Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Yapım teknikleri
 Modelsitesi Forumu : Genel : Yapım teknikleri
Mesaj icon Konu: astar üzerine.. Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
bmw_m5
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 207
Alıntı bmw_m5 Cevaplabullet Konu: astar üzerine..
    Gönderim Zamanı: 24/12/2005 Saat 10:55
selamünaleyküm.
bişi zoracaadım, geçen gün bi sprey astar boya aldım,akçam marka.ilk olarak aklımda olan bi proje cep telefonumun kapağını maskeleyim astarladım ve daha önce boyacıda yaptırdığım kendi arabamın rengini uyguladım ve bir gün sonra revell in enamel verniğini uyguladım.telefon yaldır yaldır parladı ve 0 hata ile kullanmaya başladım.. ancak,,
gece vakti sıkıntıdan başaladım modellerle uğraşmaya ve revell 600sel maketini bi güzel macun ile tesviye yapıp üzerine astar atacakken , tamiya sprey astarın bittiğini fark ettim ve dedim dur lan vardı astar dedim.
sıktık oldu,kurudu,TS-42 metalik siyaha 3 kat boyadım ve kurumaya başladıktan sonra TS-13 ile vernilkledim. kuruduktan sonra bi baktım yüzey bööle portakal kabuğu gibi oldu.. 6-7 kat sıra ile üşenmeden vernikledim fakat her kuruyan kat aynı oldu. bi kutu vernik bitti. şimdi acaba tamiyanın x-22 akrilik verniğini airbrush ile atsam noolur..??böyle sanki alt katlar boyayı emiyormuş gibi bişi oldu çözemedim.
engin bilgilerinizi paylaşarak bir çözüm getirecek arkadaşlarıma teşekkür ederim şimdiden..
BMW-freude am fahren
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/12/2005 Saat 11:56
Alt kattaki portakal kabuğu durduğu sürece yüzeyi düzleştirmeniz zor.
6-7 kat vernik varsa compound da para etmez.
İyice kuruduktan sonra inceden zımparaya başlayın.Veya boyayı komple söküp yeniden boyayın.
IP
Ares
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 3654
Alıntı Ares Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/12/2005 Saat 12:04
O kaa cok kat vernik var ise eğer direkt once 800 sonra 1000 ve 1200 seklinde girin, heryer matlasınca parlatın once diş macunu sonra compondla.
Ares
If you're in a fair fight, you didn't plan it properly...
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide