Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Sivil Araçlar
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Sivil Araçlar
Mesaj icon Konu: 1959 Chevy İmpala-Finiş Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   2
Yazar Mesaj
zwan
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 204
Alıntı zwan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2005 Saat 01:09
İlk önce ellerinize sağlık, çok güzel olmuş. Benim de kafama takılan öndeki tamponun iki adet sivri çıkıntısı arkada mı olacak acaba?

Belki tutar
IP
Tamer Özkan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge
Sivil Araç / Gemi Grup Sorumlusu

Gönderilenler: 432
Alıntı Tamer Özkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2005 Saat 01:11
typhoon,
impala yazıları ters?kapı direğinde olmalı?

Düzenleyen Tamer Özkan
IP
Korkut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1409
Alıntı Korkut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2005 Saat 01:24
Orjinalini yazan: Tamer Özkan

typhoon,

Ne göz var yahu sizde, vallahi tebrikler!
IP
Typhoon
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 374
Alıntı Typhoon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2005 Saat 01:51

typhoon,

Evet abi onu demek istedim, ekledim şimdi yazı olarak da.
IP
HAKAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 876
Alıntı HAKAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2005 Saat 04:05
Yahu böylesi giydireceğiniz kadar ne yaptım ben size,yekeyi kapan saldırmış.Hepinizi Ichy'ye şikayet edeceğim.Görün siz.
Tüm haklı eleştiriler için hepinize teşekkürler.Sizlerin bu eleştirileriniz sayesinde kendimizi geliştireceğiz.
Tavan içindeki çirkinlik taa ki siz fark edene kadar gözüme çarpmamıştı bu önemli birinci hatam.
Benim bahsettiğim konu ise arka istepne koruma kapağındaki boya kalkması idi.Bundan başka ne var ne yok bulmuşsunuz tebrikler
Çıta konusunda ise Typhoon'u tebrik ve takdir etmekten başka bir şey gelmiyor elden.
İşte ustalık böyle bişi olsa gerek.
Bu hatayı benim gibi sadece amerikan arabası yapan (yaptığını sanan) birisinin yapması ise herhalde affedilmez bişi olsa gerek.
Çok kızgınım (kendime)
Hesapta bu modelde titiz çalışmıştım.Demekki bendeki titizliğin sınırı bu işte.
Bir daha yaptığım modelin altına üstüne (içine)bakmadan post edersem iki olsun.
Arka cam çıtası folyo işçiliğinde bir şey yok.O bölümde extra tavan stoplarının kromajı olduğundan böyle bir görüntü veriyor.Sanki hatalı traşlanmış gibi.
Değerli görüşleriniz için tekrardan teşekkürler.
Tamerim parça depom aynalar senindir.

Düzenleyen HAKAN
IP
Tamer Özkan
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge
Sivil Araç / Gemi Grup Sorumlusu

Gönderilenler: 432
Alıntı Tamer Özkan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2005 Saat 04:36
Hocam,
Giydirme ,saldırma yok aman derim .Herkez,sorduğun soruyu yanıtlamaya çalıştı.

Türk modelcilerinin en beğenmediğim yanı bir modelin hemen kusurunu aramaya çalışmalarıdır. modelin güzel yanını görmeye çalışmak ,herkez için daha iyidir.Görülen eksiklikler tavsiye olarak söylenir ki tekrarlanmasın.

Bir modelin hatasını bulmak yada orjinalini iyi bilmekten dolayı ,küçük eksikliklerden modelciye yüklenmek ,kişinin daha iyi bir modelci olduğunu göstermez.

Bu tipte eleştirilerin genelde modelcilik ile ilgisi-bilgisi olan ama bu işin bir hobi olduğunu unutarak iyi veya kötü model yapmayan-yapamayan kişilerden geldiğini görmekteyim.
Bu sebeplerden dolayı modelcilik ile uğraşan insan sayısı azalmakta,modelciler kırılmaktadır.

Biz de tüm puanlama 100 den geriye gider.Aslında 0 'dan 100'e e gitmek, güzel olanları bulmak ve puanlamak iyidir.

En önemli konu ise bir modelin genel görüntüsüdür.İlk baktığınız anda model güzel derseniz amaca ulaşılmıştır. Hele modelci yaparken zevk aldıysa kimseye laf düşmez.

Arandıktan sonra hatasız model yoktur.Bu modeli hatasız yaptım diyebilen varmıdır?.Kimse model yapmaktan çekinmesin.

Düzenleyen Tamer Özkan
IP
Typhoon
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 374
Alıntı Typhoon Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2005 Saat 17:12

Bir modelin hatasını bulmak yada orjinalini iyi bilmekten dolayı ,küçük eksikliklerden modelciye yüklenmek ,kişinin daha iyi bir modelci olduğunu göstermez.

Tamer çok güzel söylemiş. Yoksa o çıtaları istersen tavana yapıştır, ilk ben savunurum "otomobil modelinde herşey olur" diye. Ferrari'den station, rolls'tan off-road, hummer'dan limousine oluyor da senin impala yazıları arkada diye mi olmayacak

Ellerine sağlık. Diğer 59'larının yanında gururla park edecek bir araç.
IP
Korkut
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1409
Alıntı Korkut Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 13/09/2005 Saat 22:04
Tamer'e aynen katılıyorum. Eleştiri dediğimiz, tamamen tavsiye. Kendi hesabıma konuşuyorum, bu tavsiyeleri hem yapar, hem aynı şekilde kendi modellerim için beklerim. Eninde sonunda bu bir hobi, ve yapılan öneriler modelci dayanışmasının bir gereği.

Kendi sitemde, bu paylaşımcılığımdan dolayı, modellerin yapım hikayelerini en ince detayına kadar, hatta "çuvallamalarımla" birlikte anlatıyorum. Öneri alıp ta birşeyi yaptıysam, önerenin adı ile birlikte de yazıyorum.

Önemli olan, yaparken alınan zevktir. Yaptıktan sonra modelle bir etkileşim kalmıyor. Sadece göz okşaması haricinde tabii...

Bu konuda, eğer olacaksa, hırs ve yarışma konusu ancak kişinin kendisi ile olmalı, başka modelcilerle değil. O zaman zaten iş hobiden çıkıp hobi olarak görenleri rahatsız etme durumuna gelir.

Çok uzatmayayım; sevgili Hakan hocam, yaptığın işten büyük zevk aldığın her şeyiyle belli. Biz de gerçekten zevkle izliyoruz, peşpeşe banttan çıkan "bonbon şekerleri"ni...

Ha, modellerin için söylediğim (ve daha söyleyeceğim) ne varsa, tamamen "ben olsam..." türü görüşlerdir, senin eserlerini de ne bağlar, ne de yargılar (böyle bir hakkım zaten olamaz). Ben söyleyeyim, kendi tercihine göre işine geleni dikkate al, gerisini boşver! Hoşuna giden birşey önermişsem bundan zevk duyarım...

İmalat bandına Avrupa arabaları da dahil etme düşüncene çok sevindim. Şekerler çeşitleniyor!

Sevgilerle...

IP
HAKAN
Üye
Üye
Simge

Alıntı HAKAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/09/2005 Saat 03:42
Teşekkürler arkadaşlar.Biraz daha dikkatle bir takım problemleri aşacağız.Birlikte inşallah
IP
carlgustav
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1190
Alıntı carlgustav Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 14/09/2005 Saat 09:09
Hakan aabi. 10 Numara üretim. Üstadlar zaten demişler. Ben otoyu çok beğendim. Eline sağlık.
A critic, is a legless man who teaches running.
IP
HAKAN
Üye
Üye
Simge

Alıntı HAKAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 18/09/2005 Saat 21:22
Tekrar teşekkürler Barkıncığım.
IP
<< Önceki Sayfa   2
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder