Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Off-Topic
 Modelsitesi Forumu : Genel : Off-Topic
Mesaj icon Konu: GREATMODELS DEN siparis Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
SADAK taşıyıcı
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 86
Alıntı SADAK taşıyıcı Cevaplabullet Konu: GREATMODELS DEN siparis
    Gönderim Zamanı: 10/06/2006 Saat 07:16
mayıs 17 de yola çıkan airmail paketim HALA bana ulaşmadı.NEDEN gelmemiştir acaba BİLEN VAR MI?(İST. HAVALİMANI KARGO YANGINI FALAN?)normalde 2 haftada elimde olurdu.LÜTFEN YARDIM.......

Düzenleyen SADAK taşıyıcı
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/06/2006 Saat 12:22
gümrüğü bir ara sor istersen abi
IP
SADAK taşıyıcı
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı SADAK taşıyıcı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 21/06/2006 Saat 19:51
sordum onlar YANMAZ BİZİM KARGOLAR dedi...ben ne yapacağım????

Düzenleyen SADAK taşıyıcı
IP
SADAK taşıyıcı
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Alıntı SADAK taşıyıcı Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/06/2006 Saat 06:53
başka bir tecrübesi olan varmı?PAYLAŞMAK isteyen
IP
shaw
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 513
Alıntı shaw Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 22/06/2006 Saat 09:56
18 Nisanda verdiğim fotoeç detay seti 19 haziran geçtiğimiz p.tesi sabah elime ulaştı.hava postası değildi normal posta ile tam 2 ayda kapıma kadar geldi.Fotoeç seti olduğu için büyükçe sarı bir zarfın içinde idi.Siteden Order Statustan durumuna bakın derim Çünkü ben paketimi alınca gidip order status dan şiparişin durumuna baktım, adıma kayıtlı bir sipariş yoktu artık, bundan öncesi, yani paket yolda iken yani order status, malın postaya verildiğini söylüyordu.

Acele etmeyin derim biraz sabırlı olun, APS bile Amerikaya 4-5 günde gidiyor, normal posta ise bana 2 ayda ulaştı, hava postası için bir ay panik yapmaya başlıcak bir süre değildir diye düşünüyorum.
sık sık posta kutunuzu kontrol edin, adınıza ileti olduğunu belirten kart yanlış posta kutusuna atılmış olabilir, postacı siz evde yokken geldiyse apartman kapısına sıkıştırıp gitmiş olabilir apartman girişi, yerleri kontrol edin, ben çok kargo ihbarını yerlerde veya başkalarının posta kutusunda buldum :)
Son çare postaneden adınıza bir paket olduğunu sık sık sormaktır diyebilirim.
////////////// CRIME SCENE DO NOT CROSS //////////////
IP
tiger
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 20
Alıntı tiger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/06/2006 Saat 09:29
Selam
Sipariş yutarı 100$'dan fazla ise (kargo dahil) Topkapı postanesine bir uğramanızda fayda var ama 1 ay normal. Benim siparişim 1 ay sonra ulaşan kargo duyurusu ile Topkapı postanesinde bulunmuştu.
IP
YODA
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 201
Alıntı YODA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/06/2006 Saat 09:55
e peki topkapıdan almakla kapıda postacıdan elden teslim almak arasında mali olarak bir fark oluşuyormu?
yani anımsadığım kadarı ile paketi topkapıdan alıyorsanız paketiniz posta gümrüğüne takılmış demektir ve gümrük masraflarını ödemeniz gerekir diye biliyordum.
IP
Arvid
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 181
Alıntı Arvid Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/06/2006 Saat 19:01
Orjinalini yazan: YODA

e peki topkapıdan almakla kapıda postacıdan elden teslim almak arasında mali olarak bir fark oluşuyormu?
yani anımsadığım kadarı ile paketi topkapıdan alıyorsanız paketiniz posta gümrüğüne takılmış demektir ve gümrük masraflarını ödemeniz gerekir diye biliyordum.

shipment charge dahil 100 euro üzerindeki paketlere %10 vergi artı bi buçuk ytl felam da pul vs vs ücreti...
eer site kalender yapıda bi site ise faturayı düşük göstermekte fayda var :)
not: bu arada hem paket hem de koli olarak ayrı ayrı sormanızı tavsiye ederim büyüklüe göre bazen paket aratıosunuz meersem koli olarak gelmiş(2 sine de ayrı departman bakıyor...) ve 2 ay saçmasapan uuraşlardan sonra ancak bulabiliosunuz siparişinizi(başıma geldi)
not 2: bu arada son hlj den gelen siparişim 100 euro yu hayli hayli geçmesine raamen eve gelmişti...(türkiyede herşey tamamen şansa baalı sanırım...

Düzenleyen Arvid
IP
Flashback
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 321
Alıntı Flashback Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/06/2006 Saat 21:26
Orjinalini yazan: Arvid

shipment charge dahil 100 euro üzerindeki paketlere %10 vergi artı bi buçuk ytl felam da pul vs vs ücreti...

Arkadaşımın hljden gelen siparişleri 100 euroyu geçmişti,Topkapı gümrükten almaya gitti sadece 1.5 ytl ödedi işin garibi 6 kutu sprey boyaya birşey demediler :) sonuçta bazı sitelerde uyarı var bunun için gerçi ben sprey vernik bile getirtmiştim hljden.
Tuna Onay
IP
Arvid
Yeni Üye
Yeni Üye

Gönderilenler: 181
Alıntı Arvid Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/06/2006 Saat 21:42
Orjinalini yazan: Flashback

Orjinalini yazan: Arvid

Arkadaşımın hljden gelen siparişleri 100 euroyu geçmişti,Topkapı gümrükten almaya gitti sadece 1.5 ytl ödedi işin garibi 6 kutu sprey boyaya birşey demediler :) sonuçta bazı sitelerde uyarı var bunun için gerçi ben sprey vernik bile getirtmiştim hljden.

valla ben sadece maket deil giyim eşyası ayakkabı otomobil parçaları vs vs bisürü şeyi yurtdışından getirdiim için başıma bi çok şey geldi
%60 kurallar işlio %40 neyin ne olduu belli diil diebilirim...bi çok tartışmam da oldu gümrük amcalarla ama sonuca baalanmaz...
topkapı gümrüe gidenlere de önerim sabırlı olup deskleri takip etsinler gerilmesinler:)
IP
Burak Özdil
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 719
Alıntı Burak Özdil Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 23/06/2006 Saat 22:18
Hannants'dan ortalama 2 ayda bir spariş veriyorum tutar 100 EUR geçmesine rağmen kapıma geliyor, hiç aksamadı 15 günde bende oluyor. ABD'den Cobra Company'den USD 86 tutarında (Shipment dahil) bir siparişim ise Topkapı'ya takıldı. 25 YTL vergi ödemek zorunda kaldım. Kanımca takılıp takılmaması göndericiyle ilgili olabilir.

Bu arada gümrük girişinde vergilendirme (yani Topkapı'ya takılma diyelim) 100 EUR'dan shipment dahil 50 EUR'a düşürülecek diye birşey duydum.

Bilginize...
Artyk 1/72 AFV yapyyorum (arada kaçamak yapmayaca?ym anlamyna gelmez :) )

http://miniafv.blogspot.com/
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/06/2006 Saat 05:49
vergi ödeyip herşeyi geçirebiliyosak gayet güzel.yani ben 500 dolarlık bir cihazı 550ye geçirebilirmiyim?
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/06/2006 Saat 09:09
Orjinalini yazan: Burak

vergi ödeyip herşeyi geçirebiliyosak gayet güzel.yani ben 500 dolarlık bir cihazı 550ye geçirebilirmiyim?

Elektronik ise çok zor..
IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/06/2006 Saat 11:50
bakmıyolarki içine.bana gelen bi ton şey içi açılmadan geldi.
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/06/2006 Saat 12:53
Bi deneyin bakalım.
IP
relicks
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 150
Alıntı relicks Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/06/2006 Saat 20:14
Orjinalini yazan: Burak

bakmıyolarki içine.bana gelen bi ton şey içi açılmadan geldi.

bu konu çok konuşuldu forumda. eğer kutu postacının taşıyabileceği kadar küçükse (ağırlıktan bahsetmiyorum,ebat olarak) eve kadar geliyo genelde. ama burda araya kutunuzu eline alan gümrükcü amca faktörüde var. keyfine göre olabiliyo bazen. kutuya bakma meseleside aynı. ama benim gümrüklü posta merketinden aldığım kutuların tamamı açılıp kontrol edildi. sonra oyuncakmış deyip yüzüme bakıp gülündü :)
N.Kerem Kırmızıtuna
IP
tulgen
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 157
Alıntı tulgen Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/07/2006 Saat 04:37
Son üç siparişimi ofiste masanın üzerinde görünce ağlamaklı olmuştum. Bugün gene Posta Gümrüğü' ne gitmek zorunda kalınca geçici bir sorun olduğunu anlamış oldum. :(

Son uygulama şu arkadaşlar: 1 YTL' ye indirilen pul parası kaldırılmış; artık sadece ardiye ödüyorsunuz! Ancak tüm koliler açılıp kontrol ediliyor. Ve mutlaka fatura isteniyor. Eğer fatura yoksa koliyi alamıyorsunuz. Ben oradayken biri faturasız almak için gümrük memuresiyle ağız dalaşına girişmeye kalkınca ilginç bir uyarı geldi: Bir yıl içinde sadece 5 koli getirme sınırı varmış! Ondan sonrakiler vergiye tabi imiş????
IP
Panzerace
Üye
Üye

Gönderilenler: 198
Alıntı Panzerace Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/07/2006 Saat 20:28
-

Düzenleyen Panzerace - 01/05/2008 Saat 21:38
IP
Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder