Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Boyalar
 Modelsitesi Forumu : Genel : Boyalar
Mesaj icon Konu: Boya ile ilgili bir soru Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
Berko
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 31
Alıntı Berko Cevaplabullet Konu: Boya ile ilgili bir soru
    Gönderim Zamanı: 06/07/2006 Saat 07:21
Sevgili dostlar

Daha öncede foruma yazdıgım üzere revell A380 maketi aldım.şu ana kadar birleştirme ve tevsiye işlemleri iyi gidior (nazar degmesin :) Boya, astar ve vernik olarak sorun çıkmasın die duplicolor sprey boyaları kullnıorum.Fakat duplicolorun aerosol (yanlış yazdıysam affola) serisi mevcut.bunu makette kullanabilirmiyim? ve vernikle uyumsuzluk gösteririr mi? (vernik ve boyalar sentetik).cevabınızı bekleyecegim

saygılar
IP
shaw
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 513
Alıntı shaw Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/07/2006 Saat 10:05
Dupli Color sprey beyazı bende kullandım aynen A380 üzerinde. Hatta önce Tamiya TS-26 beyaz sprey le boyadım o yetmedi, bende sinir olup gittim dupli color aldım kalan yerleri onunla boyadım hatta ikinci katı komple dupli colorla attım kabarma gibi bir sorun olmadı. Astar olarak da yine tamiya surface primer kullanmıştım, herhangi bir sorun çıkarmadı benim modelimde. Vernik konusunu bilemiyeceğim çünkü ben modele vernik atmadım daha :)

Bir hatırlatma yapacağım, Dupli color beyaz sprey tamiya ya göre daha iri taneler halinde çıkıyor spreyden, tavsiyem boya katları arasında 1500-2000 zımpara yaparsanız cillop gibin olur :D hatta vernik ve decal öncesi çok hafif bir 2000 zımpara da iyi gider daha pürüssüz bir yüzey elde edersiniz. Kolay gelsin.
////////////// CRIME SCENE DO NOT CROSS //////////////
IP
Kesifci
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 591
Alıntı Kesifci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2006 Saat 03:53
Zımparayı,yavaş akan suyun altında ve zımpara ile model yüzeyi arasında bir su yastığı oluştuğunu hissedebilecek şekilde,ovuşturarak atın.2000 olmazsa 1200 filan olabilir!
-Ispanaktan agaç olur mu?
-Olmaz mi?
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma