Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Boyalar
 Modelsitesi Forumu : Genel : Boyalar
Mesaj icon Konu: Metalizer vs. Metalics Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Yazar Mesaj
YODA
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 201
Alıntı YODA Cevaplabullet Konu: Metalizer vs. Metalics
    Gönderim Zamanı: 26/11/2005 Saat 09:53
bu konudaki acemiliğimi mazur goreceğinizi umarak sunu sormak ve kafamdaki soru isaretlerinden kurtulmak istedim:
non-buffing metalizer ve metalik renklerdeki boyaların temel kullanım alan farkları nelerdir...örneğin yapacagım tiger da tuzlama tekniği ile dökülmüş boya ve alttan cıkan pas efekti uygulamayı dusunuyorum; bu bağlamda tankın yanındaki piyadenin silahındaki metal rengi uygulamasını non-buffing gun metal ile; tuzlama işi içinde tiger da ana rengin altına metalic silver önerebileceginiz bir durummudur yada nedir
ilgi ve alakanız icin cok tesekkurler...
IP
Batur
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 759
Alıntı Batur Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/11/2005 Saat 09:56
piyadenin silahını siyaha boyayıp sonra drybrush yap...tuzlama içinde dediğin renk uygun...ancak tigerlarda öyle alttan metal rengi geliyomu onu bilemiyorum...
IP
carlgustav
Yeni Üye
Yeni Üye
Simge

Gönderilenler: 1190
Alıntı carlgustav Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/11/2005 Saat 10:10
Yoda bey;

Ben tuzlama tekniği makalemde tamamen tekniği denemk için bu rengi kullanmıştım. Amacım alttan çıkan metalik rengi vurgulamaktı. Çoğu Alman AKA'sında astar boya kırmızıya yakın bir kahverengi tonudur diye biliyorum. Dolayısıyla cihazın alt rengi olarak bu tür bir renk tavsiye ederim. Ayrıca bir de şu linki incelemenizi öneririm. Piyade silahlarıyla ilgili olarak parlatmalı metalik boyalar (Buffing Metalizer veya Gunze'nin Iron, Dark Iron, vs serisi ki bunlarda sürüyorsunuz sonra bir bezle parlatıyorsunuz, öyle "sealer" falana da gerek yok) hoş olabiliyor.
A critic, is a legless man who teaches running.
IP
YODA
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 201
Alıntı YODA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/11/2005 Saat 11:09
tavsiye ve bilgiler icin cok tesekkurler.
peki tam olarak nedir bu metalizer boyalar ile parlak metal rengi boyaların farkı? (fiyat farkı oldugunu ogrendim tabi:))
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 26/11/2005 Saat 11:25
Metalizer Testors firmasının ürününe verdiği isim.

2 çeşidi var.

İlkinde boyayı pistole ile atıyorsunuz.Kuruduktan sonrada bozulmasını önlemek için "sealer" adlı özel bir vernikle son katı atıyorsunuz(yine pistole ile).Sealerin kuruması biraz uzun sürer.
Bu sadece Testorsta olan birşey.Boya kutusunun üstünde "non buffing" yazar.

İkincisi ise daha kolay.Boya tatbikinden sonra kurumasını bekleyip bir parça bez veya pamuk(hiçbiri yoksa peçete)ile ovalıyorsunuz.Bunun üstündede "buffing metalizer" yazıyor.

Testorstaki "buffing" boyaların benzeri Humbrolde "metal cote" olarak geçiyor.Aynı ürün Gunzedede var.Farklı kapağı sayesinde kolayca ayırdedilebilir.

Tüm bu boyaların diğer metalik boyalardan temel farkı kurumalarını müteakiben bir işleme daha tabi olmaları.
Sonuçlar ise normal metalik boyalardan çok daha iyi.
IP
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma

Bulletin Board Software by Web Wiz Forums version 8.04
Copyright ©2001-2006 Web Wiz Guide