Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Figür
 Modelsitesi Forumu : Plastik Modeller : Figür
Mesaj icon Konu: Geronimo - Büst Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
zwan
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 204
Alıntı zwan Cevaplabullet Konu: Geronimo - Büst
    Gönderim Zamanı: 24/02/2006 Saat 18:20
Herkese Merhaba,
Yapmış olduğum büst, Pili Pili firmasının 1/9 ölçekli resin büstüdür.Yakın zamanda bütün boyama ayrıntılarının yazıldığı bir makale olacaktır.
Sevgiler

Düzenleyen zwan
IP
zwan
Üye
Üye
Simge

Alıntı zwan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2006 Saat 18:22
Devamı...

IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2006 Saat 19:22
Ellerine sağlık Ragıp Abi, özellikle yüz hatları için yaptıklarını teker teker anlatacaksın değil mi? Gözlerdeki ifadeyi de çok beğendim, çok gerçekçi duruyor.

Makaleyi en kısa zamanda görmek dileğiyle...
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
ardeth
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1368
Alıntı ardeth Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2006 Saat 19:37
Bir de boynundaki düdük ile ilgili bilgi lütfen :)

eline sağlık abi.
Bu dünya fanidir sakyn aldanma, ma?rur olup tac-ü tahta dayanma, yedi iklim benim deyu güvenme...
IP
zwan
Üye
Üye
Simge

Alıntı zwan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2006 Saat 19:42
"Zalim çehresi hiç bozulmaz. Kaba ve büyük bir burnu, dar ve kırışık alnı, iri ve kuvvetli çenesi, gözler arkasından ışık vuran birer obsidian (cam benzeri volkanik bir taş). Ağız keskin, düz, ince dudaklı, uzun bir yarık ve bir tek yumuşak kavisi yok." Bir gazetecinin 1886 yılında yapmış olduğu bu tasvir, Birleşik Devletlere meydan okumak üzere son Apache lideri Geronimo’ nun dehşetli görünümünün tasviridir.

Ailesinin meksikalılar tarafından katledilmesiyle zalimleşen Geronimo, Chiricahua asıllı çetesi ile birlikte Rio Grande nin her iki yakasında tüm güneybatı bölgesini enkaz haline getirdi. 10 yıldan fazla süren saldırılar ve yağmalar sonrasında teslim oldu ve ömrünün geri kalanını bir savaş mahkumu olarak geçirdi. 85 yaşında 1909'da öldü.

Yaşamını yağmacıkla sürdüren tüm saldırganlarda olduğu gibi, Geronimo da burada "ele geçirilmiş" kıyafetlerle görülüyor. Kıyafetindeki yerli unsuru olan tek öğe Apaçi stilindeki kolye ve turkuaz küpeleri.
Bahsi geçen kolyeye asılmış Meksika ordusu düdüğü görülüyor
IP
saral100
Üye
Üye

Gönderilenler: 1029
Alıntı saral100 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2006 Saat 20:44
Ragıp bey ellerinize sağlık.Bu yüz ifadeleri konusunda özel bir yeteneğiniz olduğunu düşünüyorum.Sizin gibi figür çalışmak isteyen arkadaşlara verecek çok şeyiniz olduğundan eminim.
Makalenizide sabırsızlıkla bekleyeceğim.Her nekadar figür çalışmış olmasamda sizin yapıtlarınızı görünce açıkçası bayağı özeniyorum acaba bir çalışmada ben yapsam mı diye...
Tekrar ellerinize sağlık.
Selamlar.
IP
wampum
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 13
Alıntı wampum Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/02/2006 Saat 22:00
Ragıp Abi ellerine sağlık.. Bu büstün yapımını aşama aşama takip etme şansına da sahip olduğum için ne kadar çok uğraştığını ve titizlendiğini biliyorum. Bence bu emeklerinin karşılığını çok güzel almışsın. Özellikle kızlderili ten tonlarını çok gerçekçi verebildin bu çalışmada. Makaleyi dört gözle bekliyorum ben de..
IP
CErginbas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1160
Alıntı CErginbas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2006 Saat 02:27
Ragip abi,

Yine hayranlıkla izliyoruz.. Ve yine aklıma bazı sorular takıldı.

Bu figürü boyarken, hangi marka ve ne tip boyalar kullandınız.
Bir de dikkatimi çekti, ceketi önce mor sonra kahverengi boyamışsınız. Bunu özel bir efekt vermesi için mi yaptınız?

Ragıp abi, sizden özenerek, bir iki figür yapmışlığım var. Bu modeli görünce bu figür sevdası yine kabardı içimde. Hemen gerekli ürün bulma çalışmalarına başlıyorum :)

Saygılar
Üretime evet, polemiğe hayır!!!
IP
zwan
Üye
Üye
Simge

Alıntı zwan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2006 Saat 02:46
Sevgili Çeki,
Ana boya olarak aslında Vallejo boyalarını kullansam da, akrilik olmak koşuluyla Tamiya' da kullanıyorum.Ama kesinlikle ana boya olarak akriliği tercih ediyorum. Böylece vernik atmadan üzerinde yağlıboya ile istediğim çalışmaları yapabiliyorum.

Deri efekti verebilmek için ve ceketin her tarafının aynı havayı vermemesi için mor akrilik boyadım. Daha sonra hiç inceltmeden burnt umber yağlıboya ile wash yaptım ve bastırmadan sildim. Aslında her figürde değişik yöntemler uygulamaya çalışıyorum, böylece sonuçlarını karşılaştırma imkanım oluyor.
Tecumseh büstü için makalem hazır, sanırım o makalede bir çok soruya cevap var.

Eğer figür yapacaksan, bir de büst yapmanı tavsiye ederim. Büyük bir olasılıkla daha çok keyif alacaksın.
Sevgiler

Düzenleyen zwan
IP
CErginbas
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1160
Alıntı CErginbas Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2006 Saat 02:50
Mor boyanın yağlı boya ile böyle bir hava vereceğini hiç tahmin etmezdim. Çok güzel bir teknik daha öğrenmiş olduk sayenizde.
Üretime evet, polemiğe hayır!!!
IP
zwan
Üye
Üye
Simge

Alıntı zwan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2006 Saat 02:54
Orjinalini yazan: CErginbas

Mor boyanın yağlı boya ile böyle bir hava vereceğini hiç tahmin etmezdim.

1-Ana boya akrilik olsun
2-Ana boyadan sonra vernik atma
3-Yağlıboyayı inceltme
4-Ana boyanın yağlıboyayı çekmesi için 15 dakika bekle
IP
KucukEniste
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 2741
Alıntı KucukEniste Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2006 Saat 08:03
Ragıp abi, bu yağlıboya yönteminle ilgili bir şey soracağım. Ben tahta efekti vermek için inceltmeden silmeyi kullanıyorum 35 ölçekte, fakat özellikle silme aşamalarında iz bırakıyor yağlıboya yoğun olduğu için, bazen bir kaç kez silip uğraşmak gerekiyor ve bazı yerlerde boyanın kalktığı da oluyor. Tahtanın düzensiz renk alaca-bulacası için ideal olsa da, böyle bir figürde zor. Sende bu silme izleri herhangi bir şekilde veya amaçla mevcut mu yoksa bunları yoketmek için bir yöntemin var mı? (tabii sorduğum soruda sanırsam ufak bir ölçek farkı problemimiz de var, kusura bakma)
"Ye?il Vadi bizim."
"Hayyr bizim".
"Öaaaaööa"
"Tutmayyn küçük eni?teyi!"
IP
zwan
Üye
Üye
Simge

Alıntı zwan Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/02/2006 Saat 17:51
Orjinalini yazan: Emroglan

Sende bu silme izleri herhangi bir şekilde veya amaçla mevcut mu yoksa bunları yoketmek için bir yöntemin var mı?

Ana boyayı ne kadar pürüzsüz ve düz atarsanız, üzerine uygulayacağınız yağlıboyayı da silmek, o kadar kolay olur.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide