Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
AFV
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : AFV
Mesaj icon Konu: Revell 1/35 Marder1 A3 Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Konu: Revell 1/35 Marder1 A3
    Gönderim Zamanı: 17/09/2005 Saat 07:12
Selamlar Modelciler,

Montajına tam gaz devam ettiğim bu cihaz hakkında sıcak sıcak bir yorum/uyarı yapayım dedim. Öncelikle kit çok hoşuma gitti, detayları güzel, plastiği kalıbı hoş. Tavsiyelik bir kit, modern araç gereç seviyorsanız alın yapın derim. Revell iyi iş çıkarmış.

Ancak... Kitin çok büyük iki problemi var ki size zehir edebilir... Birincisi, kitin plastiği biraz yumuşak ve gevrek, parçalara dokunduğunuz an tık edip çerçeveden düşüyorlar. Daha kötüsü ince uzun parçalar hafif eğik çıkabiliyor kutudan ve pıt edip kırılıyorlar. Bazen delirtici olabiliyor ve ufak parçalar en ufak temasta döküldükleri için kaybolabiliyor.

İkincisi ve asıl sorun, kitin planında çok ciddi bir kaç hata var. Aman ha diyorum, ben bazı yerlerde apışıp kaldım çünkü planın bana gösterdiği ile parçaların birbirine geçtiği yerler tutmuyordu. Referans resimleri ve kutu kapağı incelemeleri bana gösterdi ki, planın bir kaç yeri TERS. Size doğru parçaları verip, başaşağı, 180 derece ders gibi şekillerde yapıştırmanızı istiyorlar, bunun en bariz yanlış olduğu yerlerden biri de tarette taşınan ERYX füzesinin montajının planda olduğu gibi ters verilişi.

Bu kiti alıp yapacak arkadaşlara verilecek 2 tavsiyem, küçük parçaları derhal döküp ufak bir kutuya koymak ve plandaki her adım için kutu kapağı resmini ve referans fotolarını kontrol etmek. Aksi takdirde "Neeaaaaa, nasıl yaniii?" diye kalabilirsiniz.

Herkese iyi modeller, vakit bulup bitirirsem sizinle paylaşmak üzere, kolay gelsin!
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme