Aktif KonularAktif Konular  Forum Üyelerini GösterÜye Listesi  TakvimTakvim  Forumu AraArama  YardımYardım
  Kayıt OlKayıt Ol  GirişGiriş
Sikça Sorulan Sorular
 Modelsitesi Forumu : Genel : Sikça Sorulan Sorular
Mesaj icon Konu: F-15’için kit önerileri Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yazar Mesaj
Mueve
Üye
Üye
Simge

Aktif Durum: Aktif Değil
Gönderilenler: 581
Alıntı Mueve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/01/2006 Saat 10:45
Selim bey, Revell F-15 E bende sırada bekliyor.
Yakın zamanda başlamayı düşünüyorum.
Kanat montajı hakkındaki bilgi için teşekkürler.

Bu arada, elimdeki Revell F-15E ye silah yükü takviyesi için Hasegawa nın hangi kitini kullanmam gerekiyor?

HG36001 mi,
HG36002 mi,
HG36003 mü.

Teşekkürler

Düzenleyen Mueve
IP
idris
Üye
Üye

Gönderilenler: 3861
Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/01/2006 Saat 11:05
F-15E çift rollü bir uçaktır.O yüzden silah yükü neredeyse herşeyi kapsar.
En doğrusu fotoğraflara bakıp doğru bir konfigürasyon seçmek.
IP
Mueve
Üye
Üye
Simge

Alıntı Mueve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/01/2006 Saat 12:15
Teşekkürler İdris bey.

Osman beyin daha önce bu başlıkta vermiş olduğu www.f-15estrikeeagle.com linki, gerek fotoğraf gerekse diğer konularda kapsamlı bir site.

IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/01/2006 Saat 17:16
Hasegawanın HG36008 U.S.Smart Bomb&Target Pods silah seti bence F-15E için en iyi opsiyon. HG36001'de kullanılabilir. HG360008'in bir avantajıda F-15E kitinde bulunmayan lantirn pod decallerini içermesi bu belki kit için küçük bir eksik ama bence önemli. Ben zaten Hg36008'i aldım. Şunlarda fotoları;
HG36008

Hg360001

Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
KaanX
Admin Group
Admin Group
Simge

Gönderilenler: 883
Alıntı KaanX Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/01/2006 Saat 18:59
Eğer gerçekçi silah yükü yapmak istiyorsanız fotoğraflardan konfirme etmek iyi bir yol olur. f-15E'nin her yerine hemen herşey takılabilse bile genelde belli başlı konfigürasyonlar kullanılır, yani teoride takılabilir olması gerçekte takıldığını göstermez. Özellikle yapılan uçağın filosu ve dönemine göre üzerine takılabilecek şeyler değişik olabilir. Ben bir ara olası silah yüklerini derliyordum, size mailleyeyim f-15e kısmını.
Yeminli modelci
IP
oy61
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 1471
Alıntı oy61 Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/01/2006 Saat 19:48
Kaan bey bu konuda kesinlikle haklı. Zaten kitten silah çıkmamasının en büyük nedeni verilen decaller ile uçan uçaklardan biri tigermeet için boyanmış show uçağı(LN) diğeri ise eğitim filosuna ait olan bir uçak(WA) olması. Ben bu nedenle LN olanın tigermeet ile ilgili olan decalleri kullanmadan yapacağım. Şayet siz diğerini yapacaksanız takılacak silahların eğitim versiyonu olacağı için boyama paternide değişiyor. Bunlarıda göz önüne alın.
Hayat bos!!!
Öyleyse epoxi ile dolduralim       
IP
HYAMAN
Üye
Üye
Simge

Gönderilenler: 470
Alıntı HYAMAN Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 24/01/2006 Saat 19:50
F-15estrikeeagle.com adresine gidip,"Weapons" sekmesine tıklayın onun içinden "Loadout Configurations" kısmını seçin pek çok değişik silah yükü görebilirsiniz.Çöl Fırtınası,Northern Watch,Enduring Freedom ve diğerleri için...
There is a very fine line between "hobby" and "mental illness."
IP
Mueve
Üye
Üye
Simge

Alıntı Mueve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/01/2006 Saat 13:21
İyi ki sormuşum.
Osman bey ben de tigermeet yapmayı düşünmüyorum. Sizin "LN olanın tigermeet ile ilgili olan decalleri kullanmadan yapma" yolunuz, sanırım bana da referans olacak.
Kaan bey fotoğraflar için teşekkürler.
Sayın HYAMAN dün gece F-15estrikeeagle.com un weapons bülümünde sıkı bir araştırma yaptığımı düşünüyordum. Sanırım uykusuzluk sebebiyle Loadout Configurations bölümünü atlamışım, teşekkürler.

Son olarak; Hg360001 setindeki kırmızı kuyruklu bombalar nedir acaba?

IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/01/2006 Saat 13:38
Onlar bomba değil drone.
IP
Mueve
Üye
Üye
Simge

Alıntı Mueve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/01/2006 Saat 14:12
Hasegawa nın herhangi bir setiyle aşağıdaki kombinasyonları uygulamam sanırım mümkün değil. Araştırdığım kadarıyla sonuç böyle. Olmadı, ucuz setlerden takviye araştırması yaparım.

İdris bey sadece kırmızı bölümlerin adı mı drone?
Ne işe yarıyorlar acaba? Bombalara monte edilip, bağlı olduğu bombanın düşüşünü mü yavaşlatıyor?

Düzenleyen Mueve
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/01/2006 Saat 15:19
Tam Türkçe karşılığını hatırlayamadım birden.
Havadan havaya atış eğitimi için kullanılan uçan hedef.
IP
Mueve
Üye
Üye
Simge

Alıntı Mueve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/01/2006 Saat 15:23
Anladım. Bu hedef "tembel" şekilde süzülürken, pilotlar tarafından avlanıyor.
IP
idris
Üye
Üye

Alıntı idris Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 25/01/2006 Saat 16:03
Aslında drone diye uzaktan kumandalı,atış hedeflerinde harcanacak eski uçaklara veya bu iş için imal edilen özel hedef araçlarına diyorlar.Sanırım füze eğitimi için öylesi daha uygun.
Bunlar ise sizinde dediğiniz gibi "tembel" bir şekilde süzüldüğünden sadece top atış eğitiminde kullanılıyor olabilir.
IP
Mueve
Üye
Üye
Simge

Alıntı Mueve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/01/2006 Saat 04:31
Araştırdım, fakat yukarıdaki ilk konfigürasyon için gereken 1/48 AIM-120B/C AMRAAM lar hangi kitten çıkar, bulamadım.
İkinci konfigürasyon için gereken GBU-24 PAVEWAY III ve GBU-15 MGWS ler için de sonuç aynı, bulamadım.

Bilgisi olan yada 1/48 yedek parça stoğunda bulunanlar yardımcı olabilirlerse çok sevineceğim.
IP
KursadA
Üye
Üye

Gönderilenler: 608
Alıntı KursadA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/01/2006 Saat 04:59
Orjinalini yazan: Mueve

Araştırdım, fakat yukarıdaki ilk konfigürasyon için gereken 1/48 AIM-120B/C AMRAAM lar hangi kitten çıkar, bulamadım.
İkinci konfigürasyon için gereken GBU-24 PAVEWAY III ve GBU-15 MGWS ler için de sonuç aynı, bulamadım.

Bilgisi olan yada 1/48 yedek parça stoğunda bulunanlar yardımcı olabilirlerse çok sevineceğim.

Aradiginiz silahlarin en iyi 1/48 ornekleri asagidaki kaynaklardan bulunabilir:

-GBU-24: Hasegawa;nin 36008 setinde 2 tane var, yukaridaki resimde de oldugu gibi.
-AMRAAM: 1/48 olcekte AMRAAM'lar icin birkac kaynak var. Kanimca en iyileri Hasegawa F-16CJ Block 50 kitindeki yeni cercevedeki 2 adet AMRAAM (ayni kitte detaysiz ve nispeten kotu 2 tane de eski kalip AMRAAM var). Bir diger alternatif de Italeri'nin 1/48 Eurofighter kitti. buradan da 6 tane idare eder AMRAAM cikiyor. Eger ProModeler kutulamasini kullanmiyorsaniz F-15E'nize AMRAAM takabilmek icin yeni lancerlere ve bu lancerleri pylonlara takacak adaptorlere de ihtiyaciniz olacak, duz Revell/Monogram F-15E'sinden cikan lancerler AMRAAM icin yanlis. Bunlar icin tek kaynak soyledigim gibi ProModeler F-15E kiti ya da SOL firmasinin resin seti.
-GBU-15: F-15E'niz icin GBU-15'ler ProModeler F-15E kutusunda var. Bildigim kadariyla GBU-15 icin baska kaynak da zaten yok. Ihtiyaciniz olacak AN/AXQ-14 datalink podu da yine bu kitte var, bu pod olmadan GBU-15 kullanilamiyor.

Düzenleyen KursadA
IP
Mueve
Üye
Üye
Simge

Alıntı Mueve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/01/2006 Saat 05:13
Kürşad bey, teşekkürler.

Yazdıklarınız neticesinde, Hasegawa nın tek setini alarak oluşturabileceğim başka konfigürasyon seçmem daha mantıklı örünüyor.

Umarım bu setlerden çıkan podlar da F-15E için hatalı değildir.
IP
Mueve
Üye
Üye
Simge

Alıntı Mueve Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/01/2006 Saat 05:54
Fotoğraftaki konfigürasyonda bulunan "AIM-7F/M sparrow" ile Hasegawa nın C setinde bulunan "AIM-7F sparrow" ve aynı konfigürasyonda bulunan "AIM-9L/M sidewinder" ile Hasegawa nın aynı setinde bulunan "AIM-9L sidewinder" arasında fark var mıdır acaba?
IP
KursadA
Üye
Üye

Gönderilenler: 608
Alıntı KursadA Cevaplabullet Gönderim Zamanı: 28/01/2006 Saat 06:40
Orjinalini yazan: Mueve

Fotoğraftaki konfigürasyonda bulunan "AIM-7F/M sparrow" ile Hasegawa nın C setinde bulunan "AIM-7F sparrow" ve aynı konfigürasyonda bulunan "AIM-9L/M sidewinder" ile Hasegawa nın aynı setinde bulunan "AIM-9L sidewinder" arasında fark var mıdır acaba?

Hayir, yok. Ancak resmini verdiginiz bu son konfigurasyonu secerseniz kullanacaginiz dekalleri de muhtemelen daha eski bir donemden secmeniz gerekecek tabii. kitten cikan AIM-9L'leri ve Hasegawa setinden alabileceginiz 4 tane GBU-12'yi kullanarak yillardir kullanilan, cok yaygin bir silah konfigurasyonunu yapabilirsiniz. Forumdan bir arkadas da belki AMRAAM'lar ve lancerler konusunda size yardimci olabilir, Hasegawa F-16CJ kitinden cikan LAU-128 lancerlerini ve AMRAAM'lari kullanabilirsiniz F-15E'nizde.

Düzenleyen KursadA
IP
<< Önceki Sayfa   3 Sonraki >>
Yanıt Yaz Yeni Konu Gönder
Konuyu Yazdır Konuyu Yazdır

Forum Atla
Kapalı Foruma Yeni Konu Gönderme
Kapalı Forumdaki Konulara Cevap Yazma
Kapalı Forumda Cevapları Silme
Kapalı Forumdaki Cevapları Düzenleme
Kapalı Forumda Anket Açma
Kapalı Forumda Anketlerde Oy Kullanma