Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Haberler
 Modelsitesi Forumu : Duyuru ve Uyarılar : Haberler
Mesaj icon Konu: Bir yılda kaç model yapıyorsunuz Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
AKINCI03
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 196
Alıntı AKINCI03 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/04/2006 Saat 07:13
1990 dan beri model yapıyorum uçaklardan başka hiçbir şey yapmadım.(Göklerden gelen o sesleri duymadan önce yaptığım birkaç arabayı saymazsak)Ancak şuan lise ve üniversitedeki kadar üretken olmamıyorum var bunun bir nedeni var ama çözücez.O zamanlar Her hafta bir model çıkıyordu hattan.Senede 50 modeli rahat buluyordum ve geçiyordum böylece.Bazen çift hat çalışıyordum.Bir tarafta F-15C üretilirken diğer tarfta Spitfire yapılıyordu.2002 de işe girene kadar bu böyle gitti.Sayıyı buyrun siz düşünün.Üniversitedeyken satıyordumda Eskişehir'de.Yani yapmak zorundasın.Ama artık bitti o dönem.Yarım bıraktığım hiç uçak yok.Hatta eski bazı uçaklarımı alıp modernize ediyorum.Şu anda senede 5 uçaga kadar düştük.Bu sene işler iyi gidecek ama.Stok biliyorsunuz yok,ama hammadde var 100 adet kromolüks :) Malzemelerimide model dükkanlarından alıyorum.Modelliyemediğim uçak kalırsa gözüm açık gidicek valla.
Mutlu modeller...
AIRCRAFT PRODUCTION AND REGENERATION CENTER
IP
Kesifci
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 591
Alıntı Kesifci Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 04/04/2006 Saat 07:42
Ben üretkenliğimi ve motivasyonumu korumak için,aynı anda 2-4 model birden yapıyorum.Ama yılda 10 taneyi aşabileceğimi sanmıyorum.Hal böyleyken ,ömrüm boyunca yapmak istediğim modellerin bir listesini yapıp,bunun haricinde kilere bulaşmamayı uygun gördüm.Liste yuvarlak 50 kalem,ama ziyadesiyle fantastik.Elyapımı ve büyük ölçeklerde modeller için ciddi hazırlıklarım var.Bu yüzden paramın çoğunu malzemeye harcıyorum ve malzeme edinmenin bazen daha masraflı olduğunu keşfettim.Ondan öncesini "cahiliye dönemim" olarak anıyorum.Baba evinde oturmama rağmen,geçime katıldığım için sonunda kendime aylık kota koydum,100 ytl.Alışverişi Hobbytime'dan nakit (Uğur Bey %6 indirim yapıyor),Hobbyci.com'dan kapıda nakit ödemeyle yapıyorum.İkisinin oranı da denk sayılır.
-Ispanaktan agaç olur mu?
-Olmaz mi?
IP
seth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 608
Alıntı seth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 06/04/2006 Saat 00:11
Yaklaşık 20 yıldır havacılığın içindeyim.Önceleri model uçaklarla uğraşıyordum. Sanırım 1998 yılından beri maketçilikle ilgileniyorum.2003 yılında işleriminde rahatlamasıyla kendimi iyiden iyiye makete vermiştim.O yılın ortasına kadar yaklaşık 60 adet maket yaptım.Vatani görev nedeniyle ayrı kaldığım maketçiliğe geçen yıl ortalarında tekrar döndüm.Şu ana kadar sayıca fazla bir üretimim yok ama yeni yeni kendime gelmeye başladım.Üretimler zamanla artacak.Stoğumda fazla maket yok.15 civarı diyebilirim yarım olanlarla.Maketleri çoğunlukla hobi dükkanlarından alıyorum.İnternetten siparişe henüz geçmedim.Eğer istediklerimi bulabiliyorsam neden param yurtdışındakileri zengin etsin düşüncesi hakim bende.Ülkemizdeki dostlarımız kazansınlar.Kazandıkçada bize daha çok ürünle geri dönebilirler.
Herkese sevgiler saygılar....
Private Glider Pilot
www.izmirmaket.com
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme