsan sana kolay gelsin.Buyrun sinir harbine.......
Private Glider Pilot
www.izmirmaket.com
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
bullet Gönderim Zamanı: 14/07/2006 Saat 20:53

Tarık abi bu kişinin bu hobide neler bulduğuna göre değişir. Bence hobi hayatın cömert bir şekilde bizlere vermiş olduğu stresi dağıtmak için bir araçtır. Ekstradan onuda zorlaştırmanın gereği yok ;)
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
shaw
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 513
bullet Gönderim Zamanı: 15/07/2006 Saat 03:01
Orjinalini yazan: freeman

Revell 1/32 F-14 ü üretmiyor artik.. Piyasadakiler son kalanlar..

Yanii bulduğumuz f-14 ü kapalım mı yoksa Tamiya için para mı biriktirelim ? :)
////////////// CRIME SCENE DO NOT CROSS //////////////
IP
shaw
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 15/07/2006 Saat 03:06
Orjinalini yazan: oy61

Tarık abi bu kişinin bu hobide neler bulduğuna göre değişir. Bence hobi hayatın cömert bir şekilde bizlere vermiş olduğu stresi dağıtmak için bir araçtır. Ekstradan onuda zorlaştırmanın gereği yok ;)

Tabi bu birazda bütçeye bağlı. Tamiya 32 lik f-14 e 300 YTL istiyor :( tamam Tamiya doğrudur, kalitelidir, detaylıdır fakat Revell'in tomcat i + detay seti 200 ytl oluyor yaklaşık ;)

Dediğiniz gibi bu tamamen kişinin bu hobiye bakışına bağlı. Ben 100 ytl lik revell i adam etmek isteyenlerdenim :D
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
bullet Gönderim Zamanı: 15/07/2006 Saat 07:19
Tamiya'nın 1 tane 32 ölçek F-14'ü yaklaşık 10 tane 72 ölçek F-14 ediyor. Hadi kalitelisi en güzeli derseniz de 5 tane falan ediyor...

Ölçek mi değiştirseniz ne, adam etmekle uğraşacağınıza? (kesinlikle ben uçakta 72 ölçek takıntılıyım diye söylemiyorum :) )
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
bullet Gönderim Zamanı: 15/07/2006 Saat 10:44
bendede 72 takıntısı var oda yapmama takıntısı.48i herşeyiyle uygun görüyorum ama 32 yakaladımmıda affetmiyorum.ucuz 32ler genelde basit oluyor bu doğru ama mesela revell apache çok güzel bence.yani o kadarda dandik olmuyor.

ama şu var.72ci bir arkadaşım gel birde 72 yap dedi.aldım 72 bir p40 yaptım.5 ssaatte falan bitti.inanılmaz keyif aldım.

72 uçak yapması keyifli.
IP
çevikbir
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 15/07/2006 Saat 17:21
Orjinalini yazan: seth

Eğer bunu yapabilirim diyorsan sana kolay gelsin.Buyrun sinir harbine.......

merak etme bu sinir harbinde senide bacağından tutup çamura yatırırım...
her tayyare hakkında böyle düşünmem ama prowler f-14 f-15 f-16 ve f-4 kesinlikle 32 ölçek ve tam detay olmalı bana göre...bir de b-1 in 32 sini çıkarsalar zıplarım valla :):):)
IP
çevikbir
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 15/07/2006 Saat 17:22
hazır yeri gelmişken bu detay setlerine el atacak bir babayiğit yokmiii
IP
seth
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 15/07/2006 Saat 18:19

her tayyare hakkında böyle düşünmem ama prowler f-14 f-15 f-16 ve f-4 kesinlikle 32 ölçek ve tam detay olmalı bana göre...bir de b-1 in 32 sini çıkarsalar zıplarım valla :):):)

Anlaşıldı sen kaşınıyosun.Alalım bu haftada bakalım nasıl adam edeceksin bu kiti.Ayrıca senin evin büyüdümü ki ben görmeyeli.Nereye koyacaksın bu ölçekte modelleri.Sen F-1 yap, başkalarına bakmazsın.Haberin olsun artık Tamiya'yada el attım.Yakında geliyor.

B1 konusuna gelirsek 32 ölçekte sen sıfırdan yapabilirsin.Model uçaktan farklı bir şey olmayacak.Hatta fiberglass için kalıp hazırlayalım herkes faydalansın.Ne dersin?????
Private Glider Pilot
www.izmirmaket.com
IP
pilotcuk
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1228
bullet Gönderim Zamanı: 15/07/2006 Saat 19:50
Orjinalini yazan: seth

Anlaşıldı sen kaşınıyosun.Alalım bu haftada bakalım nasıl adam edeceksin bu kiti.Ayrıca senin evin büyüdümü ki ben görmeyeli.Nereye koyacaksın bu ölçekte modelleri.Sen F-1 yap, başkalarına bakmazsın.Haberin olsun artık Tamiya'yada el attım.Yakında geliyor.

B1 konusuna gelirsek 32 ölçekte sen sıfırdan yapabilirsin.Model uçaktan farklı bir şey olmayacak.Hatta fiberglass için kalıp hazırlayalım herkes faydalansın.Ne dersin?????

Abilerim oldu olacak 2 de servo koyalım içine buyrun size cillop gibi bir RC uçak:)
I feel the need The Need for Speed...
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
bullet Gönderim Zamanı: 15/07/2006 Saat 20:32
Orjinalini yazan: shaw

Tabi bu birazda bütçeye bağlı. Tamiya 32 lik f-14 e 300 YTL istiyor :( tamam Tamiya doğrudur, kalitelidir, detaylıdır fakat Revell'in tomcat i + detay seti 200 ytl oluyor yaklaşık ;)

Dediğiniz gibi bu tamamen kişinin bu hobiye bakışına bağlı. Ben 100 ytl lik revell i adam etmek isteyenlerdenim :D

Bencede bütçe önemli tabiki. Bu yüzden ne tamiyaya 300ytl veririm nede revell'e detay seti ile 200 ytl. Gider 48 ölçek hasegawa alırım hem detay olarak eksiği olmaz hemde ortaya güzel bir sonuç çıkar. İllaki dev gibi olacak deniyorsa oda yapacakların tercihi, ama bence detay boyuttan önce gelir.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 959
bullet Gönderim Zamanı: 15/07/2006 Saat 21:06
Orjinalini yazan: shaw

Orjinalini yazan: freeman

Revell 1/32 F-14 ü üretmiyor artik.. Piyasadakiler son kalanlar..

Yanii bulduğumuz f-14 ü kapalım mı yoksa Tamiya için para mı biriktirelim ? :)

Kesinlikle tercih meselesi.. Ama olaya ekonomik cerceve olmadan bakacak olursak, Tamiyanin 1/32 lik F-14 leri yaninda Revell´in kitinin esamesi okunmaz.. Revell´in kitinin sorunlu oldugunu söyleyebilirim.. Elden gecirilmesi gereken yerleri oluyor.. Tamiyanin birden fazla f-14 opsiyonu var bu ölcekte.. Ki bazilarini bulmak biraz zor (vereceginiz parayi göze alsaniz bile..) Ama genel olarak sunu söyleyebilirim ki gercektende mükemmel modeller.. Almanlar bu kitler icin "Museum Stück" diyor.. Yani müzelik parca..
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
bullet Gönderim Zamanı: 16/07/2006 Saat 03:37
burdada 100 ytl arkadaslar revell f-14 oyle cok ucuz falan degilmis yani.yurtdisindan 70e falan getirtmek mumkun.

tamiya tomcat 100 dolar gelisi ile beraber.buda 160 yapar:)

www.ebay.com :D
IP
shaw
Üye
Üye
Simge

bullet Gönderim Zamanı: 16/07/2006 Saat 11:04
Orjinalini yazan: Burak

burdada 100 ytl arkadaslar revell f-14 oyle cok ucuz falan degilmis yani.

Tamiya 1/32 F-14A Tomcat " Black Knights " = 300 YTL
Revell 1/32 F-14A Tomcat = 98 YTL

300 / 98 = 3,06

arada yaklaşık 3 katı fiyat farkı var ve hala ucuz değil diyorsanız bir daha düşünün derim ;)

Benim isteğim bunları yurt dışından getirtmek değil, tek isteğim Revell modellerini özellikle 32 lik seriyi yurdum dükkanlarında, rafından taze taze koklayarak almak :) haftalarca kargo bekleyip acaba kargodan sağlam mı çıkacak endişelerinden kurtulmak ;) Tabi ki nadide modeller bulunduğu yerden getirtilir ona bir şey demiyorum, benim derdim sıradan piyasa modellerinin bile yurdumda zor bulunması :(
IP
freeman
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 959
bullet Gönderim Zamanı: 16/07/2006 Saat 11:19
Black Knights yine ucuza satiliyormus Türkiyede.. Burda satis fiyati 197 Euro.. Yaklasik 400 YTL ye tekabül ediyor yani.. Revell ise 49 euro.. Ayni fiyat yani.. (ama dedigim gibi artik yok piyasada..)
IP
<< Önceki Sayfa   4 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04