Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yarışma ve Sergiler
 Modelsitesi Forumu : Duyuru ve Uyarılar : Yarışma ve Sergiler
Mesaj icon Konu: Yunanistan’ da Figür Yarışması Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
zwan
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 204
Alıntı zwan Cevaplabullet Konu: Yunanistan’ da Figür Yarışması
    Gönderim Zamanı: 28/04/2006 Saat 00:15
Sevgili arkadaşlar,

26-28 Mayıs tarihleri arasında Atina' da 7.Uluslararası Star Club figür yarışması yapılacaktır.Aşağıdaki linkte bu konu ile ilgili her türlü açıklama mevcuttur.

Yunanistan' daki Club of Athens( Star Club)'in davetlisi olarak yarışmaya Türk Yarışmacısı olarak katılıyorum.

İşin en güzel ve gurur verici yanı da Sevgili Engin Kayral arkadaşımın bu yarışmaya ilk defa bir Türk olarak böyle bir uluslararası yarışmada JÜRİ' ye layık görülmesidir.Kendisini ayrıca tebrik ediyorum.

Yarışmaya katılmak isteyen ya da yarışmaya gelmek isteyen arkadaşlar aşağıda verdiğim linkde her türlü bilgiyi bulabilirler.

Sevgiler

http://www.athens-show.gr/
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/04/2006 Saat 00:33
Bu organizasyonda iki güzide modelcimizin olması bizler içinde guru verici.
Ragıp bey size bol şans diliyorum.İnşallah birincilikle dönersiniz.
.
Bu arada Engin Kayral'ıda buradan tebrik etmek isterim.
IP
zwan
Üye
Üye
Simge

Alıntı zwan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/04/2006 Saat 00:41
Sevgili Sabri,
ödül almak uzak bir ihtimal ama ondan daha da önemlisi, oraya bir Türk yarışmacı olarak katılmak ve bir çok ülkenin içinde Türk modelcilerinin de bir şeyler yaptığını göstermek, benim için en büyük mutluluk bu.

Sevgiler

Düzenleyen zwan
IP
erhntly
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 824
Alıntı erhntly Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/04/2006 Saat 00:41
Engini az çok biliyorsam, hayatta sana torpil yapmayacaktır :) Hoş senin de torpile ihtiyacın yok ki :)

Başarılar dilerim...
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/04/2006 Saat 01:08

Ragıp bey,bizlerde sizlerle bu mutluluğu ve gururuı paylaşıyoruz.
Yolunuz açık olsun.Güle güle gidin,güle güle gelin.

IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/04/2006 Saat 01:17
Ragıp abi odul uzak demişsiniz ama bence sizin figurlere bakıp figur yapmayı ogrenmeyede kalkabilirler:)
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
zwan
Üye
Üye
Simge

Alıntı zwan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/04/2006 Saat 01:21
Orjinalini yazan: Ares

Ragıp abi odul uzak demişsiniz ama bence sizin figurlere bakıp figur yapmayı ogrenmeyede kalkabilirler:)

Katılanlar gerçekten bu işin uzmanları, onlar arasında olmak da keyif verici.Hayırlısı bakalım.
IP
Jolly Roger
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2436
Alıntı Jolly Roger Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/04/2006 Saat 04:53
Iyk! Ben de gelmek isterdim... Bol şanslar ve kolay gelsin.
Consume Ergo Sum
IP
F-4E
Üye
Üye

Gönderilenler: 1158
Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/04/2006 Saat 05:01
sevgili Ragıp,detaylı bir görüşsek senle...gidemesekde modelleri götürme imkanın varmı şeklinde...vs..vs...kendine iyi bak....
IP
Korkut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1409
Alıntı Korkut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/04/2006 Saat 06:47
Sizlerle gurur duydum.. Jürili yarışmalarda sonuç çok önemli olmayabiliyor. Esas olan hakikaten izleyenlerin beğenisini kazanmak ve Türkiyemizde şiş kebap-rakıdan başka marifetler olduğunu da göstermek.
Masanın her iki tarafında da yer alacak olan sizlere başarılar diliyorum....
IP
volkan
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 442
Alıntı volkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/04/2006 Saat 09:36
Ragıp ustadim, bizler icin gurur kaynagi oldunuz, tebrik eder, basarilar dilerim...

Eminim cok basarili sonuclarla doneceksiniz.
Sevgi ve Saygylarymla,
volkan.
IP
engin
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 22
Alıntı engin Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/04/2006 Saat 23:07
Sevgili arkadaşlar,
Öncelikle hepinize ilginizden dolayı ve Ragıp'a bu olayı gündeme getirdiği için teşekkür ederim.Aslında bu olayın bir ilk olması nedeniyle benim acemiliğimden dolayı bu işi gündeme getirmekte geç kaldık. Ama ilerisi için belki bazı açıklamalar faydalı olabilir.
Gideceğimiz Athens Show Atina Star Club tarafından düzenleniyor ve Yunanistan Minyatür Sanatlar federasyonu tarafından destekleniyor. Athens miniatures, Pegaso Models,Romeo Models ve Andrea,Vallejo gibi boya firmaları sponsorluğu üstleniyor genelde. bu yıl yedinci kez yapılıyor. Atinanın merkezinde 3 günlüğüne kiraladıkları bir sanat galerisini yarışma ve sergi amacıyla kullanıyorlar. Yarışmaya uluslararası ilgiyi artırmak için büyük çaba harcıyorlar. Benimle yaklaşık 1,5-2 ay önce Armorama,planetfigure, timelinesforum, medromforum gibi sitelerde olan tanışıklığımız sayesinde irtibat kurdular ve uluslararası jüride görev yapmamı teklif ettiler.jüride 4 Yunan,2 İtalyan ve 1 Türk görev yapacak. Avrupanın bir çok ülkesinden modelcilerin katılım için kayıt yaptırdığını duydum.geçen yıllarda resimlerden gördüğüm kadarıyla son derece kaliteli ve çekişmeli geçen bir yarışma.. diğer bir güzelliği yarışma ve show günlerinde isim yapmış birçok modelci konferanslar ve gösteriler düzenliyor.örneğin bu yıl Pegaso'dan Pietro Balloni figür boyama konusunda bir konuşma ve boyama gerçekleştirecek.
Doğrusunu isterseniz ben de bu yıl ilk kez gideceğim ve neyle karşılacağımı bilmediğim için beraber gideceğim insanlara mahçup olmamak amacıyla bu olayı çok fazla duyurmadım sadece daha önce birlikte seyahat tecrübemiz olan ve benimle her türlü olumsuzluğu tolere edebileceğine inandığım Ragıp Oy kardeşime bu konuda bilgi verdim. Hayırlısı ile bu yıl beraber gidip ilginç bir tecrübe yaşayacağız, dilerim bu tecrübemiz önümüzdeki günlerde daha geniş bir ekiple ,daha çok modelle bir çok yarışmada sesimizi duyurma imkanı verir bize. İzzet kardeşimin teklifi üzerinde Ragıp ile bagaj durumumuza bakıp (takdir edersiniz ki maket götürmek normalden biraz farklıdır) eğer yanımıza bir iki parça alma imkanımız olursa seve seve birkaç çalışmayı oraya götürüp Türk modelciliğini daha fazla sergilemekten zevk duyarız. Bunu daha detaylı konuşmak lazım....Ama oraya giderken güzel sözlerinizi ve desteğinizi duymak büyük zevk inanın.teşekkürler.

Olayın sıcaklığı geçmeden;diğer bir yarışma duyurusunu da yapsam belki de yapacağımız hazırlıklar için ve katılmayı düşünenlere uzun bir düşünme ve çalışma periodu sağlamak açısından faydalı olabilir. 2006 ekim ayında saint vincent italyada yapılacak olan Le petit soldat yarışmasının bir bölümü olarak World National Trophee ‘nin ilki düzenleniyor. Yarışmada kişisel olarak değil ulusal takım olarak katılım olacak. Düzenleme komitesi tarafından yarışmaya davet edilen 10 ülkeden biri Türkiye.yani katılımcılar bu yarışmada Türk ulusal takımı gibi bir statü sahibi olacak.. yarışma düzenleme komitesi tarafından belirlenen 5 piyasada olan figürün boyanması ve 1 sctrachbuilt figür yapılması ile gerçekleşecek..yani her ülkenin takımı aynı figürleri boyayacak ve 10 figür yanyana koyularak değerlendirme yapılacak..jüri de her ülkenin bir üyesi bulunacak ve kendi ülkesi için puanlam yapmayacak. Tüm figürlerin puanlaması toplam ülke puanını oluşturacak ve buna göre bir sıralama yapılacak.boyanacak figürler arasında bir büst,bir atlı,bir 90 mm,bir 54 mm ve bir fantezi figür olacak.bu konuyla ilgili açıklamları daha sonra daha detaylı olarak yapacağım veya isteyenlere yarışmanın resmi açıklamasını gönderebilirim...e-mail adresim ; enginkayral@hotmail.com

Tekrar teşekkürler ve iyi modeller.
Engin

Düzenleyen engin
IP
F-4E
Üye
Üye

Gönderilenler: 1158
Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/04/2006 Saat 21:44
Engin cim,seve seve sizlerle böyle bir organizasyonda bulunmak beni son derece mutlu eder....yanınızdayım..malum Türk modelcisi yumurta azına gelince hazırlanır böyle durumlarda(ki müze yarışmalarında görüyoruz bu durumu..:)..) şimdiden bir ekip çalışması yaparak hazırlanmakta fayda var kanaatindeyim....kal sağlıcakla...
IP
Captainairbus
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 701
Alıntı Captainairbus Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 29/04/2006 Saat 23:17
Şimdiden bol şans ve iyi dileklerimi yolluyorum sizlere.
Kolay gelsin.
ex copilot.
IP
benbeni
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 554
Alıntı benbeni Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 30/04/2006 Saat 07:11
Yolunuz açık olsun.Başarılar.
Herkes kendi Tanrısına, diğerlerinin dualarını susturması için yalvarıyordu