Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: GREATMODELS DEN siparis Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
SADAK taşıyıcı
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 86
Alıntı SADAK taşıyıcı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/07/2006 Saat 23:35
korktum abi NE DİYORSUN!!!!!
IP
Moses
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 372
Alıntı Moses Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/07/2006 Saat 00:39
Orjinalini yazan: tulgen

Son üç siparişimi ofiste masanın üzerinde görünce ağlamaklı olmuştum. Bugün gene Posta Gümrüğü' ne gitmek zorunda kalınca geçici bir sorun olduğunu anlamış oldum. :(

Son uygulama şu arkadaşlar: 1 YTL' ye indirilen pul parası kaldırılmış; artık sadece ardiye ödüyorsunuz! Ancak tüm koliler açılıp kontrol ediliyor. Ve mutlaka fatura isteniyor. Eğer fatura yoksa koliyi alamıyorsunuz. Ben oradayken biri faturasız almak için gümrük memuresiyle ağız dalaşına girişmeye kalkınca ilginç bir uyarı geldi: Bir yıl içinde sadece 5 koli getirme sınırı varmış! Ondan sonrakiler vergiye tabi imiş????

Selamlar,

Eskiden uygulanan 25 ytl lik damga vergisi, konsolosluklarin sikayetleri uzerine kaldirilmis ve artik sadece ardiye ucreti alinmaktadir.
Yilda sadece 5 tane koli ya da sinirli sayida koli getirme diye bir uygulama da yoktur. İsim geregi surekli topkapi gumrugundeyim ve bana surekli koliler geliyor.
Faturasi olan da var olmayan da. Ama faturasi yok diye gumruk verilecek ya da alikonulacak diye birsey yok.
İlla her koli para ile satin alinmistir diye birsey olamaz. 100 EUR gecilmedigi taktirde isterseniz 500 tane koli getirin bu kimseyi ilgilendirmez. 100 EUR gecilirse o zaman gectigi bedel karsiligi gumruk beyannamesi doldurulup vergi verilir.
Sinirli sayida urun getirtmek yada getirtememek ancak bazi sıkı rejimlerde olur ki bizde böyle bir uygulama mevcut degil. Eger getirttiginiz ürün burda mevcut degilse yada burdakinden daha ucuz ise kimse almanizi engelleyemez. Ha bazi koliler var ki direk kapiya bazilari var ki topkapiya gidiyor. Ben henüz buna kimin karar verdigini anlamis degilim.
Eger yuklu siparis verecekseniz satici kisiden icine düsük bedelde fatura koymasini talep edin. Ayni üründen 4-5 yada daha fazla adetli getirtmeyin ki bu sizi direk tüccar durumuna sokar. Onun disinda bir kiside size gelen paketi vermiyorum alikoyuyorum diyemez :)
Derlerse direk Gümrük müdürüne gidin ayni katta. Bakin bakalim o paketi vermeyen memur ne oluyor :) hehe

Düzenleyen Moses
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/07/2006 Saat 08:42
Orjinalini yazan: Moses

Son üç siparişimi ofiste masanın üzerinde görünce ağlamaklı olmuştum. Bugün gene Posta Gümrüğü' ne gitmek zorunda kalınca geçici bir sorun olduğunu anlamış oldum. :(

Son uygulama şu arkadaşlar: 1 YTL' ye indirilen pul parası kaldırılmış; artık sadece ardiye ödüyorsunuz! Ancak tüm koliler açılıp kontrol ediliyor. Ve mutlaka fatura isteniyor. Eğer fatura yoksa koliyi alamıyorsunuz. Ben oradayken biri faturasız almak için gümrük memuresiyle ağız dalaşına girişmeye kalkınca ilginç bir uyarı geldi: Bir yıl içinde sadece 5 koli getirme sınırı varmış! Ondan sonrakiler vergiye tabi imiş????

Selamlar,

Eskiden uygulanan 25 ytl lik damga vergisi, konsolosluklarin sikayetleri uzerine kaldirilmis ve artik sadece ardiye ucreti alinmaktadir.
Yilda sadece 5 tane koli ya da sinirli sayida koli getirme diye bir uygulama da yoktur. İsim geregi surekli topkapi gumrugundeyim ve bana surekli koliler geliyor.
Faturasi olan da var olmayan da. Ama faturasi yok diye gumruk verilecek ya da alikonulacak diye birsey yok.
İlla her koli para ile satin alinmistir diye birsey olamaz. 100 EUR gecilmedigi taktirde isterseniz 500 tane koli getirin bu kimseyi ilgilendirmez. 100 EUR gecilirse o zaman gectigi bedel karsiligi gumruk beyannamesi doldurulup vergi verilir.
Sinirli sayida urun getirtmek yada getirtememek ancak bazi sıkı rejimlerde olur ki bizde böyle bir uygulama mevcut degil. Eger getirttiginiz ürün burda mevcut degilse yada burdakinden daha ucuz ise kimse almanizi engelleyemez. Ha bazi koliler var ki direk kapiya bazilari var ki topkapiya gidiyor. Ben henüz buna kimin karar verdigini anlamis degilim.
Eger yuklu siparis verecekseniz satici kisiden icine düsük bedelde fatura koymasini talep edin. Ayni üründen 4-5 yada daha fazla adetli getirtmeyin ki bu sizi direk tüccar durumuna sokar. Onun disinda bir kiside size gelen paketi vermiyorum alikoyuyorum diyemez :)
Derlerse direk Gümrük müdürüne gidin ayni katta. Bakin bakalim o paketi vermeyen memur ne oluyor :) hehe

ağzınızdan bal damlıyor anlattıklarınız beni ihya etti.sizi çok ama çok seviyorum:)

şaka bir yana verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.esas sorun sanırım paketimizin nereye gönderildiği ve eğer beklemedeyse bundan bizim haberimiz olmaması ve paketimizin akibetini öğrenmek için nereyi aramamız gerektiğini bilemememiz yahut bilsekte güzel bir muhattab bulamamamız.
IP
tulgen
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 157
Alıntı tulgen Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/07/2006 Saat 10:27
İstanbul'lu arkadaşlar inanın çok şanslısınız. Evet gümrük birliği vs ama istediklerinde o kadar kök söktürüyorlar ki Ankara'da! Maalesef burada herkes kral. urallar belli, şikayetinizi de yapıyorsunuz ama sonuçta oradaki memurun insafına kalıyor işler. Gerçi bunu en iyi Burak bilir ama; di mi Burak?
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/07/2006 Saat 11:29
Yani Denizli'den Ankara'ya taşınmadan önce biraz stok yapmalı :D

Düzenleyen oy61
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/07/2006 Saat 14:17
bahsedilen burak bensem şayet şuan beklediğim tonla paket var.ama bu zamana kadar alamadığım olmadı.en son vurgunum ise korkuçtu.11 kg lık radyo kontrollü bir helikopter takılmadan geldi geçti.dev gibi kolisi vardı.bunun dışında 200 dolarlık bir mp3 çalar ve yine 170 dolarlık bir airbrush seti getirtmiştim.100 euroyu geçmeyen ıvırı zıvırı saymıyorum zaten.
vergisi ödenerek herşeyi alabiliyosam zaten sorun yok.o konuda çekicelerim var emin olamıyorum sadece.
IP
Panzerace
Üye
Üye

Gönderilenler: 198
Alıntı Panzerace Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 05/07/2006 Saat 22:12
-

Düzenleyen Panzerace - 01/05/2008 Saat 21:37
IP
Flashback
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 321
Alıntı Flashback Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/07/2006 Saat 03:47
Bu arada SADAK taşıyıcı bey gelmedimi hala Greatmodels'ten siparişleriniz merak ettim,birşey söylemek istiyorum amacım moral bozmak değil yanlış anlaşılmasın Luckymodel.com dan siparişim 1 ay olmuştu gelmedi mail attım kontrol ettik sanırım postada kaybolmuş dediler ve hemen yenisini gönderdiler,ve elime ulaştı(müşteriyle iyi ilgileniyorlar)ama bilmiyorum greatmodels in böyle bir olayı varmı?
Tuna Onay
IP
SADAK taşıyıcı
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı SADAK taşıyıcı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/07/2006 Saat 07:18
valla ADAMLAR BİRKAÇ DOLARLIK POSTAGE İÇİN 5,5 hafta bekletmişler beni(önce gümrüğe bak dediler,ben ısrar edince parayı yollamassan sana maketleri yollamayız dediler---e-mail bombardımanıyla)ben de parayı verdim, yeniden mal gelsin diye bekliyorum.İLGİNİZE teşekkürler.............

Düzenleyen SADAK taşıyıcı
IP
Flashback
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 321
Alıntı Flashback Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/07/2006 Saat 07:31
Ne yani tekrar paramı aldılar?ben şimdilik iki site biliyorum sipariş gelmezse tekrar parasını almadan yollayan Towerhobbies birde luckymodel,başka varsa bilsek fena olmaz sanıyorum,başına bu gibi birşey gelenler varsa farklı sitelerden haberimiz olsun gönül rahatlığıyla alışveriş yapalım.
Tuna Onay
IP
SADAK taşıyıcı
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı SADAK taşıyıcı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/07/2006 Saat 09:02
ööle değil ben fazla parayı hesaptan çekince bunlarda para yok diye malı 5,5 hafta bekletmişler.SORUN BENDE YANİ..................
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 759
Alıntı Batur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/07/2006 Saat 09:58
Orjinalini yazan: Moses

Selamlar,

hangi kolinin size gelip hangisinin gelmeyeceğine muayene memurları kafalarına göre karar verirler...her malın bir faturası olmak zorundadır...size bedelsiz olarak gelmiş yani para vermemiş olsanız bile....muayene memurlarının size malı vermemek gibi bi yetkileri yoktur...ama diledikleri zorluğu çıkartmakta özgürdürler...gümrük müdürüne şikayet ederseniz onlara hiçbişey olmaz,tabi bakan yada müsteşar seviyesinde bi akrabanız falan yoksa...bahsedilen dev gibi kolilerin kapıya gelmesi yada kıymetli elektronik eşyaların beyanname açılmadan teslim edilmesi az rastlanan şehir efsaneleridir....
IP
desert-rat
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 297
Alıntı desert-rat Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/07/2006 Saat 22:09
selamlar..
   25 ytl.lik damga vergisi kaldırılalı çok zaman oldu ancak benzer bir olay yıllar önce benimde başıma gelmişti şu ana kadar gelmediyse İst.hava limanı posta işl.müd. veya     
avrupa yakası posta işl.müd. gümrüklü gönderiler kısmından şahsen aramanızı tavsiye ederim,hatta gönderici firmayla görüşüp size gönderilen kolinin veya gönderinin belgelerinin kopyalarını isteyip onlarla başvurun. şayet yine bir sonuç alamazsanız göderici ile irtibata geçip onlara arattırıyorsunuz ve bulunamazsa bu tür gönderiler sigortalı olduğundan göderi bedeli göndericiye ödenir ve paranız gönderici firma tarafından size geri ödenir.Bu işlemlerde yaklaşık iki ay sürer ve posta işletmesinden görevliler size gelir ve böyle bir gönderiyi almadığınıza dair bir form doldurulur ve uluslararası hava posta taşımacılığı aktine göre posta işletmeleri kayıp olan emtianın bedelini size ödenmek üzere göndericiye öder.
Saygılar.
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2006 Saat 13:08
Orjinalini yazan: Batur

bahsedilen dev gibi kolilerin kapıya gelmesi yada kıymetli elektronik eşyaların beyanname açılmadan teslim edilmesi az rastlanan şehir efsaneleridir....

11 kg ağarlığında 1 metreye 40x20 cm bir koli kapıma geldi.değeri kargo dahil 300 dolar.

20gb bir mp3 çalar kapıma geldi.değeri kargo dahil 270 dolar.

görüldüğü gibi bunlar efsane falan değil.birincil derecede önemli olan taşıyıcı firma.eğer paketiniz ups,fedex yada dhl gibi bir kargo firmasıyla geliyorsa gümrükte pek kalmıyor.bugüne kadar getirttiğim hiçbişey ne boyut olarak ne fiyat olarak küçük değildi.100 euro zımbırtısının altına hiç inmedim ben.eğer usps yada herhangi bir memleketin posta servisiyle geliyosa sorun oluyodur daha çok.bugüne kadar gelen paketlerimin içine bile bakılmamıştı.demekki o kadarda sallamıyolar yada ben aşırı şanslıyım.beklediğim tek bir paket gelmedi onunda öyle gümrük kağıdı falanda gelmedi elime.ya postada kayboldu yada satan adam kazık attı bana.maillerede cevap vermiyor.eğer işi çözemezsem adamın ebaydeki bütün satışlarına teklif verip hepsini berbat edicem.ve bunu bıkana kadar sürdürücem:)

Düzenleyen Burak
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2006 Saat 13:11
ayrıca gelen ne olursa olsun (televizyon kalaşnikof yada buna benzer abuk sabuk bişey değilse) vergisini öder alırsınız.sağ salim postada kaybolmadan gelsinde..
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Alıntı Batur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2006 Saat 17:56
Orjinalini yazan: Burak

Orjinalini yazan: Batur

bahsedilen dev gibi kolilerin kapıya gelmesi yada kıymetli elektronik eşyaların beyanname açılmadan teslim edilmesi az rastlanan şehir efsaneleridir....

11 kg ağarlığında 1 metreye 40x20 cm bir koli kapıma geldi.değeri kargo dahil 300 dolar.

20gb bir mp3 çalar kapıma geldi.değeri kargo dahil 270 dolar.

görüldüğü gibi bunlar efsane falan değil.birincil derecede önemli olan taşıyıcı firma.eğer paketiniz ups,fedex yada dhl gibi bir kargo firmasıyla geliyorsa gümrükte pek kalmıyor.bugüne kadar getirttiğim hiçbişey ne boyut olarak ne fiyat olarak küçük değildi.100 euro zımbırtısının altına hiç inmedim ben.eğer usps yada herhangi bir memleketin posta servisiyle geliyosa sorun oluyodur daha çok.bugüne kadar gelen paketlerimin içine bile bakılmamıştı.demekki o kadarda sallamıyolar yada ben aşırı şanslıyım.beklediğim tek bir paket gelmedi onunda öyle gümrük kağıdı falanda gelmedi elime.ya postada kayboldu yada satan adam kazık attı bana.maillerede cevap vermiyor.eğer işi çözemezsem adamın ebaydeki bütün satışlarına teklif verip hepsini berbat edicem.ve bunu bıkana kadar sürdürücem:)

15 senedir gümrük komisyonculuğu yapıyorum...dolayısıyla biraz anlarım sanki bu işlerden...sadece havalimanı gümrüğünde kuryeyle gelipte ağırlığı 1 kg yu geçmeyen mallar için günde 100(yazıyla yüz) e yakın beyanname açılıyor...sonuç olarak sizinki son derece istisnai bir durum ve kaideyi bozmuyor....

Düzenleyen Batur
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Alıntı Batur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 07/07/2006 Saat 18:01
Orjinalini yazan: Burak

ayrıca gelen ne olursa olsun (televizyon kalaşnikof yada buna benzer abuk sabuk bişey değilse) vergisini öder alırsınız.sağ salim postada kaybolmadan gelsinde..

televizyon kaleşnikofla aynı sınıfa girmez sanırım....vergisini ödedikten sonra onuda alırsınız...zaten burda söz konusu olan sipariş edilen malların kapıya gelmesi idi...yoksa 50 usd lik mala 100 usd vergi ödemeyi,beyanname açmayı,gümrüklerde sürünmeyi,yaklaşık 250 ytl de açıktan masraf yapmayı göze alırsanız....tabiki vergisini ödeyip ithalat yapabilirsiniz...
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 09/07/2006 Saat 15:46
eheh sinirlenmeye gerek yok:)demekki benim mallarımı gerçiren komisyoncular biraz daha becerikliymiş bırakmamışlar;)
IP
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04