Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Diorama
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Diorama
Mesaj icon Konu: buda verlinden...napalım Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
F-4E
Üye
Üye

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 1158
Alıntı F-4E Cevaplabullet Konu: buda verlinden...napalım
    Gönderim Zamanı: 28/02/2006 Saat 09:22
yalnız top ayrı....figür ayrı satılıyor...Amerikan naval serisinden bir çeşit...1800 lü yıllardan...lokal bir diorama...buyrun

IP
F-4E
Üye
Üye

Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/02/2006 Saat 09:24

IP
Burak
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1559
Alıntı Burak Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/02/2006 Saat 13:10
mükemmel..

topa bu döküm görüntüsünü nasıl kazandırıyorsunuz?
IP
F-4E
Üye
Üye

Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/02/2006 Saat 17:31
metale boyanacak(silver,brass,krom..vs..vs..) yüzeyleri önce siyaha boyarım komple...sonrada ana renklerini atarım,kenarlara,köşelere,ek yerlerine daha az atmak kaydı ile....ama bu topu sadece humbrol silver+siyah yağlı boya(WN) ile boyadım fırça ile...ehh...görüntüde hoş oldu sanırım....        & nbsp;         & nbsp;         & nbsp;  değerli modelciler modelcilikte bazı kesin kurallar vardır....bunun haricinde siz saydıdeğer modelcilerin kendi doğaçlamalarından ortaya çıkan teknikler vardır....buda size bağlı...deneme,yanılma metodu.....ne kadar çok model,o kadar çok tecrübe kazanıyor insan....kendimce sadece bir örnek verecek olsam,hayatta modellerime parlak vernik atmam....sakın yanlış anlaşılmasın lütfen...bu benim tarzım.....tüm modelci dostlarımın yaptığı işler önünde saygı ile eğiliyorum...neticede bu bir hobi işi....emek işi...lütfen saygı ve sevgi çerçevesi içersinde birbirimize yardımcı olalım...gerisi zaten gelir...kalın sağlıcakla....
IP
ahmetsen
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 66
Alıntı ahmetsen Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/03/2006 Saat 05:11
çok güzel olmuş elinize sağlık
http://www.trncmodelci.com
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/03/2006 Saat 05:59
Orjinalini yazan: F-4E

.....tüm modelci dostlarımın yaptığı işler önünde saygı ile eğiliyorum...neticede bu bir hobi işi....emek işi...lütfen saygı ve sevgi çerçevesi içersinde birbirimize yardımcı olalım...gerisi zaten gelir...kalın sağlıcakla....

Estağfurullah İzzet hocam..bizler sizin yaptığınız işler önünde saygıyla eğiliyoruz.
Üzerine uğraş ve emek verilmiş her çalışma takdire değerdir.Eleştiri de olur.Eksiklerimiz vardır,bakış açımız ve yeteneklerimiz doğrultusunda kendince iyiye ve doğruya ulaşma yolunda çabalıyoruz.Sizin çalışmalarınız..modelinizi sergilerken verdiğiniz ince tüyolar..bunların hepsi bizim için birer rehberdir..
Saygı ve sevgi çerçevesi..işte bu konu önemli....

Eğer modele gelecek olursak...düşüncem daha öncekiler gibi SÜPER....şunu sorayım istedim...
neden parlak vernik kullanmazdım....?..merak ettim şimdi..siz birşey dediyseniz bir bildiğiniz vardır..
Selamlar,

IP
F-4E
Üye
Üye

Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/03/2006 Saat 18:09
modelciye külfet....2. bir iş....kurumaz...toz kapar...hadi arkadan bi daha parlak,arkadan bir daha mat....bu ne ya:)....eziyetten başka bir şey değil...aman ha...bu benim fikrim...sakın yanlış anlaşılmasın....kal sağlıcakla....
IP
saral100
Üye
Üye

Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/03/2006 Saat 18:27
Vallahi öyle İzzet hocam...ama neyepalım özellikle tayyare modeli yaparken daha uniform bir yüzey elde edebilmek için uğraşıyoruz..başka bir yol bilmiyorum ki...
tozu klılı tüyü....uğraştırıyor amma varsa başka bir çaresi nedir acep....?
Selamlar
IP
F-4E
Üye
Üye

Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/03/2006 Saat 19:37
sanırım daha çok dekaller yüzünden yapılır bu işlem...bendeki çaresi bu işin,büyük yüzey dekalleri 0 noktasına kadar kesiyorum tek tek...transparan dekalleri ise asetonla hallediyorum...yine DİKKAT ASETON a kullanırken....ben suçlu olmayayım...ona göre...herşey bittikten sonra,son kat bir mat vernik...bu kadar...
IP
saral100
Üye
Üye

Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/03/2006 Saat 21:49
Teşekkürler bir denemekte fayda var.Hem niye siz suçlu olasınız ki...sonuç alınsada alınmasada denemekte mutlak bir fayda sağlayacaktır.Olmadımı...ozaman biz yapamıyoruz demektir.
İlginize tekrar teşekkür ederim.
Selamlar
IP
F-4E
Üye
Üye

Alıntı F-4E Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 01/03/2006 Saat 22:52
sağol Sabri kardeş...sana son bir tüyo daha...millet belki buna gülecek ama....mat vernik konusunda....Polisanın parkeler için mat verniği vardır...Policam mat parke cilası diye geçer...0.750 lt. teneke ambalajında.....aldım...daha kullanmadım....ama bu işi bilen bir arkadaşımda denemesini gördüm...süper....buda benden sana bir kıyak....iyi modeller sana....
IP
saral100
Üye
Üye

Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 02/03/2006 Saat 05:20
İlgili herkez adına teşekkürler. :)
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla